Devyniolikmetė katalikė mirė bandydama su motina pabėgti iš Gazos Ruožo

ŠaltinisCNA

Viena iš skaudžių istorijų, susijusių su karu Gazoje, yra jaunos katalikės Laros Al-Sayegh mirtis. Devyniolikmetė gazietė žuvo kartu su motina bėgdama iš šiaurinės Gazos Ruožo dalies į pietus, desperatiškai bandydama pasiekti Egiptą ir rasti saugų prieglobstį.

Įpusėjus sunkiai kelionei Lara Al-Sayegh nepakėlė didelio nuovargio, vandens trūkumo ir mirtino šilumos smūgio. Tragiška, kad jos tėvas jau buvo prarastas per karą, kai mirė Gazos lotynų Šventosios Šeimos bažnyčioje dėl tinkamos medicininės priežiūros stokos.

Išskirtiniame interviu ACI Mena, CNA naujienų partneriui arabų kalba, Al-Sayegh brolis Fady Al-Sayegh, nuo šių metų pradžios gyvenantis Egipte, pasidalijo savo skausmu, kai sužinojo sukrečiančią žinią apie seserį.

„Tai buvo netikėta akimirka, kai per tėvą Iusufą Assadą, Šventosios Šeimos lotynų bažnyčios Gazoje kleboną, gavau širdį veriančią naujieną“, – pasakojo Fady. „Jis atsiuntė man užuojautos žinutę. Paklausiau: „Užuojauta kam?“ Jo atsakymas buvo: „Dėl Laros, tavo sesers“.

„Negalėjau tuo patikėti… Kaip galėjau tuo patikėti?“ – sakė Fady, o jo balsas trūkčiojo iš sielvarto. „Paklausiau savo brolio Chalilo, tikėdamasis, kad žinia melaginga. Tačiau skaudi tiesa buvo neišvengiama. Atrodo, dar vakar Lara buvo čia, su mumis. Kalbėjomės, planavome daug žadančią bendrą ateitį. Laukiau jos Egipto sienos pusėje. Viskas, apie ką svajojome, buvo ranka pasiekiama, ir staiga… praradome viską, ką turėjome, tarsi to niekada nebūtų vykę.“

Fady liūdesį dar labiau sustiprino jų planai. „Tikėjomės kartu studijuoti universitete, nes Lara siekė studijuoti žurnalistiką ir žiniasklaidą, kad galėtų išsakyti neišsakytas istorijas“, – sakė jis.

Remdamasis Laros motinos liudijimu, Fady paaiškino, kad antradienį, balandžio 23 d., tiek Laros, tiek jos motinos pavardės buvo įtrauktos į sąrašą asmenų, kuriems leista kirsti Egipto ir Gazos Ruožo sieną. Kitą dieną jos nusprendė išvykti į Netzarimo koridorių, kuris skiria šiaurinę Gazos dalį nuo pietinės ir yra kontroliuojamas Izraelio.

„Jos buvo įsodintos į automobilį, kuris jas vežė į tam tikrą tašką pietuose”, – paaiškino Fady. „Iš ten jie turėjo eiti pėsčiomis, kol pasiekė Rafos perėją į Egiptą. Lara ėjo sparčiai ir greitai, bet staiga suklupo ir nugriuvo ant žemės. Kai kurie žmonės bandė ją gaivinti, manydami, kad ji paprasčiausiai prarado sąmonę dėl didelio karščio. Tačiau skaudi tikrovė buvo tokia, kad Lara mirė.“

Jų motina taip pat apalpo nuo traumos ir dabar sveiksta. Fady labai liūdėdamas pažymėjo, kad Lara buvo palaidota pietinėje Gazos dalyje, toli nuo savo bažnyčios ir namų.

Fady kaltino kai kurias arabų žiniasklaidos priemones ignoruojant sunkią neskaitlingos Gazos krikščionių mažumos padėtį sunkiomis gyvenimo sąlygomis, įskaitant žudynes, turto praradimą, iškeldinimą ir priverstinę migraciją. Senoji krikščionių bendruomenė ten nuolat kenčia ir yra ant išnykimo ribos dėl migracijos, persikėlimo, o dabar ir dėl karo.

Fady taip pat išreiškė viltį, kad pasaulis sieks teisingumo ir taikos regione. Jis paragino viso pasaulio Bažnyčias melstis už Gazos Ruožą, būti engiamųjų balsu ir padidinti informuotumą apie šio regiono mažumų bendruomenių kovą.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version