Pagrindiniai Vengrijos ambasadoriaus Vatikane prioritetai – tikėjimas ir šeima

ŠaltinisCRUX

Austrijos erchercogas Eduard Habsburg-Lothringen (Eduardas Habsburgas-Lotringenas) – Vengrijos diplomatas, Habsburgų-Lotaringų rūmų narys. Nuo 2015 m. jis yra Vengrijos ambasadorius Vatikane ir Suvereniajame Maltos kariniame ordine. Kaip ambasadorius pabrėžia kalbėdamas su žurnalistais, pagrindiniai jis labai didžiuojasi Vengrijos šeimos politika, o jo paties gyvenimo prioritetai yra tikėjimas ir šeima.

Paskutiniais duomenimis, erchercogas turi 41 700 sekėjų socialiniame tinkle „Twitter” – dauguma jų yra amerikiečiai, kurios jis žavi.

„Sakyčiau, kad amerikiečius žavi karališkoji šeima arba dėl to, kad ji yra kažkas gana egzotiško kasdieniame amerikiečių gyvenime, arba galbūt dėl to, kad jie joje įžvelgia kažką tyro ir patikimo, dažniausiai per įspūdingus, nepaprastus asmenis, tokius kaip palaimintasis imperatorius Karlas”, – sakė ambasadorius tuomet.

Erchercogas ir jo žmona baronienė Maria Habsburg-Lothringen (Marija Habsburg-Lotringen) santuokoje gyvena jau 26 metus. „Tai buvo didžiausias mūsų gyvenimo sprendimas. Nuoširdžiai rekomenduojame rinktis santuoką. Turime šešis nuostabius vaikus, iš kurių penkios yra dukterys.”

Būdamas Vengrijos ambasadoriumi Vatikane, M. Habsburga-Lothringenas reiškia savo sužavėjimą tuo, ką Vengrija daro šeimų labui.

„Vyriausybė vykdo ambicingą programą, skatinančią poras susilaukti daugiau vaikų, dėl to daugėja santuokų ir vaikų, mažėja skyrybų ir abortų”, – aiškino jis. „Be to, didžiuojuosi pagalba, kurią teikiame persekiojamiems krikščionims ir religinėms mažumoms visame pasaulyje”.

„Vengrija reiškia daug mano širdžiai artimų sąvokų – tautos suverenumą, patriotizmą ir Konstituciją, kuri prasideda žodžiu Dievas”, – sakė jis. „Krikščioniškasis tikėjimas labai ryškus ne tik mūsų viešojoje erdvėje, bet ir vyriausybėje”.

Kaip ir kiekvienam dirbančiam tėvui, Habsburgui-Lothringenui suderinti darbą ir namų gyvenimą reikia pastangų.

„Padeda tai, kad mano ambasados biuras yra pirmame aukšte, o mūsų rezidencija – antrame, todėl per dieną praleidžiame nemažai laiko kartu”, – sakė jis „Catholic News Service”.

„Kartais po pietų, kai būna ramiau, viena iš mūsų dukterų nusileidžia į apačią ir sėda mano kabinete ruošti namų darbų”, – sakė jis. „O kartais, kai turiu labai rimtą susitikimą, kojų trypimas į virš manęs esančias lubas primena man, kad esu reikalingas šeimas”

Mėgstamiausia šeimos veikla – skaitymas, filmų žiūrėjimas ir pasivaikščiojimai arba bėgiojimas. „Mano dukros labai mėgsta gaminti maistą. Man labiau patinka valgymo dalis”, – juokavo Habsburgas-Lothringenas.

Šeima stengiasi gyventi katalikišką šeimos gyvenimą, pažymėjo ambasadorius.

„Sekmadienį einame į šv. Mišias ir stengiamės tai padaryti bent kartą per savaitę. Stengiamės ir dažniausiai pavyksta po pietų kartu sukalbėti rožinį. Kalbamės tikėjimo temomis. Kadangi esame netoli Vatikano, mus dažnai aplanko kunigai – taigi chaotiški šeimos pietūs su kunigu yra įprastas dalykas.”

Prieš šešerius metus visa šeima susipažino su popiežiumi Pranciškumi. Petro bazilikoje, jie turi galimybę pamatyti, kaip jis taip pat švenčia Mišias.

„Retkarčiais tenka pamatyti popiežių, kai lydžiu ministrus ar kitus politikus susitikti su juo arba kai atvežu svečius iš Vengrijos į trečiadienio audienciją, ar ypatingomis progomis, pavyzdžiui, kai popiežius keliavo į Vengriją”, – sakė jis.

Nors Habsburgas-Lotringenas yra arkivyskupas ir teoriškai jo vaikai taip pat, jis sakė, kad šiais laikais šie titulai yra daugiau ar mažiau istorinės reikšmės.

„Vis dėlto manau, kad svarbu žinoti ir vertinti istoriją”, – sakė jis”. „Gyvename laikais, kurie pernelyg siekia sunaikinti istoriją”.

Nepaisant to, kaip filmuose vaizduojama karališkoji šeima, nesitikima, kad istorinės Habsburgų šeimos narys susituoks su žmogumi iš jų politinio ar socialinio rato. „Daugumai mano šeimos narių svarbiausia, kad būsimasis sutuoktinis būtų katalikas, o geriausia – pamaldus”, – pasakojo pašnekovas.

Užaugus su Habsburgų vardu, šeimos nariams automatiškai atsiranda atsakomybės jausmas, sakė ambasadorius.

„Žmonės labiau pastebi ir atsižvelgia, už kokias vertybes pasisakome”, – pastebėjo jis.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version