Arkanzaso valstija paduota į teismą dėl nepilnamečių lyties keitimo operacijų draudimo

Amerikos piliečių laisvių sąjunga federaliniam teismui pateikė ieškinį prieš Arkanzaso valstiją. Ieškinys pateiktas dėl įstatymo, draudžiančio hormoninį ir chirurginį lyties pakeitimą nepilnamečiams.

Pareiškėjų teigimu, Arkanzaso valstijos sprendimas, draudžiantis tam tikrų rūšių gydymą tik transseksualiems pacientams, diskriminuoja dėl lyties ir „trans statuso“.

Keturios šeimos pateikė ieškinį, kuriame teigia, kad įstatymas, draudžiantis sveikatos priežiūros darbuotojams skirti vaikams vaistus, blokuojančius lytinį brendimą arba atlikti lyties keitimo operacijas asmenims iki 18 metų yra ydingas.

Šis įstatymas taip pat draudžia vyriausybės finansavimą šioms procedūroms ir yra pirmasis tokio pobūdžio teisės aktas šalyje.

Šis įstatymas yra pirmasis tokio pobūdžio teisės aktas šalyje.

Ieškinyje teigiama, kad uždraudęs bet kokį medicininį gydymą, susijusį su lyties pakeitimu, įstatymas nesuteikia paaugliams mediciniškai būtino gydymo, taip pat draudžia gydytojams gydyti savo pacientus.

Ieškinyje taip pat sakoma, kad draudimas yra kėsinimasis į žodžio laisvę, pažeidžiantis pirmąją JAV Konstitucijos pataisą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis