Nuogąstaujama dėl Šventojo Rašto trūkumo Honkonge

Kinijos komunistų partijai Honkonge įvedus religinio turinio apribojimus, mieste, kuriame prieš dvejus metus, priėmus Nacionalinio saugumo įstatymą, buvo panaikinta didelė autonomija, trūksta Šventojo Rašto egzempliorių.

Pasak JAV įsikūrusios krikščionių persekiojimą stebinčios organizacijos „International Christian Concern”, katalikų pranciškonų ordinas, Honkonge valdantis Biblijos tyrimų institutą „Studium Biblicum Franciscanum”, nustatė, kad spaustuvės baiminasi, jog Biblijos spausdinimas be vyriausybės leidimo gali sukelti problemų su valdžios institucijomis.

„Institutui nepavyko rasti tinkamos spaustuvės katalikiškoms kiniškoms Biblijoms spausdinti, todėl ji negalėjo spausdinti naujų knygų”, – JAV stebėtojų grupė „ChinaAid” citavo instituto narį pranciškoną vienuolį Raymondą Mary Yeungą (Reimondą Meri Jangą).

„Šiuo metu visos draugijos turimos Šventojo Rašto atsargos parduotos knygynams, ir jei spausdinimo problema artimiausiu metu nebus išspręsta, jų pritrūks”, – pridūrė jis.

Kinijos vyriausybė neseniai paskelbė, kad krikščionys, norėdami skelbti religinį turinį internete, pirmiausia turi užsiregistruoti ir gauti valstybės pritarimą. Šiuo reglamentu siekiama kontroliuoti ir suderinti religiją su partijos politine ideologija ir tikslais, o šis procesas dažnai vadinamas „sinicizacija”.

Krikščionių grupėms, išskyrus minėtam institutui, šis reglamentas kol kas netaikomas.

Honkongo nacionalinio saugumo įstatymas, kuriuo buvo nutraukta Honkongo autonomija po 1997 m. perdavimo Didžiajai Britanijai, gali apriboti pagrindines laisves ir numato keturias nusikaltimų kategorijas: įpėdinystė, valstybės valdžios nuvertimas, vietinė teroristinė veikla ir bendradarbiavimas su užsienio ar išorės užsienio jėgomis, keliantis grėsmę nacionaliniam saugumui.

„Įstatymas taip pat nustato, kad Pekinas yra viršesnis už Honkongo teismų sistemą bylose, kurios laikomos susijusiomis su nacionaliniu saugumu, – anksčiau pranešė „China Aid”. – Tai reiškia, kad teisėjai šiose bylose turi būti patvirtinti Pekino. Honkongo gyventojai dabar taip pat gali būti išvežti į Kiniją, kur jų laukia vyriausybei lojalūs teismai.”

Praėjusį mėnesį „The Wall Street Journal” redaktoriai įspėjo, kad žodžio, susirinkimų ir spaudos laisvės pabaiga Honkonge reiškia, jog „yra rimto pagrindo baimintis, kad kitas taikinys bus religijos laisvė”.

„Komunistų partija savo Honkongo ir Makao reikalų biuro vadovu paskyrė Xia Baolongą, kuris vadovavo susidorojimui su katalikų ir protestantų bažnyčiomis Džedziango provincijoje, – pažymėjo jie. – Komunistų partijos vadovas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) sugriežtino religijos kontrolę Kinijoje tokiu mastu, kokio nebuvo nuo Mao laikų.”

Taip pat praėjusį mėnesį pranešta, kad neoficialus Vatikano atstovas Honkonge perspėjo mieste veikiančias katalikų misijas, kad jų laukia sunkios dienos, nes Kinija vis labiau riboja religijos laisvę.

„Pokyčiai artėja, ir jums geriau būti pasiruošusiems”, – birželį miesto katalikų misijoms sakė Meksikoje gimęs monsinjoras Javieras Herrera Corona (Chavieras Herera Korona), vyskupas, kuris iki savo kadencijos pabaigos kovo mėn. šešerius metus tarnavo mieste, tuomet pranešė „Reuters”.

Kinija dažnai kaltinama teisių pažeidimais prieš religines mažumas, įskaitant krikščionis, Tibeto budistus, Falun Gong praktikuojančius asmenis ir uigūrų musulmonus.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version