Aidahe šeštokė pašovė tris žmones – J. Bidenas sako, kad JAV klestinti smurto „epidemija“ yra „tarptautinė gėda“

ŠaltinisAFP-BNS

JAV šiaurės vakarinėje Aidaho valstijoje viena mergaitė ketvirtadienį pašovė tris žmones savo mokykloje, kol buvo nuginkluota mokytojo, pranešė policija.

Kaip pranešama, per incidentą Rigbio vidurinėje mokykloje netoli Aidaho Folso šaudžiusi mokinė yra šeštokė, taigi, jai tikriausiai 11–12 metų.

Mergaitė „iš savo kuprinės išsitraukė pistoletą, kelis kartus iššovė mokykloje ir prie jos“, sakė Džefersono apygardos šerifas Steve’as Andersonas (Stivas Andersonas).

Ji pašovė du moksleivius ir mokyklos sargą, bet jų sužalojimai nelaikomi keliančiais pavojų gyvybę, pridūrė pareigūnas.

„Per šaudymą vienas mokytojas mokinę nuginklavo ir ją sulaikė, kol ją perėmė teisėsauga“, – per spaudos konferenciją sakė S. Andersonas.

Policija į įvykio vietą buvo iškviesta apie 9 val. 15 min. vietos (18 val. 15 min. Lietuvos) laiku.

Moksleiviai buvo evakuoti į netoliese esančią mokyklą, jų pasiimti atvyko tėvai.

CNN rašo apie įvykį

Incidentą tiria Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir vietos teisėsauga.

Rigbis yra nedidelis miestas, apie 145 km į pietvakarius nutolęs nuo Jeloustono nacionalinio parko. Minėtoje mokykloje mokosi apie 1 500 moksleivių nuo šeštos iki aštuntos klasės, rodo Nacionalinio švietimo statistikos centro duomenys.

„Meldžiuosi už žmonių, įtrauktų į šiandienos tragiškus įvykius, gyvybę ir saugumą, – pareiškime sakė valstijos gubernatorius Bradas Little’as (Bredas Litlas). – Dėkoju mūsų teisėsaugos institucijoms ir mokyklų vadovams už pastangas reaguojant į įvykį.“

Kaip pranešama, ketvirtadienio incidentas yra antrasis šaudymo mokykloje atvejis Aidahe. 1999 metais vienas Notuso vidurinės mokyklos moksleivis paleido kelis šūvius. Tąkart niekas nebuvo pašautas, tačiau vienas mokinys buvo sužalotas pirmai kulkai atšokus rikošetu.

Pastarosiomis savaitėmis Jungtinėse Valstijose įvyko kelios šaudynės – siuntų tarnybos „FedEx“ komplekse Indianapolyje, viename biurų pastate Kalifornijoje, maisto prekių parduotuvėje Kolorade ir keliose SPA įstaigose Atlantoje.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) praeitą mėnesį pareiškė, kad šalį krečianti ginkluoto smurto „epidemija“ yra „tarptautinė gėda“.

Pernai per incidentus, susijusius su šaunamaisiais ginklais, įskaitant savižudybes, Jungtinėse Valstijose žuvo daugiau kaip 43 tūkst. žmonių, rodo organizacijos „Gun Violence Archive“ duomenys.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis