Popiežius apsilankė Fatimos mieste Portugalijoje

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus šeštadienį apsilankė Fatimos mieste Portugalijoje ir meldėsi už taiką šventovėje, kuri jau šimtmetį žavi katalikus.

Šventovė žinoma dėl apokaliptinių pranašysčių apie pragarą, taiką ir sovietinį komunizmą, kurios įgavo naują aktualumą Rusijai kariaujant Ukrainoje.

Pranciškus praleido rytą Fatimos šventovėje, kur meldėsi su ligoniais ir kaliniais, kartu su piligrimais, kurie dar gerokai prieš saulėtekį pradėjo pildyti Fatimos centrinę esplanadą.

Ši kelionė – tai trumpa išvyka iš Lisabonos, kur Pranciškus vadovauja Pasaulio jaunimo dienų iškilmėms – didžiajam katalikų sąskrydžiui, į kurį susirinko beveik milijonas jaunų katalikų. Į Portugalijos sostinę jis grįžta šeštadienio vakaro budėjimo pamaldoms, o sekmadienį vadovaus baigiamosioms Mišioms, kuriose bus paskelbta kitos religinės šventės vieta.

Fatimos istorija prasidėjo 1917 metais, kai, anot tradicijos, portugalai Francisco (Fransišku), jo sesuo Jacinta Marto (Žasinta Martu) bei jų pusseserė Lucia (Lusija) pasakojo, kad Mergelė Marija jiems pasirodė šešis kartus ir patikėjo tris paslaptis. Pirmosiose dviejose buvo aprašytas apokaliptinis pragaro vaizdas, išpranašauta Pirmojo pasaulinio karo pabaiga ir Antrojo pasaulinio karo pradžia, taip pat išpranašautas sovietinio komunizmo iškilimas ir žlugimas. Vaikams buvo nuo 7 iki 10 metų.

Tuo metu, kai įvyko apsireiškimai, Europoje tebevyko Pirmasis pasaulinis karas, o Portugalijos Katalikų Bažnyčia, 1910 metais Portugalijai tapus respublika, išgyveno krizę. Respublikonų vyriausybė priėmė daugybę antiklerikalinių įstatymų, įskaitant draudimą mokyklose dėstyti tikybą. Tokiomis aplinkybėmis, kai kunigai ir vyskupai buvo ištremti, vizijos padėjo atgaivinti persekiojamą Bažnyčią.

2000 metais Vatikanas atskleidė ilgai lauktą trečiąją paslaptį, apibūdindamas ją kaip pranašystę apie 1981 metų gegužės 13 dienos pasikėsinimą į popiežių Joną Paulių II Šventojo Petro aikštėje, kuris įvyko per pirminės vizijos metines.

Vėlesniuose Lucios, kuri tapo vienuole ir mirė 2005 metais, raštuose rašoma, kad Rusija atsivers ir įsiviešpataus taika, jei popiežius ir visi pasaulio vyskupai pašventins Rusiją „Nekaltajai Marijos Širdžiai“. Vėliau Lucia tvirtino, kad Jonas Paulius 1984 metais per Mišias išpildė šią pranašystę, nors maldoje niekada nenurodė Rusijos.

Praėjusiais metais, melsdamasis už taiką po Rusijos invazijos į Ukrainą, Pranciškus ištaisė 1984 metų klaidą ir paaukojo tiek Rusiją, tiek Ukrainą Marijai.

Pranciškus ne kartą ragino nutraukti Rusijos karą, dažnai reiškė solidarumą su kankinamais ukrainiečių žmonėmis, tačiau susilaikė nuo kritikos Rusijos vardu. Neseniai jis pasiuntė pasiuntinį į Kyjivą, Maskvą ir Vašingtoną su misija, kuria siekiama palengvinti į Rusiją išvežtų ukrainiečių vaikų grąžinimą.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version