Ugandos rytuose iki sąmonės netekimo sumušta krikščionė našlė ir dukra

Ugandos rytuose musulmonų ekstremistai iki sąmonės netekimo sumušė našlę ir jos šešiolikmetę dukterį. Mergaitė, praėjus metams po to, kai buvo nužudytas jos tėvas, negalėjo vaikščioti.

Dėl stuburo traumos Oliva Apio turėjo nutraukti mokslus vidurinėje mokykloje, pasakojo jos motina Jenifer Nakirya (Dženifer Nakirja), gyvenanti Kasasya kaime, Olimoto parapijoje, Puti-Puti apygardoje.

Tie patys islamistai, kaimo gyventojai, prieš metus nužudė Nakirya vyrą Simon Olinga (Simoną Olingą), nunuodydami jį už tai, kad jis atvedė šešis musulmonus pas Kristų. Nakirya sakė, kad spalio mėnesį jie taip pat bandė nužudyti ją ir jos dukrą.

Gruodžio 28 d. apie 19.30 val. keli vyrai ant kelio prie jos namų įspėjo ją palikti kaimą ir kad jie gali bet kada užpulti. Ji atpažino vieno kaimo gyventojo, Džafario Outos, ir dar dviejų žmonių balsą, tačiau tamsoje jų nematė. Kitą naktį  apie 1 val. nakties ji išgirdo tą patį balsą ir pamatė išdaužtą savo namų langą.

Tie patys islamistai prieš metus nužudė Nakirya vyrą Simoną Olingą, nunuodydami jį už tai, kad jis atvedė šešis musulmonus pas Kristų.

„Tuomet užpuolikai įėjo į vidų ir pradėjo mus, mane ir mano dukrą, mušti lazdomis ir spardyti kojomis“, – sakė Nakirya. „Bandėme kelti triukšmą, bet viskas buvo veltui. Jie taip smarkiai mus mušė, kad abi praradome sąmonę. Kai ryte užgiedojo gaidys, aš atgavau sąmonę, bet mano dukra vis dar buvo be sąmonės.“

Apie 6.30 val. ryto atvyko jų bažnyčios narys su maistu, kuris yra bažnyčios pagalbos našlėms dalis. „Jis pašaukė mano vardą, bet aš negalėjau atsakyti, nes mano balsas buvo paveiktas“, – sakė Nakirya.

Bažnyčios narys įėjo į namą ir, radęs Nakiryą ir jos dukrą sunkiai sužeistas, nubėgo ieškoti pagalbos. Bendruomenės nariai nuvežė jas į medicinos kliniką, iš kur jos buvo nukreiptos į ligoninę Mbale mieste, tačiau Nakirya neturėjo pinigų gydymui.

Tuomet užpuolikai įėjo į vidų ir pradėjo mus, mane ir mano dukrą, mušti lazdomis ir spardyti kojomis.

Užpuolikas, kurio balsą ji atpažino, Outa, spalio mėnesį bandė jas nužudyti kardu, bet jį sulaikė keli lankytojai, atėję į jų namus vakarinei maldai, sakė Nakirya. „Aš sukėliau triukšmą ir Džafaris Outa pabėgo“, – sakė ji. „Ryte apie tai pranešiau Pallisos centriniame policijos komisariate, o Outa buvo suimtas ir apkaltintas pasikėsinimu nužudyti, tačiau jis buvo paleistas už užstatą.“

Prieš nužudant jos vyrą Olingą 2021 m. vasarį, Outa liepė jam palikti vietovę, nes tai buvo musulmonų kaimas ir krikščionys ten nebuvo pageidaujami, sakė ji. „Mes dėl to meldėmės“, – sakė ji. „Po kelių dienų mano vyras buvo nunuodytas ir mirė.“

Olinga atvedė šešis musulmonus pas Kristų ir suteikė jiems prieglobstį savo namuose. „Po vyro mirties Outa ir toliau grasino, kad turėčiau gyventi kitur arba susidursiu su jų rūstybe ir mirtimi, bet aš atsisakiau išvykti“, – sakė Nakirya.

Šešių musulmonų atsivertimas į krikščionybę sutrikdė ir supykdė musulmonus.

„Mes apgyvendinome šešis atsivertusius musulmonus iš Pallisos ir aplinkinių kaimų, laikėme juos tris mėnesius, o vėliau išsiuntėme į Biblijos koledžus Kampaloje ir Mbale. Šešių musulmonų atsivertimas į krikščionybę sutrikdė ir supykdė musulmonus; tai iš tikrųjų įžiebė mūsų persekiojimo ugnį.“

Ugandos konstitucijoje ir kituose įstatymuose numatyta religijos laisvė, įskaitant teisę skleisti savo tikėjimą ir atsiversti iš vieno tikėjimo į kitą. Musulmonai sudaro ne daugiau kaip 12 proc. visų Ugandos gyventojų, o jų koncentracija yra didelė rytinėse šalies vietovėse.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version