Arkivyskupas nominatas Visvaldas Kulbokas: Ukraina – man brangi ir mylima šalis

Šiandien Lietuvos katalikus pasiekė žinia, kad popiežius Pranciškus prelatą Visvaldą Kulboką, Telšių vyskupijos kunigą, nominavo arkivyskupu ir paskyrė savo pasiuntiniu Ukrainoje. Iki šiol tokias aukštas pareigas Vatikano diplomatinėje tarnyboje buvo užėmę tik pal. Jurgis Matulaitis, arkivyskupas Jonas Bulaitis ir kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

V. Kulbokas šiuo metu tarnauja Afrikoje, yra nuncijaus Kenijoje ir Pietų Sudane patarėjas. Laikmetis.lt susiekė su V. Kulboku ir pasiteiravo, kaip jaučiasi gerbiamas nominatas, gavęs paskyrimą vadovauti apaštalinei nunciatūrai Ukrainoje:

„Suprantu, kad vyskupystė yra dovana ir kunigystės pilnatvė, bet kartu ir rimta atsakomybė bei svoris, kurį reikia pakelti. Be abejo, tai labai atsakinga misija, kurią aš priimu, kaip ypatingą įpareigojimą. Ukraina, į kurią esu paskirtas nuncijumi, yra man pažįstama ir mylima šalis. Ir šiuo paskyrimu aš džiaugiuosi. Tai man tikrai brangi šalis, kurioje tarnaudamas tikiuosi sudėti visą širdį ir maldą“.

Arkivyskupas nominatas taps jauniausiu reziduojančiu konkrečioje šalyje apaštaliniu pasiuntiniu pasaulyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Diplomatine retorika ir daugiau nieko, ta pati butu sakes Maskvoje ar Lagose, taip, gavo dovanu, o dovanos nedalijamos siaip sau ir veltui.

  2. Deja jis dirbo Maskvoje , Vatikanas suinteresuotas aukoti Unitus del Maskvos interesu, jis bus vykdytojas.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte