Algimantas Rusteika. Mums vėl reikia Kovo 11-osios

Kasmet rašiau, prisiminiau, džiaugiausi, sveikinau. Dabar nebegaliu. Laisvės daina įgavo naują, baisią prasmę – Tėvynė uždarė mus savyje ir giesmę gerklėje mirtis uždarė.

Ateinat su vaikais, aplink jaunos šypsenos, o už šimto metrų į šoną aidūs skersgatviai be žmogaus ir negyvi langai. Kodėl už džiaugsmo vitrinų padvelkia tuštuma, o vėjas po grindinį nešioja artėjimus ir pabaigą? Kodėl laisvėje apsigyveno nelaisvė ir vakarais tylim?

Vasario 16-sios Lietuva buvo staiga, ginklo jėga okupuota svetimųjų ir perduota svetimiems. Vieni pasitraukė, kiti priešinosi, dalis kolaboravo, dauguma – susitaikė.

Kovo 11-sios Lietuva buvo lėtai, pinigų galia okupuota savųjų ir parduota saviems. Vieni pasitraukė, kiti bandė ir dar bando priešintis, nemaža dalis kolaboruoja, dauguma – susitaikė.

Kovo 11-sios Lietuva dar gyva. Ją rasite tyloj prie signatarų kapo ir Sausio 13-sios aukų artimųjų akyse. Išgirsite mažuose miesteliuose ir miestuose, paprastų žmonių nelengvuose pokalbiuose, aptariant šią dieną. Galite pajusti Kauno arkikatedroje, kur aukoja Mišias kunigas Robertas Grigas, atsisakęs priimti dovanas kolaborantų Seime.

Tik jos nerasite Vilniaus ponijos ir jos pataikūnų „paminėjimo“ ritualuose ir iškilmėse, kurie ta proga net į Katedrą nebeateina, o rengia savo veidmainiškas, tuščias ir bedvases pamaldas Seime. Tie patys stori ir liesi veikėjai ir veikėjos, kurie su palengvėjimo atodūsiais nulipa nuo scenos į  gyvenimą „kaip visada“.

Kovo 11-sios Lietuva buvo lėtai, pinigų galia okupuota savųjų ir parduota saviems.

Iš sakyklų – kas kitų per naktis surašyta, tą išmoktą saulelę, kuri atkopdama nebebudina. Stropiai viską atbubens, labai svarbiais veidais, pakalbėjimai bus sunkiasvoriai, su pažymėtomis pauzėmis. Bet širdis jums neklystamai pasakys – šventykloje tuščia.

Jie patikrins, ar švenčiat ir tuos, kurie neišsikėlė vėliavų, nubaus. Žmogaus formos pamėklės ir manekenai negyvomis šaldytų lydekų akimis kartos kitų, už pinigus sugalvotus žodžius, per melo dėžes parodys ką nors iš tų vilties dienų, pagros, pašoks. Liesis patetika ir bukas entuziazmas.

Sotūs dvaro politologai dėžėje padiskutuos apie tai, kaip svarbu „suvokti Lietuvą“, kokia ji šauniai moderni, atvira visoms pasaulio nesąmonėms ir nuolanki pasaulio galingiesiems.  O vakare ponai dalinsis atsiminimais, kaip didvyriškai tą dieną pragyveno ir baisiai rizikavo, kovodami už mūsų ir jūsų laisvę.

Lėtai, žingsnis po žingsnio pavogę iš mūsų valstybę, dabar išdidžiai moko gyventi ir naujoviškai mąstyti, kad nepriklausomybė ir yra laisvė. O kas nepatenkintas melu – valstybės ir laisvės priešas. Romualdas Ozolas buvo teisus – laisvė ir nepriklausomybė nėra tas pats, Šiaurės Korėja juk irgi nepriklausoma.

Bet šią dieną, kaip visada, Dievo šviesa plūsta per langus, jaukiai kvepia kava, sušvinta feisbuko ekranai. Pamatysit pasisveikinimus ir pasveikinimus, žmonių nusivylimą ir pyktį, abejingumą ir ateities viltį. Taip, namai, kuriuose išaugai – ne patys tobuliausi.

Ir tavo tėvai ne turtingiausi ir protingiausi pasaulyje, bet jie yra tavo. Lietuvos ir savęs neišjungsi, su visais teks būti kartu ir greta numirti. Gyvensim kaip nusipelnėm, bet taip, kaip anomis dienomis, nebesuprasime vieni kitų niekada. Mums vėl reikia Kovo 11-sios.

Tikėkim, kad ji ateis, saugokim kas dovanota, nes nieko daugiau nebebus. Meilė – didžiausia Visatoje galia, nes nėra jėgos, kuri gali priversti mylėti ar nemylėti. Mūsų meilė sukūrė Nepriklausomybės galimybę, tačiau laisvės niekas dykai nedalina.

Ji yra tokia ir jos tiek, kokie esam patys.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

25 KOMENTARAI

 1. gėda skaityti tokią dieną, tokius pasapaliojimus. Juk, Dievas mums siuntė Šventąją Dvasią ir 2021 gegužę Lietuva buvo pakelta iš sąstingio, tik, kas kaltas, kad patys tuo netikime. Kodėl tiek daug pesimizmo? O juk Dievas Lietuvos neapleido ir yra su mumis. Ar ištiko mus kokia nors rimta neganda, ar turime karą, ar turėjome žemės drebėjimus ir kt.? Esame išlepę ir norime, kad būtų viskas pateikta ant lėkštutės. Gal Dievui geriau žinoti kokia valdžia mums reikalinga, kad išmoktume pamokas. Pasiklauskite pas Židrūną Savicką, kiek reikia įdėti triūso, kad laimėti olimpinį medalį.

  • ŽYdrūną… Vis dėlto koktu nuo viršūnėlių patetikos ir sapaliojimų dėl naujųjų vertybių įvedinėjimo. Visa bėda, pasak jų, kad dar nesusidaro daugumos toms vertybėms įsigalioti.
   Patyčios, kurios dabar liejasi laisvai iš jųjų, nepatenka į jokius net jų pačių išvestus standartus.
   Tad švęskime iškovotą nepriklausomybę, vedami tų, kurie nemeluoja! Ir tokių yra ne vienas ir ne viena…

   • Jūs teisus. Ar reikia pasiduoti pasaulio primetamoms vertybėms, o ypač patyčių dauginimui. Atrodo, kad nieko kito nebesugalvoja, kaip tik skleisti tai kas yra negatyvu.

  • Autorius rašo tiesą ir teisingai. Tačiau etatiniams „elfams“ jokie akivaizdūs faktai, badantys akis, negalioja. Fondinius čiulpikus džiugina tik valdžios myžalai, malo kibirais pilami į akis.

 2. Yra neblogų pasvarstymų, bet prieš remiantis R.Ozolu, pirmiau gal reikėtų jį paskaityti ir SUPRASTI. Tada nepulsite tiesmukai (ir klaidingai) aiškinti apie nepriklausomybės ir laisvės skirtis.

  • Kūliais versdamasis bėgi į artimiausią puikybės paradą. Kad ir Šiaurės Korėjoje. Užpakalio nesišluostyk. Griebi abiem rankom po vazelino bidoną ir skuodi greičiau už komunizmo lokomotyvą.

 3. toks, Algimantai Rūsteika, jūs netikite tuo ką darote. Tai, negi galite kitus kuom tai įtikinti? Tol, kol patys viduje nedegsite ta liepsna, kuri gali uždegti kitus, niekas nepakils nuo sofų ir ne tik nebalsuos už jus, bet ir organizacija subyrės. Visų pirmiausia įvertinkite savo dvasines dorybes, su kuo jūs ar su Jėzumi, ar, kaip A. Orlauskas su pagonimis.

  • Štai pats (ar pati?) parodyk pavyzdį. Atplėšk sėdynę nuo išminkyto fondinio krėslo ir pakrutink kūno ląsteles. Po to čia galėsi fariziejiškai svaičiojimais barstytis.

 4. taip.kad ir Švietimo sistema,-Amerikoje švietimo sistemoje svarbiausia išauginti žmogų,o žinių jau kaip nors pridėsime,-sakė vienas Amerikos apžvalgininkas.O pas mus svarbiausia matematika,-žmoniškumas jau išmestas į šiukšlyną.Kaip sako bioetikai,kad žmonės vykdė selekciją augalams,gyvūnams,o dabar tai daryti pradėjo su žmonėmis vis dėl tos skaitmenizuotos puikybės.Beje,Amerika su savo švietimo sistema atrodo geriau gyvena nei mes.Ir vėl šunkelis…ir dar ta miruso mergaitė per fizinio pamką,-tai jau švietimo sistemos katastrofa.Tik disidentų mokytojų pastangomis vakai iš mokyklos išeina gyvi,o kai kurie dar ir žmoniški,netgi nevartoja narkotikų…

  • nepuikime į kraštutinumus… Matematika yra gerai. Jei rimtai mokytis matematiką, neišeis meluoti ir kitaip apgaudinėti. Kas liko iš jos mokymo, gerai parodo egzamino rezultatai. Tikrai pas mus nėra svarbiausia matematika ar kiti mokslai. Kas svarbiausia, turbūt visi numano…

 5. Ačiū autoriui už kaip visuomet nepasaldintą, nenuglaistytą, cukraus pudra nepabarstytą, dirbtinėmis iliuminacijomis neapšviestą tiesos gurkšnį.
  Geriau karti tiesa nei saldus melas.
  Ačiū už įvardijimą to, kas yra.
  O ką kiekvienas atskirai, ar kartu kaip benduomenė, turime daryti, kad būtų kitaip, kad būtų šviesiau – štai kur kausimas mums visiems.

  • Galbūt tai klausimas jums visiems, bet tai nereiškia, kad galite kalbėti visų vardu. Kas jums davė teisę sakyti ,,mums visiems“? Kieno įgaliotas taip sakote?

 6. Rusteikia, užuot visiškai nevyriškai zaunijęs ir skleidęs paniką bei nusiovylimą, verčiau papasakokite apie savo jaunystės keliones į Vakarus. Bus daug įdomiau. Kažin kas jus tada rėmė – ir, kaip suprantu, teberemia iki šiol – kad tais laikais jums buvo leista išvykti už geležinės uždangos?

  • Kiba būsi KGB žemiausios grandies menkysta, kuriai taip ir nepavyko užverbuoti Rusteikos? „Razrabotkės“ planas tada neišdegė, gėbistinė vadovybė įstattė gerą klizmą. O perštintis pasturgalis ir apipešioti antpečiai liko visam gyvenimui… Štai iš kur ta rusteikinė trauma 🙂 Тварь ты гэбнявая…

   • O tu šito paklausk pas tokį Ladnsbergio šunėką Tučkų – tai per jį ožiui ateina visos Maskvos instrukcijos. Arba pas KGB kapitoną Daną Arlauską – Lietuvos darbdavių konfederacijos pirmininką. Jam Maskva pagal savo turimą medžiagą nurodo, kad Lietuvoje leisti užsidirbti ir klestėti, o kas yra visiškai netinkamas sistemai ir ką reikia būtinai išvyti iš Lietuvos.

 7. Juk taip neseniai rašė, kad reikia švęsti bolševikinių sifilinių kekšių dieną, kovo 8, ir lakstyti su nulinkusiomis tulpėmis

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte