Ambasadoriai spaudžia Lenkiją dėl LGBT klausimo

ŠaltinisBNS

Dešimtys Varšuvoje dirbančių ambasadorių pirmadienį paragino apsaugoti LGBTQ teises Lenkijoje, kur padėtis šiuo atžvilgiu, kaip nurodo ILGA (Tarptautinė lesbiečių ir gėjų asociacija), yra blogiausia Europos Sąjungoje.

LGBTQ teisės pastaraisiais metais Lenkijoje yra itin opus klausimas. Valdančioji dešiniojo sparno partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vykdo kampaniją prieš „LGBT ideologiją“ ir LGBTQ teisių propagavimą vadina tam tikra komunizmo forma.

„Reiškiame paramą pastangoms informuoti visuomenę klausimais, veikiančiais lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių ir interseksualų (LGBTI) bendruomenę, taip pat kitas Lenkijos bendruomenes, susiduriančias su panašiais iššūkiais“, – sakoma atvirame laiške.

„Kad apsaugotume bendruomenes, kurias reikia saugoti nuo žodinio ir fizinio smurto bei neapykantos kalbos, mums reikia bendrai dirbti dėl nediskriminavimo, tolerancijos ir abipusio pripažinimo aplinkos“, – sakoma jame.

Laišką pasirašė 40 šalių, tarp jų JAV ir daugumos ES valstybių, diplomatai, Europos Komisijos, Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros UNHCR ir kitų organizacijų atstovai.

Gruodžio mėnesį Europos Taryba LGBTQ teisių padėtį Lenkijoje paskelbė blogiausia Europos Sąjungoje ir nurodė, jog pastaraisiais metais vadovaujantys politikai šią padėtį dar labiau pablogino.

PiS lyderis Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) yra sakęs, kad LGBT asmenys kelia pavojų tradicinei šeimai, o prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) „LGBT ideologiją“ palygino su komunizmu.

Remiant vyriausybei, keli Lenkijos regionai pasiskelbė teritorijomis „be LGBT ideologijos“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Palaikui Prezidenta, turi but tik kostitucijos sureguliuoti. Prezidentura turi palsijyti tauta, ir tauta palaikys prezidenta. Lekija saunuoliai, kad saugoja ir vaikus ir normales seimas. Lenkija yra stipri valstybe ir nepasiduoda briuselio spaudimui.

  2. kaip matau, pasaulyje nebera svarbesniu temu, kaip LGBT reikalai. Kuo reikia buti, kad taip eskaluoti sia tema? Covid-19 nebeaktualu, skurstanciuju reikalai – „isspresti“, ekonomikos perkaitimas – nesvarbu, svarbu kas su kuo miega ir dar svarbios gyvuneliu teises.
    Bijau buti blogu pranasu, bet matau visas prielaidas naujam pasauliniam karui. Po karo zmoniu sirdys atsidaro ir suminksteja. Bijau karo, bet jo kvapas jau arti.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis