A. Jakubauskas totorių televizijai sakė susidūręs su „leftistinių pažiūrų“ politikų spaudimu, vėliau apgailestavo

ŠaltinisBNS

Iš pareigų atleisti Seimui siūlomas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) direktorius Adas Jakubauskas interviu Krymo totorių televizijai sako tapęs skirtingų pasaulėžiūrų susidūrimo auka.

Interviu televizijai ATR šią savaitę jis tvirtino, kad jo vadovaujamas LGGRTC atstovauja tradicinėms pažiūroms ir susiduria su „leftistinių pažiūrų“ politikų spaudimu. Jis taip pat sako turintis „sveikos Lietuvos visuomenės“ palaikymą ir neabejoja, kad Seime nepakaks politinės valios jį atstatydinti.

„Šiuo metu dažnai visokios leftistinės įtakos, ateinančios iš Europos Sąjungos, labai dažnai sumaišo protą jaunimui, dėl to atsiranda noras perrašyti istoriją. Deja, Lietuvoje iškilo istorikų mokykla, kuri kitaip traktuoja savo tėvynę, savo šalį, nei istorikai, dirbę daugelį metų, ypač po nepriklausomybės atgavimo, kurie sukūrė Lietuvos praeities paveikslą – ypač vokiečių, sovietinės okupacijos, Holokausto, ginkluoto pasipriešinimo“, – kalbėjo A. Jakubauskas.

Šiuo metu dažnai visokios leftistinės įtakos, ateinančios iš Europos Sąjungos, labai dažnai sumaišo protą jaunimui, dėl to atsiranda noras perrašyti istoriją.

Jis citavo vieno, kaip teigė, „Vokietijoje gyvenančio žmogaus“ mintį, kad „Markso ir Engelso fantomas dar gyvas, tik jis jau nebemojuoja raudonomis vėliavomis, bet kaip ir visos bakterijos, jis mutavo“.

„Atvejai, kai jaunoji karta išrenkama į parlamentą, turi savo pasekėjų, stengiasi visas šias leftistines pažiūras – vienalytes santuokas, narkotikų dekriminalizaciją ir t. t. įdiegti Lietuvos visuomenėje. Taip nutiko, kad Lietuvoje mes tapome kaip ir šių įvykių dalimi, nes mes kaip ir atstovaujame tradicinėms vertybėms, o parlamente iškilo tam tikrų valdininkų, kurie atstovauja kitam sparnui, paskyrimo klausimas, iškilo toks pasipriešinimas“, – kalbėjo Genocido centro vadovas.

Jis dėstė, kad jo vadovaujama institucija tapo tokio visuomenės susipriešinimo „lakmuso popierėliu“.

„Manau, kad sveika Lietuvos visuomenės dalis tiesiog neleis, kad kas nors nutiktų su mūsų centru, kuris gali būti prilygintas ministerijai ir atstovauja interesams stiprių, deportuotų žmonių, kurie kovojo už tėvynę po Antrojo pasaulinio karo ar jų palikuonių. Labai jaučiu jų palaikymą“, – tvirtino A. Jakubauskas.

„Mes atleidome vieną merginą, kuri užsiėmė intrigomis, rašė laiškus darbuotojams naktimis ir yra kaip ir kitos mokyklos dalis, kuri klesti Vilniaus universitete, kuri tapo jos gynėja. Atsiųstas laiškas Lietuvos parlamentui, kad mes neva pažeidžiame teises, bet tai netiesa, patikėkite, netiesa – tiesiog susidūrė dvi pasaulėžiūros, apie kurias kalbėjau, ir nauja pasaulėžiūra, kylanti iš Europos Sąjungos valstybių“, – kalbėjo jis.

A. Jakubauskas sakė, kad „rimtos diskusijos“ vyksta jau du mėnesius, tačiau „krizė aprimo“. Jis esą įsitikinęs, kad Seime neatsiras 71 vieno politiko, kad būtų pritarta jo atleidimui.

„Tai praktiškai neįmanoma. Todėl, matyt, valdantieji suprato, kad tokiu būdu manęs atleisti nepavyks, todėl greičiausiai bus pristatytas koks nors kitas planas“, – teigė A. Jakubauskas.

Seimo valdyba penktadienį parlamentui pasiūlė atleisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovą A. Jakubauską iš pareigų.

Sprendimą valdyba priėmė po specialiai suburtos darbo grupės tyrimo. Jo išvadose teigiama, kad A. Jakubauskui nepavyksta užtikrinti sklandaus institucijos darbo, kyla susipriešinimas, o viešai nagrinėjama situacija centre menkina įstaigos dalykinę reputaciją. Daug diskusijų sukėlė A. Jakubausko sprendimas iš pareigų atleisti istorikę Mingailę Jurkutę.

Pagal įstatymą, centro direktorių skiria ir atleidžia Seimas.

A. Jakubauskas vadovauti LGGRTC pradėjo pernai vasarą. 

Jis yra Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas, Krymo totorių Medžliso (Tautinio Parlamento) atstovas Lietuvoje.

A. Jakubauskas sako apgailestaujantis dėl išsakytų žodžių Krymo totorių televizijai

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro LGGRTC vadovas Adas Jakubauskas sako apgailestaujantis dėl savo komentarų Krymo totorių televizijai, kad jo atleidimo siekia „leftistinių pažiūrų“ įtakos grupės.

Jis tvirtino pasirinkęs netinkamą retoriką ir taip pasielgęs dėl patirto nuovargio.

„Atsiprašau dėl šito pasisakymo, buvau pagautas gatvėje, kada ėjau namo, kada grįžau namo, iš tiesų, buvo techniniai nesklandumai. Visi esame pavargę. Esu ujamas du mėnesius. Ko gero, peržiūrėjęs šį įrašą, turiu pripažinti, kad man irgi buvo pačiam nesmagu. Bet supraskite, kad esu du mėnesius persekiojamas“, –  žurnalistams penktadienį sakė A. Jakubauskas.

Keliskart klausimas, jis nekomentavo, ar atsiriboja nuo savo teiginių, ar ir toliau laikosi išsakytos nuomonės. 

„Nenoriu dabar komentuoti. Patikėkite, tas įrašas buvo daromas turbūt prieš dešimt dienų. Nežinojau, kada jis bus paleistas į eterį. Tikrai toks moralinis nuovargis buvo, tikrai atsiprašau“, – pridūrė jis.

Jis taip pat sveikino Seimo valdybos sprendimą siūlyti jį atleisti Seimui.

„Vertinu labai palankiai, tai ko gero vienintelis galimas sprendimas šioje situacijoje. Demokratinėje visuomenėje, jei kyla abejonių dėl galimybės eiti pareigas, visada reikėtų pasitikrinti. Jei bus nuspręsta, kad pareigūnas, taigi aš, negaliu eiti pareigų – vienas sprendimas, jei bus nuspręsta, kad aš galiu eiti pareigas, tikiuosi, kad netrukdomas galėsiu dirbti iki kadencijos pabaigos, taigi – iki 2025-ųjų liepos 1-osios“, – tvirtino Genocido centro direktorius.

Jis kartojo, kad pats trauktis iš pareigų neketina dėl „nepadarytų darbų arba dėl pirmtakų padarytų darbų“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis