Birželio 7 d. paskelbtoje metinėje ataskaitoje Vatikano bankas (Institutas religinei veiklai finansuoti) pranešė, kad 2021 m. gavo 18,1 mln. eurų pelno.
Kaip ir kasmet, instituto praėjusių metų ataskaitą patikrino tarptautinė audito bendrovė, o po to ji buvo pateikta tvirtinti instituto veiklą prižiūrinčiai kardinolų komisijai.
Vatikano banko klientai yra Šventojo Sosto institucijos, o taip pat Katalikų Bažnyčios juridiniai asmenys bei ribotas skaičius privačių asmenų, kuriems priklauso teisė turėti sąskaitas Vatikano banke. Pastarieji – tai dvasininkai bei Vatikano darbuotojai ir pensininkai pasauliečiai.
Banko ataskaitoje pabrėžiamas atsidavimas klientų finansinio turto valdymui pagal katalikiškas vertybes ir principus.
Nors 18 milijonų eurų grynojo pelno, palyginti su 43 milijonais eurų 2020 m. ir 465 milijonais eurų 2019 m. yra žymiai mažiau, Kardinolų priežiūros komisijos pirmininkas kardinolas Santos Abrily Castelló (Santos Abrili Kastelo) ataskaitoje rašė, kad 18,1 mln. eurų pelnas yra „žymus rezultatas, atsižvelgiant į mažą pelningumą finansų rinkose”.
„Išmintingi ir apdairūs vadovybės sprendimai ir toliau pasiteisina”, – komentavo jis.
Vatikano miesto valstybėje įsikūrusiame banke dirba 110 darbuotojų, jis turi 14 519 klientų ir prižiūri 5,2 mlrd. eurų klientų turto.
Anot pranešimo, „jis siekia tarnauti visuotinei Katalikų Bažnyčios misijai administruodamas patikėtą turtą ir teikdamas mokėjimo paslaugas su Šventuoju Sostu ir Vatikanu susijusiems subjektams, religiniams ordinams, kitoms katalikiškoms institucijoms, dvasininkams, Šventojo Sosto darbuotojams ir akredituotoms diplomatinėms įstaigoms”.
Ataskaitoje taip pat pažymima, kad bankas yra civilinė šalis istoriniame Vatikano procese, kuriame siekiama patraukti baudžiamojon atsakomybėn 10 asmenų už finansinius nusikaltimus, iš kurių kai kurie yra susiję su Valstybės sekretoriato įsigytu 350 mln. eurų vertės investiciniu turtu Londone.
Vatikano bankas „buvo viena pirmųjų institucijų, ištikimai parėmusių popiežiaus pageidavimus, kad būtų užtikrintas aiškumas, sąžiningumas ir tvarka Šventojo Sosto ekonominiuose reikaluose”, teigia jo atstovai.