Jeruzalės Bažnyčios vadovas pasiūlė save mainais už Izraelio įkaitus

Jeruzalės lotynų patriarchas pasiūlė save mainais už Gazoje laikomų Izraelio įkaitų paleidimą, praneša „Christian Today”.

Kardinolas pasirengęs padaryti bet ką

„Hamas” teigia, kad įkaitais laiko apie 200 žmonių. Tuo tarpu vykdomos naujos brutalios atakos. Spalio 18 dieną JTO generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas), kaip ir ankstesnėmis dienomis, reikalavo paliaubų.

Manoma, kad dauguma įkaitų yra civiliai gyventojai, kurie buvo paimti per spalio 7 d. „Hamas” išpuolį prieš Izraelį.

Kardinolas Pierbattista Pizzaballa (Pjerbatista Picabala) žurnalistams teigė, kad yra pasirengęs padaryti bet ką, kad įkaitai būtų paleisti.

„Esu pasiruošęs mainams, bet kam, jei tai gali atnešti laisvę, kad vaikai grįžtų namo, – sakė jis. – Jokių problemų. Iš mano pusės yra visiškas pasiruošimas. Pirmiausia reikia stengtis iškovoti įkaitų išlaisvinimą”.

Karo paaštrėjimas

Karas sparčiai paaštrėjo po to, kai antradienio vakarą Gazos mieste esančioje ligoninėje, kurioje po įsakymo evakuotis buvo ne tik pacientų, bet ir pabėgėlių, įvyko sprogimas.

Ir Izraelis, ir „Hamas” neigia atsakomybę už sprogimą.

Spalio 17-osios vakare įvyko nauja drama Šventojoje Žemėje, tęsiantis karo epizodams, kuriuos išprovokavo teroristinė „Hamas“ ataka, sulaukusi smarkaus Izraelio kariuomenės atsako – anglikonų administruojamos Al Ahli ligoninės Gazoje teritorijoje nukrito sprogmuo.

Al Ahli arabų ligoninė Gazoje, kuri patyrė smūgį spalio 17 dienos vakare, nuo 1982 metų yra administruojama Jeruzalės anglikonų vyskupijos. Žiniasklaidos pranešimuose galima rasti ir „baptistų ligoninės“ pavadinimą, kuris primena ankstesnį ligoninės gyvavimo etapą: nuo 1954 iki 1982 metų ją valdė baptistų sveikatos misija. Tačiau dar anksčiau, 1882 metais, ją įsteigė ir administravo būtent anglikonai.     

Nusikaltimas žmoniškumui

Spalio 17 dienos vakare Jeruzalės anglikonų vyskupija griežčiausiais žodžiais pasmerkė smūgį ligoninei, kuris negali būti pavadintas kitaip, kaip tik nusikaltimu žmoniškumui. 

Pagal humanitarinę teisę ligoninės turi būti neliečiamos šventovės.

Tarptautinė bendruomenė turi įsikišti, kad tokios nežmogiškos atakos nesikartotų, rašo „Vatican News”.

Pasak Jeruzalės anglikonų vyskupijos pranešimo, ji visose savo bendruomenėse, parapijose ir institucijose paskelbs gedulo už aukas dieną, bet spalio 18 d. popietę surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo įvairūs Jeruzalės Bažnyčių ganytojai, įskaitant Jeruzalės lotynų patriarchą Pierbattista Pizzaballa OFM, anglikonų vyskupas Hosamas Naoumas patikslino, jog gedulas tęsis tris dienas.

Jis taip pat negalėjo nurodyti tikslaus aukų skaičiaus, bet patvirtino, kad jų daug: ligoninės teritorijoje, pasikliaudami jos neliečiamumu, slėpėsi daug šeimų.

Anglikonų vyskupas nesiėmė vertinti ir to, kuri pusė ir kokiomis aplinkybėmis sudavė smūgį ligoninei. 

Pasak jo, jis nesąs karo ekspertas, bet  manąs, kad ligoninės turi būti neliečiamos vietos, o tai, kas įvyko, yra nusikaltimas. 

Patiriami sunkumai

Praėjusią savaitę kardinolas P. Pizzaballa dienraščiui „Daily Wire” pasakojo apie sunkumus, kylančius evakuojant ir remiant katalikų grupę Gazoje.

„Neturime vietos, kur juos evakuoti toje sienos pusėje, o daugelio neįgaliųjų, pagyvenusių žmonių neturime kaip pervežti, net jei ir turėtume vietą, – sakė jis. – Taigi šiuo metu esame bejėgiai”.

Tačiau jis pridūrė, kad šiuo metu Izraeliui būtų „nerealu” bandyti derėtis su „Hamas”.

„Turime sustabdyti smurtą, karą, o tada pažiūrėti, ką galime padaryti, kai šio karo griuvėsiai atsidurs priešais mus”, – sakė jis.

Kardinolas P. Pizzaballa iš karto grįžo į Jeruzalę

Kardinolas P. Pizzaballa spalio 10 d. sugrįžo į Jeruzalę – į savo Bažnyčios sostą.

Patriarchas, pokalbyje su italų spaudos atstovais pažymėjo, kad sugrįžęs į namus pamatė ištuštėjusią Jeruzalę: gatvėse labai mažai eismo. Kartą pasigirdo sirenų kauksmas. Žmonės užsidarę savo namuose.

P. Pizzaballa skubiai sugrįžo į Šventąją Žemę iš Italijos po grupuotės „Hamas“ įvykdyto žiauraus išpuolio Izraelyje.

Jeruzalės Lotynų patriarchatas informavo, kad numatytos iškilmės patriarchate pagerbti patriarchą jo skyrimo kardinolu proga atidėtos.

Anot patriarcho, Izraelis bijo naujų išpuolių, todėl kontrolę vykdo labai kruopščiai, bet vis dar galima judėti.

Bažnyčios Jeruzalėje galva Šventojoje Žemėje gyvena daugiau kaip tris dešimtmečius.

Nuo 2016 m. patriarchato tikinčiųjų bendruomenei vadovaujantis italas pranciškonas, 58 m. Pierbattista Pizzaballa paklaustas apie piligrimus anksčiau pažymėjo, kad Šventoji Žemė yra piligrimystės žemė, o prasidėjusio karo metu vyko daug piligrimysčių.

Tai, kas įvyko buvo tarsi ūmus ugnikalnio išsiveržimas, kurio niekas negalėjo numatyti, pažymėjo jis.

Šventosios vietos toliau veikia. Tai iš esmės principo reikalas, jos yra maldos namai, o tai, ko šiuo metu labiausiai reikia, yra malda, kalbėjo kardinolas P. Pizzaballa.

Spalio 17 d. kardinolas skelbė pasninko ir maldos už taiką dieną.

„Visų Šventosios Žemės (katalikų) ordinarų vardu kviečiu visas parapijas ir religines bendruomenes surengti pasninko ir maldos už taiką bei susitaikymą dieną, – kvietė jis. – Prašome, kad spalio 17 d., antradienį, visi pasninkautų, susilaikytų ir melstųsi. Surenkime Eucharistijos adoracijas, kalbėkime Rožinį Švč. Mergelei Marijai”.

„Nors daugelyje mūsų vyskupijų turbūt nebus įmanoma sukviesti didelių susibūrimų, parapijose, religinėse bendruomenėse ir šeimose galima surengti paprastas, kuklias ir bendras maldos akimirkas”, – pridūrė kardinolas.

„Taip mes visi, nepaisydami nieko, susibūrę ir susivieniję bendrai maldai, išsakysime Dievui Tėvui savo taikos, teisingumo ir susitaikymo troškimą“, – anksčiau rašė Jeruzalės lotynų patriarchas. 

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version