Vatikanas oficialiai pripažino eucharistinį stebuklą, įvykusį 2013 m. lapkričio 15 d. Kristaus Karaliaus bažnyčioje Vilakanure, Indijos Keralos valstijoje. Šį įvykį, kurio metu ant konsekruotos ostijos pasirodė Jėzaus veidas, antgamtišku paskelbs apaštalinis nuncijus Indijoje gegužės 31 d. iškilmingoje Mišių liturgijoje.
Šią žinią paskelbė Teličerio arkivyskupas Josephas Pamplany’s gegužės 9 d., tą pačią dieną, kai Šventasis Sostas oficialiai pripažino įvykį stebuklu. Kaip rašo portalas Matters India, stebuklas įvyko 2013 m. penktadienį per rytines Mišias, kai tėvas Thomasas Pathickalas konsekruodamas didžiąją ostiją pastebėjo joje formuojantis neįprastą dėmę. Ji didėjo, švytėjo, kol galiausiai atsiskleidė Jėzaus veidas.
Ostija iš karto buvo atskirta ir išstatyta viešam garbinimui, o vėliau – arkivyskupo nurodymu – saugiai patalpinta į tabernakulį. Žinia apie šį įvykį pasklido žaibiškai – tūkstančiai tikinčiųjų plūdo į Vilakanurą, keliai buvo užblokuoti, situaciją kontroliavo policijos pareigūnai. 2018–2020 m. ostija buvo laikinai grąžinta į Kristaus Karaliaus bažnyčią, kad tikintieji galėtų ją garbinti, o galiausiai ji buvo perduota tuometiniam nuncijui Giambattistai Diquattro.
Šventasis Sostas sprendimą priėmė po nuodugnaus tyrimo
Kaip įprasta tokiais atvejais, buvo sudaryta tyrimų komisija, kuri atliko teologinę ir mokslinę analizę, o pati ostija laikyta griežtoje apsaugoje. Pasak arkivyskupo Pamplany, šis stebuklas, nors ir neturėtų būti laikoma sąlyga tikėjimui, dar labiau sustiprina Bažnyčios skelbiamos tikrovės – realaus Kristaus buvimo Eucharistijoje – patvirtinimą.
Eucharistijos doktrina yra vienas kertinių Katalikų Bažnyčios mokymo stulpų. Kaip skelbiama Katalikų Bažnyčios katekizme: „Švenčiausiajame Eucharistijos sakramente tikrai, realiai ir substanciškai yra mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus kūnas ir kraujas išvien su Jo siela ir dievyste ir todėl visas Kristus“ (KBK 1374).
Per 2000 metų Bažnyčios istoriją užfiksuota daugybė eucharistinių stebuklų, kurie padėjo sustiprinti tikėjimą tiek pasauliečiams, tiek ir dvasininkams. Geriausiai žinomi pavyzdžiai – VIII a. stebuklas Lankijane, XIII a. Bolseno mieste įvykęs stebuklas, nulėmęs Devintinių šventės įsteigimą popiežiaus Urbono IV iniciatyva.
Naujesnių laikų stebuklai įvyko Buenos Airėse (1992, 1994, 1996), Tikstloje (Meksika, 2006), bei Lenkijos miestuose Sokołkoje (2008) ir Legnicoje (2013). Visais šiais atvejais, kai ostijoje buvo rasta kraujo, laboratoriniai tyrimai nurodė tą pačią – AB kraujo grupę, kurią taip pat identifikavo tyrimai atliekant analizę Turino drobulėje.
Iškilminga stebuklo paskelbimo ceremonija įvyks 2025 m. gegužės 31 d., Kristaus Karaliaus bažnyčioje Vilakkanure. Mišioms vadovaus apaštalinis nuncijus Indijoje arkivyskupas Leopoldo Girelli.