Speciali spinduliuotė gali naikinti COVID-19 ir kitus virusus – Izraelio mokslininkai

Ariel (Izraelis) universiteto mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad speciali spinduliuotės forma, vadinama milimetrinėmis bangomis, per dvi sekundes gali sunaikinti 99 proc. poliovirusų, taip pat ir koronos virusus, nuo paviršių. Rezultatai gali turėti reikšmės greitam ir veiksmingam aplinkos ir įrangos dezinfekavimui.

„Mūsų laboratorija daugiausia dėmesio skiria elektromagnetinės spinduliuotės šaltiniams, – sakė Elektros inžinerijos katedros profesorius Moshe Einatas (Mošė Einatas), žurnale „Environmental Chemistry Letters” paskelbto tyrimo bendraautorius.

„Šios rūšies spinduliuotė veikia milimetrinių bangų režime, o tai reiškia, kad jų bangos ilgis yra maždaug trys milimetrai. Palyginimui: mobiliojo telefono spinduliuotės bangos ilgis yra apie 30 centimetrų, o mikrobangų – apie 12 centimetrų.”

Milimetrinės bangos turi daugybę pritaikymo variantų. Medicinos srityje preliminarūs tyrimai parodė, kad jos gali būti labai veiksmingos nukreipiant spindulius į auglius ir naikinti vėžines ląsteles. Be to, jos gali būti naudojamos energijai ir elektrai perduoti nenaudojant laidų, taip pat unikalių medžiagų, pavyzdžiui, sintetinių deimantų, gamybos procese.

„Dėl jų procesas vyksta daug greičiau nei dabartiniai”, – sakė profesorius M. Einatas.

Prasidėjus koronaviruso pandemijai, Einatui ir jo komandai kilo idėja panaudoti bangas virusui naikinti ir jie pradėjo bendradarbiauti su molekulinės biologijos daktare Gabi Gerlitz (Gabi Gerlitz).

„Pamatėme, kad spinduliuotė gali padidinti buteliukų temperatūrą ir taip nužudyti virusą”, – sakė pagrindinė tyrimo autorė.

Šiuo metu neatrodo, kad ši technologija gali būti nukreipta prieš žmogaus organizme esantį virusą, „tačiau ji gali būti labai naudinga patalpoms, įrangai ir visų formų paviršiams, kurie turi būti švarūs nuo bet kokio viruso ir konkrečiai koronaviruso”, – pažymėjo ji.

Anot jos, didelis milimetrinių bangų privalumas yra tas, kad jos gali labai greitai dezinfekuoti paviršių.

„Kiti šiuo metu tam naudojami metodai, pavyzdžiui, UV spinduliuotė, trunka kelias minutes, o kartais net visą valandą, be to, ji gali būti toksiška žmonėms, todėl dezinfekavimo procesas yra labai nepraktiškas”, – sakė ji. „Naudodami mūsų metodą, beveik 99,9 proc. viruso pašalinome per dvi sekundes”.

Spinduliuotė taip pat labai švelniai veikia paviršius, jų nei įkaitina, nei paveikia, todėl gali būti naudojama jautriems paviršiams.

Mokslininkai tą pačią technologiją išbandė ir su poliovirusu ir gavo panašius rezultatus.

„Norėjome įrodyti, kad šis metodas apskritai veikia su virusais, – sakė mokslininkė.

Ateityje Izraelio mokslininkai daugiausia dėmesio skirs šio metodo taikymui vandeniui dezinfekuoti.

„Vandens užterštumas yra pasaulinė problema, – sakė G. Gerlitz. „Manome, kad tai galėtų būti jos sprendimas”.

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version