Algis Avižienis. Žaliasis kursas

„Žaliasis kursas“ – terminas, kurį dabar girdime nuolatos, tačiau mažai žinome, kas slypi už šios frazės.

Apie tai, kad pasauliui būtini globalūs politiniai sprendimai klimato srityje girdime jau ne vieną dešimtmetį, pasiekta nemaža susitarimų, išaugo žaliųjų partijų įtaka formuojant vyriausybių kabinetus, įvairūs politikai, įskaitant Lietuvoje, teigia, kad „žaliasis kursas“ – tai neatšaukiamas politinis procesas. Ką reiškia tokie „neatšaukiami sprendimai“ ir stiprėjanti žalioji politika: tai yra nerimo dėl ekologinių problemų išraiška, o gal globalios politikos kūrimo įrankis?

Kodėl pasaulį krečia energetikos kainų krizė? Ar išties pasaulio galingiesiems taip rūpi mažinti taršą? Kokia yra alternatyvios energijos kūrimo kaina? Ir kodėl pramonę norima pažaboti išsivysčiusiose šalyse, tačiau tokie reikalavimai lieka neišgirsti Kinijoje arba Indijoje?

Apie visą tai kalbamės su buvusiu diplomatu ir politikos apžvalgininku Algiu Avižieniu.

Pokalbio temos:

0:00 Intro

1:20 Kas yra žaliasis kursas ir dėl kokių priežasčių jis atsirado? Kas yra pagrindiniai šių politinių pokyčių vykdytojai?

16:00 Žaliasis kursas teigia, jog vienas iš jo tikslų yra mažinti taršą pasaulyje. Kokia realybė yra su pasauline tarša? Kodėl sutartys galioja mums, tačiau negalioja pasaulio teršėjai Kinijai?

26:30 Klimato kaita, senkantys resursai ir stiprėjančios autoritarizmo tendencijos pasaulyje. Ar galime įžvelgti paraleles?

28:20 Energijos badą siūloma išspręsti pasitelkus alternatyvius energijos kūrimo šaltinius: saulę, vėjo jėgaines. Kokios perspektyvos šioje srityje ir kiek kainuoja tokia energija?

40:04 Kodėl aplinkinių šalių: Lenkijos, Vengrijos politikai teigia neįvesiantys taršos mokesčių ir stengiasi būsto išlaikymo kainas mažinti savo gyventojams, o Lietuvoje viskas daroma priešingai. Esame įžvalgesni už kaimynus ar priešingai, tik vykdome pasaulio galingųjų nurodymus?

Epizodų klausykitės ir spotify: https://open.spotify.com/show/0vZPThUAIgnf8DQZ6fAvU5

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte