A. Duda: Sovietų Rusija pralaimėjo tik vieną karą – su Lenkija

ŠaltinisREMIX NEWS

Kalbėdamas Varšuvos mūšio, kuriame Lenkijos kariuomenei pavyko nugalėti Raudonąją armiją, 102-ųjų metinių proga, prezidentas Andrzejus Duda sakė, kad Lenkija yra vienintelė šalis, kuriai pavyko nugalėti sovietų rusus kare.

Rugpjūčio 15 d. Lenkijoje yra nacionalinė šventė, skirta Lenkijos kariuomenės pergalei mūšyje Varšuvos apylinkėse, kuris 1920 m. leido Lenkijai nugalėti ir išstumti Raudonąją armiją. Jei sovietams būtų pavykę, invazija būtų suteikusi komunistams galimybę karinėmis priemonėmis paremti potencialias revoliucijas Vokietijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse.

Lenkijos kariuomenės dienos proga Varšuvoje kalbėdamas Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sakė, kad 1920 m. Varšuvos mūšis buvo lemiamas momentas, turėjęs didelę įtaką pasaulio ateičiai.

lenkai įrodė, jog turi „liūtų širdis“ ir kad ši pergalė, kaip ir visa Lenkijos istorija, turėtų būti pasididžiavimo šaltinis

„Lenkijos kariuomenė, kurios rusai neįvertino, pasirodė esanti nepajudinama kliūtis“, – sakė jis. A. Duda pridūrė, kad lenkai įrodė, jog turi „liūtų širdis“ ir kad ši pergalė, kaip ir visa Lenkijos istorija, turėtų būti pasididžiavimo šaltinis.

„Sovietų Rusija pralaimėjo tik vieną karą – su Lenkija“, – sakė Lenkijos prezidentas.

Savo kalboje A. Duda taip pat užsiminė apie krizę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje. Jis padėkojo Lenkijos kariams ir pareigūnams už jų gynybines pastangas „nepaisant visokių išpuolių, kuriuos vykdo įvairūs kvailiai ir išdavikai, įvairūs neatsakingi žmonės“.

Jis sakė, kad karas kaimyninėje Ukrainoje yra svarbi vyriausybės tema. Nepaisant to, kad susidūrė su grėsmėmis migracijos ir kariniame frontuose, Lenkijos kariai pasirodė esą ryžtingi ir tvirti.

Duda pridūrė, kad Lenkijos pastangos padėti Ukrainai taip pat buvo susijusios su Lenkijos saugumo užtikrinimu, ir pažadėjo, kad Lenkijos kariuomenė bus tinkamai aprūpinta, kad užtikrintų Lenkijos saugumą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte