Arkivyskupas Gintaras Grušas: prieglobsčio prašytojai yra mūsų broliai ir seserys

ŠaltinisBNS

Arkivyskupas Gintaras Grušas ragina padėti į Lietuvą neteisėtai atvykusiems migrantams ir sako, kad migrantų stovyklos šiuo metu yra tos vietos, kuriose galima liudyti Dievo gailestingumą.

Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas trečiadienį lankė Varėnos rajone, Vydeniuose, apgyvendintus migrantus iš Eritrėjos, Kamerūno, Kongo ir Togo, pranešė Vilniaus arkivyskupijos kurija.

„Šie prieglobsčio prašytojai yra mūsų broliai ir seserys. Visi jie dėl vienų ar kitų priežasčių paliko savo šalis, šeimas ir tai nebuvo lengvas sprendimas ar lengvas veiksmas. Mes čia, Lietuvoje, dabar esame pašaukti darbais paliudyti savo krikščionišką, brolišką meilę atvykusiems“, – pranešime teigė arkivyskupas.

„Daug kalbame apie Dievo gailestingumą, jo meldžiame sau ir visam pasauliui – dabar migrantų stovyklos yra tos vietos, kuriose galime liudyti Dievo Gailestingumą, padėdami čia apgyvendintiems migrantams: šiandien svarbu būti kartu su jais, išklausyti, įsipareigoti prasmingai leisti laiką kartu. Tai padės ir mums patiems jautriau žvelgti ir į pažeidžiamus žmones mūsų bendruomenėse ir jiems padėti“, – pridūrė jis.

G. Grušas taip pat dėkojo „Caritas“ darbuotojams, savanoriams, pareigūnams, savivaldos atstovams ir nevyriausybinėms organizacijoms, kurios darbuojasi migrantų stovyklose ir pasienio užkardose, kur taip pat apgyvendinti migrantai.

„Besiruošiant Pasaulinei migrantų ir pabėgėlių dienai kviečiu ne tik skaityti tai dienai skirtą popiežiaus žinią ir vyskupų laišką, bet kviečiu kiekvieną prisidėti ir parodyti šiems prieglobsčio prašantiems žmonėms Gailestingumą. Atsiliepkime į Šventojo Tėvo kvietimą migrantus priimti, apsaugoti, jiems padėti ir juos integruoti“, – sakė G. Grušas.

G. Grušas susitikimo su migrantais metu meldėsi kartu su čia apgyvendintais katalikais, taip pat su Varėnos rajono meru, Vydenių seniūne aptarė, kaip Bažnyčia gali padėti migrantams ir stovyklų savanoriams.

Anot kurijos, prašoma kas savaitę švęsti mišias, taip pat kai kurie prašė palaiminti jų rožinius, kryželius, atvežti Šventojo Rašto prancūzų ir anglų kalbomis, rožinių, kad galėtų kartu melstis sutartu laiku.

Vyskupai ragina parapijų bendruomenes, katalikiškas organizacijas, kunigus ir vienuolijų narius, judėjimus bei „Caritas“ darbuotojus, savanorius pagal išgales ir poreikį padėti žmonėms, esantiems migrantų stovyklose ir pasienio užkardose, taip pat ir valdžios institucijų pareigūnams, dirbantiems migrantų apgyvendinimo vietose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. Komentara istryne.. idomu kiek jis tu bro seseru priims i savo namus??? Kada Kevalas palapiniu lageryje be kaukes fotografuosis su savo bro ir sesem is afrikos, azijos, irgi be kaukiu??

  2. Grušas susirūpinęs nelegalais, o kada pasirūpins šalia jo esančiais Lietuvos atstumtaisiais. Kodėl šito nemato? Kodėl tyli? Pažiūrėkite reportažą iš čigonų taboro vieno taško: laisvaslaikrastis.lt reportazas-is-cigonu-taboro-armonaites-ir-morgan-palikuonys.
    Tai pati didžiausia nelaimė Lietuvoje, kurią nori įteisinti dabartiniai valdžiažmogiai.

  3. Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,1 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis