Aktorius Dave’as Coulieras paliudijo, kaip priklausomybė nuo alkoholio paveikė jo dvasingumą bei gyvenimą

Amerikietis aktorius ir komikas Dave’as Coulieras (Deivas Kujleras), geriausiai žinomas kaip dėdė Joey’us (Džojus) iš kultinio televizijos serialo „Full House“ (liet. „Pilnas namas“ ir jo antrosios dalies „Fuller House“ (liet. „Pilnesnis namas“), yra krikščioniškos transliacijos paslaugos „Pure Flix“ naujo serialo „Live + Local“ žvaigždė. Jis neseniai kalbėjosi su žurnalistais apie tai, kokią įtaką jo gyvenimui padarė kelionė į blaivybę.

„Gavau scenarijų ir pamačiau, kad laukia pokyčiai, – sakė jis. – Man teko nešioti gražią, didelę, storą, tikrą barzdą – savo barzdą. Turėjau ją užsiauginti ir vaidinti visai kitokį personažą, nei dauguma žmonių yra įpratę mane matyti. Teko vaidinti šiek tiek keistuolį, kuris veda tikėjimu paremtą radijo laidą labai mažoje radijo stotyje, jie yra pirmieji rinkoje. Taigi šis personažas yra žmogus, kuris tiesiog nesiruošia keistis ir turi daug trūkumų“.

Daugeliui gerbėjų, galvojant apie aktorių, į galvą ateina jo komedijos, parodijavimas ir vaidyba, tačiau jis kalba ir apie savo dvasingumą, kuris jame įsišaknijęs nuo vaikystės.

„Nuo trečios iki dvyliktos klasės lankiau katalikiškas mokyklas. Taigi esu tikrai juo persismelkęs, – juokaudamas sakė jis. – Esu kilęs iš labai didelės katalikiškos bendruomenės čia, Detroito mieste, todėl bažnyčia buvo pagrindinis mūsų gyvenimo akcentas. Iš tikrųjų tai buvo mūsų susitikimų ir bendravimo vieta, kur mes padėdavome tiems, kuriems reikia pagalbos, bei padėdavome vieni kitiems.

„Vienaip ar kitaip dvasingumas visada buvo mano gyvenime, – pridūrė jis, – bet visada sakau, kad parapijinės mokyklos lankymas man buvo tarsi tikėjimo mokymo stovykla.“

Aktorius papasakojo apie tai, kaip priklausomybė nuo alkoholio paveikė jo dvasingumą ir kitus gyvenimo aspektus. Daugelį metų jis to nepastebėjo.

„Niekada nemaniau, kad kovoju su alkoholiu ir kad jis yra problema, – atviravo jis, užaugęs kultūroje, kurioje šeimos po ledo ritulio rungtynių eidavo į piceriją, o tėvai vaikams į „mažytę stiklinę“ įpildavo nedidelį kiekį alaus. Jis pridūrė, kad taip jis augo šeštajame dešimtmetyje. „Tai buvo tikrai kitokia kultūra“, – kalbėjo pašnekovas.

„Alkoholį visada tapatinau su puikiu laiko praleidimu, kai visi juokiasi ir šokinėja į baseiną, o mes rengiame picų vakarėlius, tėvai juokiasi ir puikiai leidžia laiką, vaikai taip pat, – tęsė jis. Taigi nebuvo to supratimo apie destruktyvias alkoholio galimybes – psichologines, emocines, dvasines. Tuo metu apie tai nebuvo nė kalbos.“

Jis nesuprato, kad gėrimas yra problema, kol žmona nepradėjo nerimauti. Jie dažnai kiekvieną vakarą prie vakarienės išgerdavo po butelį vyno, tačiau vėliau tai pasidarė daug daugiau.

„Alkoholis nebuvo kažkas, dėl ko niekada nesijaučiau nekontroliuojamas. Esu licencijuotas pilotas, turintis prietaisų kvalifikaciją. Aš buvau savotiškai protingas girtuoklis, tikrai toks buvau. Prieš žinodamas, kad turėsiu skristi, pasiimdavau kelias dienas atostogų, kad būčiau labai sąmoningas, aštraus ir aiškaus mąstymo. Taigi savo gyvenimą tarsi grindžiau tokiais momentais: „Turiu nusiraminti, kad galėčiau padaryti tai, ką turiu padaryti“, – pridūrė D. Coulieras.

„Tas pats ir su televizijos režisieriaus ar aktoriaus darbu. Galvojau, prieš kamerą turėsiu ištinusį veidą, todėl geriau nustosiu gerti likus kelioms dienoms iki jos. Taigi viskas buvo labai apskaičiuota.

Bet kai aktoriaus žmona Melissa pradėjo nerimauti ir pasakė jam apie tai, jo įpročiai galiausiai ėmė keistis.

Po skaudaus kritimo, po kurio ant veido liko nemažai mėlynių, D. Coulieras suprato, kad turi problemų. Šių metų pradžioje jis instagrame tinkle paskelbė savo sumušto veido nuotrauką ir pasidalijo savo blaivybės liudijimu.

„Mano žmona buvo išvykusi iš miesto. Draugas man pasakė, kad geriau nusiųsčiau jai nuotrauką, kol ji negrįžo namo, nes sumišimas per dvi dienas neužgis. Atsakiau, kad jis visiškai teisus. Taigi nusiunčiau jai nuotrauką, ji pradėjo verkti ir tiesiog pasakė: „Mums tikrai reikia apie tai pasikalbėti“.

Net ir po kritimo D. Coulierui prireikė dar vienerių metų introspekcijos, kurios metu jis sakė, kad žvelgė į savo „dvasingumą ir gyvenimą, kad įvertintų, kaip tai paveiks jo gyvenimą“.

„Galvojau, ar aš vis dar būsiu juokingas vaikinas?… Ar aš vis dar būsiu tas vaikinas, kuris priverčia visus juoktis? Pagalvojau, kad galbūt per visus tuos metus turėjau šiek tiek skystos drąsos. … Ar tikrai man to reikia? Ar tai yra atrama? Ir ko man trūko santykiuose su žmona, dvasiškai mano gyvenime, psichologiškai, kūrybiškai?“ – kalbėjo jis.

Iš Detroito kilęs vyras 2020 m. sausio 1 d. pagaliau nusprendė blaivėti ir nuo to laiko yra negėrė.

„Niekada nenorėjau pamokslauti žmonėms. Tiesiog norėjau pasidalyti savo istorija. Ir jei kas nors manyje įžvelgia dalelę savęs ir galiu jiems padėti, tai yra tikras pliusas, tai yra tikras teigiamas įvertinimas“, – sakė D. Coulieras.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte