Krikščionis gydytojas ginčys sprendimą dėl biblinio požiūrio į lytį

Krikščionis gydytojas iš Jungtinės Karalystės nusprendė vėl kreiptis į teismą, kuris mano, kad Biblijos mokymas apie lytį nėra „vertas pagarbos demokratinėje visuomenėje”.

„Esu nusivylęs ir nustebintas teismo sprendimo. Dėl to, kad esu krikščionis gydytojas, esu tik geresnis gydytojas”, – sako gydytojas. „O mums liepiama meluoti”.

Daktaras Davidas Mackerethas (Makeretas) dar 2018 m. prarado gydytojo darbą po to, kai atsisakė kreiptis į klientus jų pasirinktos lyties vardu.

2019 m. jis užginčijo atleidimą iš darbo, tačiau teismas nusprendė, kad jo krikščioniški įsitikinimai apie lytį yra „tik nuomonė”.

Teisėjas taip pat padarė išvadą, kad jo „tikėjimas” neatitiko „Graingerio kriterijų” – kad įsitikinimas turi būti vertas pagarbos demokratinėje visuomenėje, nesuderinamas su žmogaus orumu ir neprieštarauti pagrindinėms kitų asmenų teisėms.

Sprendime sakoma: „Pradžios knygos 1 skyriaus 27 eilutė nedera nedera su žmogaus orumu ir prieštarauja pagrindinėms kitų asmenų, konkrečiai šiuo atveju – transseksualių asmenų, teisėms.”

Daktarą palaiko Krikščionių teisės centro (Christian Legal Centre), vadovė Andrea Williams (Andrėja Viljams), kuri teigia, jog negalima nusileisti.

„Teismo sprendimas nustebino, ir jei bus paliktas galioti, turės pasekmes ne tik sveikatos priežiūros sistemai ir krikščionims, bet ir visiems, kurie yra pasirengę tikėti ir toliau sakyti, kad esame sukurti kaip vyrai ir moterys”, – sakė ji.

„Pradžios knygoje esantis mokymas yra kartojamas visoje Biblijoje, taip pat ir paties Jėzaus Kristaus. Jis yra esminis kiekvieno žmogaus orumo įtvirtinimo elementas, tačiau keistu ironišku posūkiu jis vadinamas nesuderinamu su šiuo orumu.”

Daktaras siekia, kad jo bylos nuosprendis galėtų būti panaikintas po to, kai praėjusiais metais Maya’os Forstater (Majos Fosteiter) byloje buvo pasiekta reikšminga pergalė.

Mokslininkė neteko darbo analitiniame centre po to, kai pareiškė, kad žmonės negali pakeisti savo biologinės lyties. Teismas tuomet pareiškė, kad jos nuomonė „neverta pagarbos demokratinėje visuomenėje”. Vėliau šis sprendimas buvo panaikintas apeliacine tvarka.

Daktaro D. Mackeretho pateiktas ieškinys bus nagrinėjamas kovo 28-29 d.

Jis žurnalistams sakė: „Mano byla liečia ne tik mane ir Biblija tikinčius krikščionis, bet ir visus, kuriems kelia nerimą translyčių ideologija, diegiama sveikatos priežiūros sistemoje ir kitose viešosiose tarnybose.

Be intelektinės ir moralinės sąžininės medicina negali funkcionuoti.

„Prieš dvejus metus priimtame sprendime krikščionims sakoma: jūs turite tikėti transseksualų ideologija”. Tai totalitarizmas. Jis krikščionybę ir Bibliją paverčia niekuo. Negalima leisti, kad tai tęstųsi.”

Jis sakė, kad gydytojai buvo verčiami pritarti translyčių ideologijai „prievartiniu” ir „grėsmingu būdu”. „Joks gydytojas, mokslininkas ar filosofas negali įrodyti, kad žmogus gali keisti lytį”, – sakė jis.

„Be intelektinės ir moralinės sąžininės medicina negali funkcionuoti, o mano, kaip gydytojo, 30 metų darbas dabar laikomas nereikšmingu, palyginti su rizika, kad kas nors gali įsižeisti.

„Mes, kaip krikščionys, jokiu būdu nesiekiame būti nemaloniais žmonėmis. Kaip krikščionys esame pašaukti mylėti visus žmones krikščioniška meile. Tačiau negalime iš tiesų mylėti žmonių, kai privalome skleisti melą.

„Jei pacientams sakome, kad jie turi ‘vadovautis mokslu’, tuomet negalime jiems sakyti pasikeisti lytį.”

M. Williams pridūrė: „Nesuteikiama jokia apsauga įsitikinimams, ‘nesuderinamiems su žmogaus orumu’ ir ‘nevertiems pagarbos demokratinėje visuomenėje'”.

„Anksčiau šis apibrėžimas buvo taikomas tik kraštutiniams įsitikinimams, pavyzdžiui, Holokausto neigėjų, neonacių ir pan. Buvo ir tebėra šokiruojantis faktas, kad teisėjas tikėjimą Biblija priskyrė tai pačiai kategorijai”, – stebėjosi Krikščionių teisės centro vadovė.

„Esame pasiryžę kiek įmanoma kovoti už teisingumą ir siekti, kad jis būtų panaikintas”, – pridūrė ji.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version