A. Armonaitė: paprastesniam galimybių paso išdavimui dar reikės SAM sprendimų

ŠaltinisBNS

Siekiant supaprastinti galimybių paso išdavimą žmonėms, nesinaudojantiems elektronine bankininkyste, dar reikės Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimų, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Savo „Facebook“ paskyroje ministrė penktadienį tai pat informavo, kad Vyriausybei penktadienį rengiantis svarstyti galimybių paso išdavimo palengvinimus, Registrų centras jau baigia dėl to tartis su vaistinėmis ir kitomis įmonėmis.

„Registrų centras baigia tartis su vaistinėmis, „Lietuvos paštu“, „Perlo“ terminalus valdančia įmone, kad jie įsijungtų į popierinių Galimybių pasų išdavimo procesą. Atsiradus papildomiems keliems tūkstančiams naujų taškų, mes gerokai jį pagreitinsime artėjant rugsėjo 13 dienos, kai Galimybių paso reikės dažniau. Dar reikia Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimų, kurie palengvintų pasų išdavimą“, – rašo A. Armonaitė.

Anot jos, svarbu, kad į pagalbą valstybei ateinantys verslai nebūtų apkrauti papildoma biurokratine našta ir, kad būtų užtikrintas Galimybių pasų spausdinimas nemokamai.

„Tikiuosi kolegų susitelkimo ir, kad šiandien mums pavyks priimti reikalingus sprendimus“, – teigė ministrė.

Sprendimus, skirtus palengvinti galimybių paso atsiėmimą, Vyriausybė žada priimti penktadienį rengiamame nuotoliniame posėdyje.

Nuo rugsėjo vidurio rengiantis labiau apriboti veiklas neturintiems galimybių paso, Registrų centras šią savaitę pradėjo rengti keliones į regionus, kuriuose nėra jo padalinių, kad padėtų gyventojams išsiimti šį dokumentą, jei jie to negali padaryti naudodamiesi elektronine bankininkyste. Svarstomos galimybės galimybių pasus išduoti „Sodroje“, vaistinėse, „Perlo“ terminaluose, taip pat „Lietuvos paštui“ pristatant dokumentą į namus.

Galimybių pasas – tai asmeniui nemokamai suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Galimybių pasas yra susietas su e-sveikata sistema.

A. Armonaitės teigimu, galimybių pasą Lietuvoje jau išsiėmė daugiau nei milijonas gyventojų.

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepytas 1 mln. 639 tūkst. 78 žmonės, visiškai vakcinuoti – 1 mln. 478 tūkst. 273.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis