Amerikietis po popiežiaus Benedikto XVI-ojo palaiminimo įveikė vėžį ir tapo kunigu

ŠaltinisALETEIA

JAV kunigo iš Goldano, Kolorado valstijos, Peterio Srsicho istorija nuo pat pradžių buvo lydima ištraukos iš Laiško romiečiams 8 skyriaus 28 eilutės žodžių: „Be to, mes žinome, kad mylintiems Dievą viskas išeina į gera, būtent Jo tikslu pašauktiesiems“.

Anksti užklupę gyvenimo išbandymai

Kai anuomet dar septyniolikmetis amerikietis vaikinas P. Srsichas grįžo iš kelionės baidarėmis kankinamas chroniško nuovargio ir kosulio, jo šeima pagalvojo, kad šis turbūt serga plaučių uždegimu. Tada gydytojams aptikus didelį auglį plaučiuose, paaugliui buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos vėžys – ne Hodžkino limfoma.

Vaikinui dėl ligos buvo taikoma chemoterapija, dėlto jaunuolis jautėsi slegiamas bei verčiamas kelti klausimą, kodėl būtent jam tenka patirti tokį sunkų gyvenimo išbandymą. Nors vaikinas jau tuomet turėjo stiprų tikėjimą ir jau jautėsi pašauktas į kunigystę, ligoninės lovoje, kaip pasakojo žurnalistams, jis nenorėjo priimti šv. Komunijos.

„Žinojau, kad mamai palengvės, jei ji pamatys mane priimantį šv. Komuniją, todėl pasakiau: „Gerai, jau gerai, priimsiu Komuniją“. Jo kurso draugas pakėlė ostiją ir pasakė: „Štai Dievo Avinėlis“. Tuomet Viešpats vaikinui pasirodė, kreipdamasis į jo širdį, tad šis „tikrai galėjo Jį išgirsti savo širdies gilumoje“. Vaikinui buvo pasakyta: „Peteri, žinau, kad tau sunku. Aš nepasiimsiu iš tavęs kančios, bet eisiu su tavimi per ją“.

„Tai buvo viena iš tų akimirkų, kai niekas nepasikeitė, bet kartu pasikeitė viskas“, – po kurio laiko vaikinas sakė žurnalistams.

Vėliau JAV fondas „Make-a-Wish Foundation“, kuris suteikia vaikams, sergantiems pavojingomis gyvybei ligomis, galimybę išpildyti savo svajonę, susisiekė su P. Srsichu ir pasiteiravo apie sergančiojo svajonę. O Peterio svajonė buvo nuvykti į Vatikaną ir pamatyti popiežių Benediktą XVI-ąjį.

Lemtingas susitikimas

2012 m. gegužę sergančiojo svajonė išsipildė. Kartu su šeima į Vatikaną keliavęs P. Srsichas nemanė, kad iš tikrųjų susitiks su popiežiumi. Jie nuvyko į Šventojo Petro aikštę stebėti popiežiaus Benedikto XVI-ojo kalbą. Tačiau Srsichų šeima buvo paprašyta stoti į eilę laukiančiųjų susitikti su popiežiumi.

Stovėdamas eilėje Peteris pastebėjo, kad kai kurie svečiai turėjo brangių dovanų, kurias norėjo įteikti pontifikui. Jo tėvas pasiūlė vaikinui padovanoti pontifikui žalią apyrankę ant riešo, ant kurios buvo raginimas „Melskitės už Peterį“ su nuoroda į Laišką romiečiams.

Benediktas XVI-asis pasikalbėjo su Peteriu. Kaip šis vėliau pasidalijo, pontifikas pažvelgė į jaunuolį ir tarė: „O, tu kalbi angliškai?“ bei uždėjo savo ranką ant vaikino krūtinės, kur buvo auglys, nors jam susitikimo metu tuomet dar net nebuvo apie ligą užsiminta.

Svarbu paminėti, kad pontifiko palaiminimas paprastai būdavo rankos uždėjimas ant galvos.

Nors kai kurie žmonės mano, kad popiežiaus palaiminimas padarė stebuklą, Peteris jį suprato kiek kitaip – pagal ištrauką iš Laiško romiečiams: „Chemoterapija padėjo man kovoti su vėžiu. ,Make-A-Wish Wish’ padėjo pereiti chemoterapijos kursus. Žinojimas, kad popiežius palaimino mano ateitį, padėjo man viską įveikti, ir taip pamažu, paprastu būdu padėjo išgydyti vėžį“, – dar 2013 m. taip vaikinas savo supratimu pasidalino su žurnalistais.

O praėjus beveik dešimtmečiui po susitikimo su popiežiumi, P. Srsichui pavyko išpildyti dar vieną savo norą – po nuolatinio švelnaus Dievo šaukimo, 2021 m. vaikinas buvo įšventintas į kunigus, kaip galima pamatyti jo feisbuko paskyroje.

„Smagu pradėti suprasti, kaip Dievas mane anksčiau ruošė kunigo pašaukimui, kvietė priimti tarnystės sakramentą, kuris skirtas ne man, o Dievo tautai. Jis tam sugebėjo panaudoti įvairius mano gyvenimo momentus ir gautas patirtis“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Klebonai turėtų būti labai maldos žmonėmis Lietuvoje, ypač Žemaitijoje. Kaip rodo praktika, jog nelabai gražus elgesys būna su žmonėmis, kurie suluosinti likimo. Kaip menkinamas motinų, kurios augina neįgalius vaikus, orumas

  2. Kokia nelaimė ir netektis, kad šviesusis ir pamaldusis Benediktas atsistatydino ir užleido vietą naikintojui, chaoso nešėjui.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte