REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Dėl Vilniaus arkikatedros požemiuose rastų insignijų kreiptasi į prokuratūrą

ŠaltinisBNS

Restauratorius Saulius Poderis kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl Kultūros paveldo departamento (KPD) veiksmų atidengiant Vilniaus arkikatedros požemiuose rastas Lietuvos ir Lenkijos valdovų insignijas, penktadienį pranešė LRT. 

S. Poderis portalui teigė, kad, jo tyrimai endoskopu rodo, jog slėptuvėje buvo sidabrinė lentelė ir aukso spalvos blizgus apskritas objektas, o tarp oficialiai atidengtų insignijų šių daiktų jau nebuvo. 

„Aš tiesiog matau savo endoskope daiktus, kurių nematau apraše, ir noriu sužinoti, kur jie dingę. Du daiktai tikrai yra“, LRT sakė restauratorius. 

Jis prokuratūros prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl vagystės, turto pasisavinimo, sunaikinimo arba sugadinimo. 

Tuo metu KPD kaltinimų nekomentavo, teigdama, kad insignijų išėmime nedalyvavo. 

LRT teigimu, be S. Poderio, į prokuratūrą taip pat kreipėsi ir viešoji įstaiga „Rūpi“.

BNS rašė, kad Vilniaus arkikatedros požemiuose atrasta slaptavietė su Lietuvos ir Lenkijos valdovų Aleksandro, Elžbietos ir Barboros įkapėms skirtomis insignijomis. 

Tuo metu šių metų vasarį KPD pranešė skyrusi Vilniaus arkivyskupijai 868 eurų baudą, nes iš Katedros požemių išimant valdovų insignijas pažeidė procedūras – laiku, per septynias dienas, apie radinius neinformavo departamento. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte