Irano valdžia suaktyvino krikščionių persekiojimą

ŠaltinisLAIKMETIS

Nepaisant paskelbto paliaubų su Izraeliu, Irano valdžia suaktyvino krikščionių persekiojimą. Pasak žmogaus teisių organizacijos „Article 18“, pastarosiomis savaitėmis įvairiuose šalies miestuose – Teherane, Rešte, Orūmijoje, Kermanšahe ir Varamine – buvo suimtas mažiausiai 21 krikščionis.

Persekiojimas ypač palietė buvusius musulmonus, priėmusius krikščionybę – valdžia juos kaltina grėsmės nacionaliniam saugumui kėlimu. Pasak Nathano Rostampūro, JAV veikiančios „Summit Church“ persų tarnybos vadovo, krikščionys vis dažniau pristatomi kaip „palaikantys Vakarus“, o tai lemia jų suėmimus, sekimą ir ilgas laisvės atėmimo bausmes, praneša „Baptist Press“.

Neregistruotos namų bažnyčios patiria kratas, o tikinčiųjų vaikai – priverstinį islamišką auklėjimą.

„Tai ne vien tik religiniai persekiojimai – tai režimo mėginimas slopinti bet kokį kitaminčių balsą, įtvirtinti islamišką tapatybę ir nutildyti religines mažumas augančios geopolitinės įtampos fone“, – pabrėžė Rostampūras.

Ypač didelį įtarimą kelia nepripažintos namų bažnyčios, nepriklausančios oficialiai registruotoms armėnų ar asirų bendruomenėms. Pasak Rostampūro, valdžia teigia, jog jos esą finansuojamos Vakarų, ir tuo grindžia represijas.

„Nepaisant spaudimo, pogrindinė bažnyčia Irane ir toliau tęsia tarnystę. Jų ištikimybė – tai gyvas liudijimas, kad Evangelijos neįmanoma sukaustyti, o Kristaus šviesa šviečia net tamsiausiose vietose“, – sakė jis.

Iranas patenka į dešimtuką šalių, kuriose krikščionys persekiojami labiausiai – 2025 m. organizacijos „Open Doors“ sudarytame reitinge šalis užima 9-ąją vietą. Nors Irano gyventojų skaičius siekia apie 88 milijonus, krikščionių skaičius šalyje vertinamas maždaug 800 tūkstančių.

Liepos 2 d. vykusiame JT Žmogaus teisių tarybos posėdyje Iranas atmetė 186 iš 346 rekomendacijų, įskaitant visas 26, susijusias su religijos laisve – teisę į pamaldas ir religinių mažumų pripažinimą.

Organizacija „Article 18“ toliau gina Irano krikščionis ir siekia užtikrinti religijos laisvę šalyje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version