Popiežius paskelbė laišką Šventosios Žemės krikščionims

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus trečiadienį paskelbė laišką Šventosios Žemės krikščionims, skirtą Didžiajam penktadieniui, kuriame išreiškė savo solidarumą su bendruomene, toliau kenčiančia dėl tebesitęsiančio Izraelio ir „Hamas” karo.

„Brangūs broliai ir seserys, leiskite man dar kartą jums pasakyti, kad jūs nesate vieni. Mes niekada nepaliksime jūsų vienų, bet savo solidarumą su jumis parodysime malda ir praktine labdara”, – rašė popiežius Didžiojo trečiadienio laiške.

„Šiais niūriais laikais, kai atrodo, kad virš jūsų krašto tvyro tamsūs Didžiojo penktadienio debesys, o pernelyg daug mūsų pasaulio dalių yra paženklintos beprasmiškos karo beprotybės – kuris visada ir visiems yra skaudus pralaimėjimas, – jūs esate naktį šviečiantys žibintai, gėrio sėklos konfliktų suplėšytoje žemėje”, – tęsė popiežius.

Pabrėždamas savo „tėvišką meilę”, popiežius prisijungė prie apgultų gyventojų ir dalijosi jų „kančiomis” ir „kovomis”.

„Apkabinu tuos, kurie labiausiai nukentėjo nuo beprasmiškos karo tragedijos: vaikus, iš kurių atimta ateitis, tuos, kurie liūdi ir kenčia, ir visus, kurie tapo kančios ir siaubo auka”, – tęsė popiežius.

Jeruzalės lotynų patriarchas kardinolas Pierbattista Pizzaballa (Pjerbatista Picabala) praėjusią savaitę duotame interviu Italijos televizijai TV2000 situaciją pavadino „objektyviai netoleruotina”.

Prašydamas pasaulio lyderių rasti išeitį iš žudynių, P. Pizzaballa pažymėjo, kad visada buvo daug ekonominių sunkumų, „bet dar niekada nebuvo bado”. Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo prastos mitybos ir dehidratacijos mirė 27 vaikai.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) pažadėjo tęsti puolimą į tankiai apgyvendintą Rafos miestą Gazos ruožo pietuose, kur prieglobstį randa daugiau kaip 1,5 mln. žmonių. Pirmadienį Jungtinių Tautų Saugumo Taryba balsavo už rezoliuciją, kuria raginama nedelsiant nutraukti ugnį.

Laiške popiežius prisiminė savo paties vizitą šiame regione 2014 m. gegužę, minint istorinio popiežiaus Pauliaus VI ir patriarcho Atenagoro I susitikimo Jeruzalėje 50-ąsias metines, ir dar kartą pabrėžė būtinybę siekti taikos.

Cituodamas 1964 m. Pauliaus VI apaštališkąjį paraginimą Nobis in Animo, Pranciškus rašė: „Besitęsianti įtampa Artimuosiuose Rytuose ir konkrečios pažangos siekiant taikos stoka kelia nuolatinę ir didelę grėsmę ne tik tų tautų – ir iš tiesų viso pasaulio – taikai ir saugumui, bet ir vertybėms, dėl įvairių priežasčių itin brangioms didžiajai žmonijos daliai.”

Popiežius taip pat pabrėžė ypatingą Velykų, „mūsų tikėjimo širdies”, svarbą Šventosios Žemės krikščionims, turint omenyje jos geografinę svarbą apreiškimo istorijoje ir vietą, kurioje įvyko Kristaus kančia ir mirtis.

„Išganymo istorija ir iš tiesų jos geografija neegzistuotų be žemės, kurioje jūs gyvenote šimtmečius, – rašė popiežius. – Ten jūs norite likti, ir ten jums gera pasilikti. Dėkoju jums už jūsų tikėjimo liudijimą, dėkoju už tarp jūsų egzistuojančią meilę, dėkoju už jūsų gebėjimą viltis prieš bet kokią viltį.”

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version