REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Aidas Gedvilas. Palydint 2021-uosius

Palydint 2021-uosius metus, priimta daryti jų apibendrinimą ir brėžti gaires ateities darbams. Nors visi mes buvome gyvais liudininkais tos betvarkės, kuri šiemet vyko mūsų Valstybėje su konservatoriais, liberalais ir laisviečiais priešakyje, aš, nenorėdamas atimti Jūsų brangaus laiko ir atitraukti nuo malonių prieššventinių rūpesčių, vis tik norėčiau pasidalyti keliomis savo įžvalgomis apie besibaigiančius metus.

Palyginti su pirmaisiais pandemijos metais, šie metai buvo visiškai kitokie. 2020 m. stojo prieš nepažintą grėsmę, turėjome mažiau žinių, daugiau baimių ir nežinomybės dėl ateities, tačiau buvome pilni ryžto, kantrybės ir pasitikėjimo vieni kitais, buvome vieningi ir drąsus. Šie metai atnešė mums daugiau žinių apie virusą, daugiau galimybių su juo kovoti, tačiau, kaip nebūtų graudu, visos viltys vieningai įveikti šį didžiausią XXI amžiaus iššūkį sudužo į šipulius, atsitrenkusios į naujos valdžios aroganciją, siekį suskaldyti ir supriešinti mūsų visuomenę.

Sprendimų, turėsiančių ilgalaikių neigiamų pasekmių mūsų žmonėms buvo be galo daug.

Sprendimų, turėsiančių ilgalaikių neigiamų pasekmių mūsų žmonėms buvo be galo daug:

priverstinė vakcinacija;

diskriminacinis galimybių pasas;

eksperimentai ir pasityčiojimas iš mūsų vaikų mokyklose;

nenorinčių skiepytis darbuotojų pažeminimas;

informacijos apie vakcinų sukeliamą šalutinį poveikį slėpimas nuo visuomenės;

žalos atlyginimo nebuvimas;

atsakomybės neprisiėmimas už pasekmes;

ne visos informacijos pateikimas apie vakcinas ir jų sutartis;

visiškas sveikatos apsaugos sistemos paralyžius;

perteklinių mirčių skaičiaus šuolis iki neregėtų aukštumų, pavertus kovidą vienintele svarbiausia liga Lietuvoje.

Mitingas prieš galimybių pasą
Mitingas prieš galimybių pasą / BNS nuotr.

Viso to rezultatą mes su Jumis matėme – nesibaigiančios protestų akcijos, mitingai, gilėjantis žmonių susipriešinimas, kurio nematėme nuo kovų už nepriklausomybę laikų.

visa tai − ne viruso rezultatas, o sąmoningai šios valdžios pasirinktos politikos pasekmė.

Ir visa tai − ne viruso rezultatas, o sąmoningai šios valdžios pasirinktos politikos pasekmė.

Virusas sukėlė grandininę reakciją visose – tiek mūsų valstybės, tiek viso pasaulio gyvenimo srityse. Augančios maisto produktų, automobilių, nekilnojamojo turto, energijos išteklių kainos taip pat atskleidė dabartinės valdžios nesugebėjimą ir nenorą atsižvelgti į žmonių interesus bei tinkamai reaguoti į šiuolaikinius iššūkius. Desperacinis valdžios sprendimas išdėstyti energijos išteklių kainų augimą per kelerius metus tebuvo butaforinė apgavystė, siekiant išvengti didėjančio žmonių pasipiktinimo. Tokio sprendimo pasekmė – didėjanti skolų našta, atsigulsianti ant mūsų vaikų ir anūkų pečių.

Devalvuotos šeimos vertybės, atviras pasityčiojimas iš tradicinės šeimos propaguotojų, siekis dekriminalizuoti narkotikus įnešė dar daugiau susipriešinimo ir sumaišties į pandemijos išvargintą visuomenę.

Na ir galiausiai – vyšnia ant torto. Kosminiai šios valdžios demaršai užsienio politikoje. Siekis bėgti pirma sankcijų traukinio ir uždrausti Baltarusijos kalio trąšų tranzitą per Lietuvos teritoriją tuo metu, kai net sankcijų iniciatorė JAV tęsė bendradarbiavimą su Baltarusijos įmonėmis – atskleidė ne tik visišką valdžios nekompetenciją užsienio politikoje, jos norą pakenkti „Lietuvos geležinkeliams“ bei užkrauti jų infrastruktūros išlaikymo kaštus ant mokesčių mokėtojų pečių, bet ir užkulisinius konservatorių partijos žaidimėlius, parodančius, kad savo politines ambicijas šios partijos veikėjai be jokių skrupulų pasiruošę kelti virš visos valstybės interesų.

Traukinys / Asociatyvi Unsplash nuotr.
Traukinys / Asociatyvi Unsplash nuotr.

Tai patvirtino ir sugadinti santykiai su Kinija, kurie mūsų valstybei gali grėsti ilgalaikiais finansiniais nuostoliais – ne tik dėl investuotojų pasitraukimo iš šalies, bet ir dėl sugadinto investicinio įvaizdžio, kuriam sukurti prireikė ne vienerių metų.

Šie metai nebuvo lengvi ir tai nėra naujiena nei man, nei Jums. Nors naujausios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad jeigu rinkimai vyktų šiomis dienomis, dabartinės valdančios partijos neturėtų galimybės formuoti valdančiosios koalicijos, deja, negaliu su optimizmu žvelgti į ateitį, nes visi mes prisimename arogantišką premjerės posakį vos tik pradėjus eiti savo pareigas apie tai, kad tie, kam netinka ši valdžia, po ketverių metų galės išsirinkti kitą.

ateinančiais metais turėsime susitaikyti su tuo, kad konservatoriai su liberalais ir laisviečiais gyvens sau, o žmonės – sau.

Tad, deja, ir ateinančiais metais turėsime susitaikyti su tuo, kad konservatoriai su liberalais ir laisviečiais gyvens sau, o žmonės – sau. Galiu Jums pažadėti tik tai, kad kitąmet, kaip ir šiemet, aš asmeniškai padarysiu viską, kad mūsų Valstybėje būtų mažiau pykčio, valdžios savivalės ir paniekos žmonėms, reaguosiu ir pagal savo kompetencijas ir išgales stengsiuosi padėti kiekvienam į mane besikreipiančiam Lietuvos piliečiui.

Ramybės, kantrybės ir susitelkimo linkiu mums visiems šiais sunkiais laikais.

Su prasidedančiais 2022-aisiais metais!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte