A. Dulkys: yra galimybė numatyti tam tikroms veikloms privalomąjį skiepijimą

ŠaltinisBNS

Rudenį skiepijimas tam tikrų profesijų žmonėms gali tapti privalomas, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Rudens sesijai ruošiamės diskusijai apie galimybę numatyti tam tikroms veikloms privalomąjį skiepijimą“, – po neformalaus ministrų susitikimo žurnalistams sakė A. Dulkys.

Pasak jo, pirmiausia tokie reikalavimai būtų taikomi medikams, socialinės globos įstaigų darbuotojams.

Ministro teigimu, rudenį taip pat turėtų būti priimti sprendimai, jog už privalomąjį periodinį testavimąsi susimokėtų darbdavys ar pats darbuotojas.

Be to, artimiausiu metu planuojama plėsti sąrašą specialybių, kurioms toks testavimas taptų būtinas.

„Kokių? Šiandien dar negaliu atsakyti, bet būtų dar plečiamos grupės, kurioms reikia testuotis“, – aiškino ministras.

Karštosios linijos 1808 koordinatorės Gretos Beinaravičiūtės teigimu, nuo pirmadienio išplėtus privalomą periodinį testavimą dėl COVID-19, kai kuriuose miestuose procedūros reikia laukti ir keturias ar penkias dienas.

Paklaustas, ar dėl to neplanuojama didinti testavimo išteklių, A. Dulkys teigė, kad į situaciją „žiūrėsime labai protingai“.

„Negalime skirti visų išteklių vien dėl testavimo, kai ta pati bendruomenė yra atsakinga ir už skiepijimą, ir už kitų paslaugų teikimą. Tikrai tai bus daroma protingai, kad išpildytume tuos poreikius“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto, ministras pridūrė, kad kai kur gali tekti pastovėti eilės.

„Žinutė pagrindinė – mokesčių mokėtojų pinigai turėtų būti skiriami, visų pirma, sveikatos paslaugoms teikti, visoms paslaugoms teikti, įskaitant skiepijimą, o ne tik susikoncentruoti į testavimą“, – aiškino jis.

Siekiant suvaldyti delta atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškas testavimas privalomu tapo nepersirgusiems bei nepaskiepytiems krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros sričių, maitinimo įstaigų darbuotojams, kariams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams, bei žmonėms, dirbantiems su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais netiesėtais migrantais.

Arūnas Dulkys skiepijasi
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys skiepijasi „AstraZeneca“ vakcina / BNS nuotr.

Testo galimybių pasui Vyriausybė nebekompensuos, sako A. Dulkys

Galimybių pasui reikalingo testo Vyriausybė nebekompensuos, pirmadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Tik dienų klausimas, bet (…) galimybių pasui testo valstybė nebekompensuos“, – po neformalaus ministrų susitikimo kalbėjo A. Dulkys.

Ministras taip pat teigė, kad naujų ribojimų įvedimą planuojama sieti su ligoninėse gydomų pacientų skaičiumi. Ribojimai vėl būtų svarstomi, jei gydymo įstaigose būtų gydoma per 300 žmonių. Anot jo, tai rodiklis, kuris rodo, jog prasideda „per didelė sveiktos apsaugos sistemos apkrova“.

„Negalime grįžti į situaciją, kada dėl ribojimų dalis žmonių netenka įprastų sveikatos priežiūros paslaugų“, – aiškino jis.

Ministras kol kas neįvardijo, kokie konkretūs ribojimai būtų įvedami.

„Ministerijos tarpusavyje dirbs, tarsis dėl įvairių veiklų, kurios galėtų būti vienaip ar kitaip koreguojamos, ribojamos“, – sakė A. Dulkys.

Jo teigimu, galimybių pasui testavimas mokamas taps „artimiausiu metu“. Be to, bus pripažįstami tik molekuliniai (PGR) testai.

Paklaustas, ar ekstremali situacija bus keičiama į karantiną, sveikatos apsaugos ministras teigė, jog griežtinimai įvedami bus tokiu režimu, koks bus teisiškai jiems reikalingas.

„Jei reikės karantino režimo, jis bus padarytas“, – dėstė ministras.

A. Dulkys teigė, kad delta atmaina Lietuvoje plinta labai sparčiai, todėl skiepijimasis yra būtinas, norint išvengti griežtesnių ribojimų.

Vis dėlto ministras pabrėžė, kad dabartinės vakcinacijos ir sergamumo tendencijos rodo, kad ligoninių lovos numatytą rodiklį pasieks per tris ar keturias savaites.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 100 COVID-19 pacientų, 13 iš jų – reanimacijoje.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 281 tūkst. 63 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 1721.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis