Vyko Kryžių kalno atlaidai

Liepos 25 d. vyko Kryžių kalno atlaidai, skirti šeimos metams ir pasaulinei senelių ir pagyvenusių žmonių dienai. Atlaidai buvo pažymėti tokiais žodžiais: „Šeimos metai – Meilės džiaugsmas šeimoje“.

„Visas krikščionio gyvenimas yra tartum ilga maldinga kelionė į Tėvo namus – Tėvo, kurio besąlyginę meilę kiekvienam žmogui, o ypač „sūnui palaidūnui“, kasdien vis labiau pažįstame. Tokia kelionė vyksta kiekvieno žmogaus sielos gelmėse, tikinčiųjų bendruomenėse, o per jas – ir visoje žmonijoje“, – yra sakęs Šv. Jonas Paulius II.

Rugsėjo 9 d. sukanka 26-eri metai, kai 1995 m. rugsėjo 9 d. Kryžių kalną aplankė didi asmenybė – Šventasis popiežius Jonas Paulius II.

„Piligrimas – Dievo ieškotojas. Eikime pilni dėkingumo, stenkimės pradžiuginti artimą, kurkime dangų savyje, savo aplinkoje ir tarnaudami bei mylėdami atraskime Dievą. Telaimina Jus Dievas, tegloboja Švenčiausioji Mergelė Marija“, – kažkada sakė jis.

Šiaulių vyskupas J. E Eugenijus Bartulis kvietė savo parapijiečius prisijungti prie piligriminės kelionės.

Kryžių kalno atlaidų dalyviai – piligrimai iš Kuršėnų Pavenčių mokyklos – daugiafunkcinio centro moksleiviai su direktore Janina Baniene ir katechetu Remigijumi Čepu.

Dalis piligrimų tradiciškai į Kryžių kalno atlaidus nuo Šiaulių katedros ėjo pėsčiomis. Žygiui vadovavo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

IMG_0223
Atlaidų akimirka / Šiaulių vyskupijos nuotr.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Atsiliepėme į vyskupo kvietimą eiti nuo Katedros pėsčiomis. Daugelis buvo pagyvenę pensininkai. Tad, 11:00 prasidėjusio, po saulėje alinančio žygio einant 12 km, bei Šv. Mišių Aukos, sulipome į autobusą 18:30 val. Tai yra visiškai nepasirūpinta šiauliečiais sugrįžti atgal. Miesto autobusas vežė nemokamai, bet grafikas buvo numatytas, kad dar 2 val. pastirksoti prie gatvės. Apie vežimo grafiką nebuvo niekur skelbiama. Išvakarėse, į Vigiliją, taipogi buvo nepasirūpinta autobusu nei nuvykti, nei sugrįžti, nors gandas paskleistas, kad atvažiuos prie Pastoracinio centro, bet susirinkę parapijiečiai autobuso nesulaukė. Kas tai – sabotažas? Manau, kad tai buvo Katedros ir kt. parapijų klebonų apsileidimas arba piktybiškas elgesys, gal net kenkiant vyskupui. Taip nebuvo nei vienais metais.

    • Nei vienais metais nebuvo nemokamų atvežimų ir parvežimų, bet buvo autobusai mokami, kurie kursavo be pertraukų ir problemų ar nuoskaudų nesigirdėjo. Jautėsi nuovargis dėl didelės kaitros, bei nežinios, kada tas autobusas važiuos.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis