R. Karbauskis: partijos laidoti nereikia

ŠaltinisBNS

Daliai partiečių palikus „valstiečių“ gretas, šios politinės jėgos lyderis Ramūnas Karbauskis suvažiavime ragino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nelaidoti.

„Mus visus vienija ne noras naudos sau, o tos vertybės, dėl kurių mes esame kartu. Šitoje situacijoje, kada mus laidoja, bando palaidoti, bando džiaugtis kažkas iš šalies, aš visada sakau, kad šitos partijos laidoti nereikia. Šita partija po pralaimėjimų neišsibėgioja“, – šeštadienį suvažiavime partiečiams kalbėjo politikas.

Jis teigė nesureikšminantis dalies politikų pasitraukimo tiek iš partijos, tiek iš frakcijos Seime. Jo teigimu taip įvyko „valstiečių“ apsivalymas.

Spalio viduryje LVŽS frakciją Seime paliko nepartinis Saulius Skvernelis ir dar 12 parlamentarų, kurie pranešė steigiantys centro kairės partiją „Vardan Lietuvos“.

Opozicinės Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas, ekspremjeras Saulius Skvernelis
Ekspremjeras Saulius Skvernelis / BNS nuotr.

Gruodį prie ekspremjero kuriamos politinės jėgos nusprendė jungtis ir „valstiečių“ Lazdijų rajono skyriaus nariai, tarp jų – ir rajono merė Ausma Miškinienė.

„Tarp mūsų vis mažiau žmonių, kuriems nerūpėjo tai, kas mus vienija. Tokių, pasirodo, buvo. Ne visą laiką tai pastebėjom, tokių žmonių labai mažai mūsų tarpe, – dėstė jis. – Aš nežinau kitos partijos, kurios pirmininkas turėdamas tribūną galėtų pasakyti, kad jo kolegos, bičiuliai, bendraminčiai yra tokių pat pažiūrų“, – dėstė jis.

Politikas teigė, kad LVŽS „pakėlę galvas žiūrėti žmonėms į akis‘ dėl to, ką pavyko pasiekti būnant valdžioje.

Įtampos su „valstiečių“ Vyriausybe

R. Karbauskio teigimu, partija „sugebėjo išsaugoti savo grynumą“, o iki pernai vykusių Seimo rinkimų – ir valdančiąją daugumą.

Vis dėlto jis teigė, jog tarp Seimo valdančiųjų ir Vyriausybės kildavo įtampų.

„Aš galiu pasakyti tai, ko negalėjau pasakyti praėjusius ketverius metus. Nebuvo lengvas darbas daugumos ir Seimo nariai, kurie buvo praeitoje kadencijoje, o dabar yra opozicijoje, gali patvirtinti, kad mes turėjome labai daug įtampų su Vyriausybe, be galo daug įtampų“, – kalbėjo politikas.

„Kartais kritiškų įtampų, bet mes žinojome vieną dalyką – to negalime išnešti į viešumą. Dėl to, kad tai nieko nekeis, tik sukels žmonių įtampą“, – pridūrė jis.

„Valstiečių“ lyderis dabartinę politiką vadino „kažkokiu košmaru“.

„Kažkokia netikra tikrovė. Kaip smėlio dėžėje pešasi tie, kurie yra valdžioje. (…) Mes tą darėme už uždarų durų“, – dėstė R. Karbauskis.

Kritika ir valdantiesiems, ir buvusiems bendražygiams

LVŽS pirmininko teigimu, šiuo metu valdžios postus užima žmonės, kurie nėra jų verti, todėl vykdoma politika žmones ir nuvilia. 

„Kada valdžioje, ministrų postuose yra žmonės, kurių vienintelis pasiekimas gyvenime yra tai, kad jis yra anūkas, vaikas, dėdė, didelis viršininkas politinis, jeigu tai yra tai, dėl ko jie yra ministrais, tai kitaip būti ir negali“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis kritikavo ir Lietuvos socialdemokratų partiją, jog ši tampa liberalių pažiūrų politine jėga.

„Jinai tampa tokia pat, kokios yra visos socialdemokratų partijos Europoje. Socialdemokratų partijos lyderė balsuoja kaip liberalė Europos Parlamente: balsuoja už LGBT pasiūlymus ir taip toliau, – aiškino politikas. – Tai yra tai, ko ji nenori pripažinti Lietuvoje. Kita vertus, frakcija balsuoja ir taip, ir taip. Dėl to, kad jie nėra vienijami vertybių.“

R. Karbauskis taip pat kritikavo Vyriausybės siekį taikyti JAV sankcijas „Belaruskalij“ trąšoms, vežamoms tranzitu per Lietuvą, sprendimą leisti įsteigti Taivaniečių atstovybę Lietuvoje.

Jo pavaduotojais tapo Seimo nariai Aurelijus Veryga, Aušrinė Norkienė, Giedrius Surplys, Ligita Girskienė, Arvydas Nekrošius, Europos Parlamento narys Bronis Ropė bei buvusi pirmininko pavaduotoja Kristina Kirslienė.

Ragina G. Nausėdą imtis lyderystės 

Suvažiavimo metu partija priėmė rezoliuciją, kuria valdančiuosius paragino „nutraukti Lietuvai bei jos žmonėms žalą darančius veiksmus šalies vidaus ir užsienio politikoje“.

Jie taip pat pakvietė prezidentą Gitaną Nausėdą būti „Konstitucijos garantu“ ir toliau imtis aktyvios lyderystės.

„Seimo rinkimus laimėjus konservatoriams ir liberalams, situacija valstybėje ėmė sparčiai blogėti – valdantieji vidaus politikoje vykdo agresyvią visuomenės segregaciją ir priešina visuomenę, žlugdo verslą, nepalikdami vietos vertybiniams reguliavimo principams, ypač lygiateisiškumui ir žmogiškumui, o užsienio politikoje ignoruoja bet kokių diplomatinių kelių bei kompromisų paieškas“, – nurodoma LVŽS pranešime.

Opozicinių „valstiečių“ teigimu, valdantieji negirdi nei racionalių pasiūlymų, nei ekspertų įžvalgų, jie taip pat nepaiso įspėjimų dėl galimų korupcijos, skaidrumo nebuvimo bei nepamatuotų valstybės išlaidų atvejų.

LVŽS rezoliucija ragina nesiekti narkotikų dekriminalizacijos, alkoholio kontrolės liberalizavimo, nedidinti ir neįvedinėti naujų mokesčių, stiprinti nauda žmonėms grįstą tiek vidaus, tiek užsienio politiką.

Per elektroniniu būdu surengtus partijos pirmininko rinkimus už R. Karbauskį balsavo 72 proc., už parlamentarą Giedrių Surplį – 28 proc. balsavusiųjų.  Iš viso balsavo 56 proc. partijos narių. R. Karbauskis perrinktas ketverių metų kadencijai.

R. Karbauskis LVŽS vadovauja daugiau nei dešimtmetį. Pastarąjį kartą pirmininku jis perrinktas 2019 metais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi per 4,3 tūkst. narių ir antrą pagal dydį 21 nario frakciją Seime.

2 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version