Krikščionė mokytojo padėjėja iš JK laimėjo apeliaciją teisme dėl neteisėto atleidimo iš darbo

Krikščionė mokytojo padėjėja Kristie Higgs (Kristi Higs) iš Jungtinės Karalystės, atleista iš darbo už pasidalinimą susirūpinimą dėl privalomo lytinio švietimo ir translytiškumo išreiškiančiais feisbuko įrašais, laimėjo apeliaciją dėl darbo tribunolo sprendimo, kuriuo buvo patvirtintas jos atleidimas.

Kaip praneša „Christian Today”, krikščionė buvo atleista iš darbo dėl šiurkštaus nusižengimo dar 2019 metais už pasidalinimą minėtais įrašais savo asmeninėje paskyroje.

Pirmajame įraše moters draugai ir šeimos nariai buvo kviečiami pasirašyti peticiją, kuria ginčijami vyriausybės planai vaikams pradinėse mokyklose įvesti santykių ir lytinį švietimą (angl. Relationships and Sex Education, RSE).

Antrajame įraše krikščionė pateikė nuorodą į straipsnį apie translytiškumą patvirtinančių knygų vaikams plitimą Amerikos mokyklose. Įraše ji pridūrė: „Tai dabar jau vyksta mūsų pradinėse mokyklose”.

Moters atleidimą iš darbo 2020 m. patvirtino Bristolio darbo tribunolas, motyvuodamas tuo, kad kai kurie žmonės jos įrašus galėjo suprasti kaip homofobiškus ar transfobiškus.

Vėliau toks sprendimas buvo panaikintas, tačiau byla buvo perduota darbo tribunolui nagrinėti iš naujo.

Priimdama sprendimą Apeliacinio darbo tribunolo pirmininkė sakė, kad ankstesniame nuosprendyje nebuvo įvertinta, ar tyrimas dėl K. Higgs ir jos atleidimas iš darbo „buvo numatytas įstatyme ir buvo būtinas kitų asmenų teisėms ir laisvėms apsaugoti, pripažįstant esminį [K. Higgs] teisių į įsitikinimų laisvę ir saviraiškos laisvę pobūdį”.

Kaip pranešama, teisėja teigė, kad naujame posėdyje turi būti nuspręsta, ar mokyklos tyrimas ir K. Higgs atleidimas iš darbo „buvo dėl ieškovės turimų įsitikinimų arba susiję su jais, ar dėl pagrįsto prieštaravimo tokiam reiškimo būdui, dėl kurio buvo aiškus teisinis pagrindas apriboti ieškovės teises į įsitikinimų laisvę ir saviraiškos laisvę tiek, kiek tai būtina teisėtai kitų asmenų teisių apsaugai”.

Mokykla teigė, kad atleido K. Higgs dėl jos žinutėse pateiktų formuluočių, o ne dėl jos krikščioniškų įsitikinimų.

Krikščionių teisės centras, pastaruosius ketverius metus gynęs K. Higgs ir nuolat ginantis krikščionis panašiose bylose, palankiai įvertino teismo sprendimą ir teigė, kad jis „sukuria teisinį precedentą”, apsaugantį darbuotojų tikėjimo išraišką. Tačiau teisininkai išreiškė nusivylimą, kad krikščionė nebuvo visiškai išteisinta.

K. Higgs, džiaugdamasi bylos baigtimi, sakė: „Nuo pat pradžių, nepaisant daugybės mokyklos bandymų įteigti priešingai, ši byla visada buvo susijusi su mano krikščioniškais įsitikinimais ir diskriminacija dėl to, kad juos išreiškiau”.

Ji pridūrė: „Niekada nepamiršiu tos akimirkos, kai drebėdama ir ašarodama gavau įsakymą palikti mokyklos patalpas po to, kai mano krikščioniški įsitikinimai buvo sulyginti su nacizmu”.

Krikščionė pastebėjo: „Nuo tada kai praradau mylimą darbą buvo tiek daug nerimą keliančių atskleidimų apie translytiškumo ideologiją mokyklose ir apie tai, kad vaikai mokomi netinkamo lytinio švietimo”.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version