REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Ambasadai Meksikoje įteikta peticija – reikalaujama paleisti Nikaragvos vyskupą

ŠaltinisCNA

Platformos „Actívate” ir „Solidart” įteikė Nikaragvos ambasadai Meksikoje peticiją su 11 tūkst. parašų, kurioje smerkiami diktatoriaus Danielio Ortegos vykdomi žmogaus teisių pažeidimai ir reikalaujama paleisti Matagalpos vyskupą Rolando Álvarezą (Rolandą Alvaresą).

Abiejų platformų nariai surengė taikią demonstraciją ir maldos budėjimą prie Nikaragvos ambasados, kad išreikštų savo pasmerkimą dėl piktnaudžiavimo ir žmogaus teisių pažeidimų Centrinės Amerikos šalyje.

Vasario 10 d. D. Ortegos diktatūra nuteisė R. Álvarezą 26 metams kalėjimo, apkaltino jį „išdavyste” ir atėmė Nikaragvos pilietybę.

Diena prieš vyskupas, kritikuojantis žmogaus teisių pažeidimus šalyje, atsisakė įlipti į lėktuvą, kuriuo pagal režimo su JAV Valstybės departamentu suderintą susitarimą į Jungtines Amerikos Valstijas buvo atgabenta daugiau kaip 200 politinių kalinių, įskaitant keturis kunigus.

Nikaragvos žiniasklaidos duomenimis, R. Álvarezas laikomas didžiausio saugumo kameroje Modelo kalėjime Managvoje.

„Solidart “direktorius savo pareiškime dėl parašų įteikimo teigė, kad „mes griežtai smerkiame Danieliaus Ortegos režimo šioje šalyje vykdomą Katalikų Bažnyčios religinį persekiojimą, nes jis nebaudžiamai pažeidžia Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje įtvirtintą teisę į religijos laisvę”.

Platformose buvo pareikalauta nedelsiant paleisti R. Álvarezą, taip pat pareikalauta, kad Meksikos vyriausybė solidarizuotųsi su Nikaragvos žmonėmis ir pasmerktų D. Ortegos režimo piktadarybes.

„Mes lydime rugpjūčio 12 d. ,Solidart’ pradėtos kampanijos, kuria reikalaujama nutraukti Nikaragvos Katalikų Bažnyčios persekiojimą, parašų pristatymą”, – sakė kampanijos „Actívate” vadovas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte