Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Dauguma Lietuvos gyventojų norėtų, kad klausimas dėl „homoseksualių šeimų įteisinimo“ būtų sprendžiamas ne Seime, o referendumu, rodo Laisvos visuomenės instituto užsakyta reprezentatyvi apklausa.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą apie civilinės sąjungos įteisinimą ir artimo ryšio sąvokos įtvirtinimą birželio 9–18 dienomis Laisvos visuomenės instituto užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.

Respondentai buvo paklausti, ar pritaria, ar nepritaria Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuris įteisintų „tos pačios lyties asmenų šeimas“.

Kad visiškai tam pritaria nurodė 6,4 proc., kad greičiau pritaria – 13,8 proc., kad greičiau nepritaria – 14,2 proc., kad visiškai nepritaria – 54 proc. apklaustųjų. 11,7 proc. respondentų teigė šiuo klausimu neturintys nuomonės.

Taip pat apklausa atskleidė, jog valdžios užmačioms įteisinti homoseksualias santuokas civilinės sąjungos įstatymu pritaria toli gražu ne visi jų rinkėjai. Didžiausia dalis TS -LKD (konservatoriai) rinkėjų (46,2 proc.) teigė nepritariantys tokiam įstatymo projektui. Nuomonės išsiskyrė ir tarp Liberalų Sąjūdžio rėmėjų: 51 proc. pritaria tokiam įstatymui, beveik 43 proc. – ne. Civilinės sąjungos įstatymui valdančiųjų gretose aiškiai pritarė tik „Laisvės” partijos elektoratas.

Tarp opozicinių valstiečių, socialdemokratų ir partijos „Vardan Lietuvos” rėmėjų nepritarimas civilinės sąjungoms išlieka akivaizdus.

Pav. Apklausos rezultatai pagal partijas

Apklausoje respondentų paklausus, kaip jų nuomone turėtų būti sprendžiamas homoseksualių šeimų klausimas, daugiausia apklaustųjų teigė norintys šiuo klausimu referendumo. Už tai pasisakė 57,7 proc. Už tai, kad tokio pobūdžio reguliavimą turėtų priimti Seimas pasisakė 14 proc.

Tarp balsuojančių rinkimuose už partijas toks gyventojų noras yra dar konkretesnis. Absoliučiai visų partijų, įskaitant net ir „Laisvės” partijos rinkėjų didžiausia dalis (44,4 proc.) pasisakė, kad tokiu klausimu būtinas visuomenės referendumas.

Nepaisant apklausų rezultatų, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen anksčiau teigė, kad Seime valdantieji nesitrauks nuo iniciatyvos sureguliuoti vienos lyties partnerių santykius – siekiama, kad šis klausimas būtų išspręstas dar šioje Seimo kadencijoje.

Visą tyrimo analizę galite rasti čia.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Pasakymas: ,,Mes už tradicinę šeimą” reiškia, kad taip sakantis sutinka, kad egzistuoja bent jau dvi – LYGIAVERTĖS šeimos formos – tradicinė ir netradicinė. Tiktai jam šiuo metu labiau priimtina forma yra tradicinė.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte