Indijoje padaugėjo smurto ir krikščionių persekiojimo atvejų

ŠaltinisCNA

Prieš krikščionis Indijoje vykdomą smurtą stebinti grupė paskelbė tyrimą, kuriame užfiksuotas 161 toks nusikaltimas per pirmąsias 75 2024 m. dienas.

Pasak ataskaitą paskelbusio vietos kataliko, Jungtinio krikščionių forumo (UCF) koordinatoriaus, šie skaičiai gali būti nepakankamai dideli, kad Indijoje prieš krikščionis įvykdytų nusikaltimų ir persekiojimo aktų skaičius yra nepakankamas.

„Šie skaičiai pagrįsti tik mūsų nemokama pagalbos linija (1-800-208-4545) užregistruotais skundais, kuriais pranešama apie antikrikščioniško smurto atvejus. Tikrieji skaičiai tikrai bus daug didesni”, – kovo 27 d. CNA kalbėjo jis.

„Jaučiamės nusivylę, kad, nepaisant to, jog reguliariai dokumentuojame ir viešai skelbiame šokiruojančius duomenis, vyriausybė nereaguoja ir nesistengia pažaboti nuolat didėjančio smurto atvejų skaičiaus”, – teigė koordinatorius.

Suskirstydamas 161 incidentą, koordinatorius išvardijo 71 policijos sulaikymo ir (arba) arešto atvejį, 18 socialinės atskirties atvejų, 72 fizinio smurto atvejus, 15 priverstinio „atsivertimo” atvejų, vieną atvejį, kai bažnyčia buvo užantspauduota, ir dar vieną, kai kita bažnyčia buvo padegta, o dauguma šių incidentų buvo susiję su minios smurtu.

dauguma incidentų buvo susiję su minios smurtu.

Smurtas ir persekiojimas prieš krikščionių mažumą, kuri sudaro tik 2,3 proc. iš 1,41 mlrd. gyventojų Indijoje (beveik 80 proc. jų yra induistai), nuolat didėja nuo tada, kai 2014 m. laimėjus nacionalinius rinkimus į valdžią atėjo induistų nacionalistų „Bharatiya Janata” partija (BJP), vadovaujama ministro pirmininko Narendros Modi (Narendros Modžio). 2019 m. gegužę partija buvo perrinkta su dar didesne balsų persvara.

2014 m. UCF užfiksavo tik 147 smurto prieš krikščionis atvejus, sakė forumo attsovas. 2015 m. incidentų skaičius išaugo iki 177, 2016 m. – 208, 2017 m. – 240, 2018 m. – 292, 2019 m. – 328, 2020 m. – 279, 2021 m. – 505, 2022 m. – 599, o 2023 m. – 731.

UCF pareiškime taip pat atkreiptas dėmesys į krikščionių viktimizaciją (tapimo aukomis procesą, – red. past.) šios partijos valdomoje Čatisgarcho valstijoje centrinėje Indijoje, kurioje pranešta apie „incidentus, kai krikščionių šeimoms buvo atimta teisė oriai rengti laidotuves”.

„Čatisgarchas, kaip valstija, liūdnai pagarsėjusi socialine krikščionių ostrakizacija (persekiojimas, – red. past.), pirmauja pagal išpuolių prieš krikščionis skaičių – pranešta apie 47 smurto atvejus”, – nurodė UCF.

„Krikščionims neleidžiama gauti vandens iš bendruomenės gręžinių kaime. Liūdna, bet nepagailėta net mirusių krikščionių – daugelį jų atsisakyta palaidoti pagal krikščioniškas apeigas. Vietiniai [induistų fundamentalistai] kaimo gyventojai grasino kremuoti kūnus kaip paskutinį persikrikštijimo aktą”, – apgailestavo UCF.

Pasak atstovo, tokie akivaizdūs išpuoliai prieš krikščionis kyla iš partijos lyderių antikrikščioniškos retorikos. Jis pažymėjo, kad Čatisgarcho vyriausiasis ministras Vishnu Deo Sai (Višnus Deo Sai) apkaltino „krikščionių misionierius vykdant religinį atsivertimą prisidengiant švietimo ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimu, kartu įspėdamas nutraukti šią praktiką”.

Čatisgarcho vyriausiasis ministras apkaltino „krikščionių misionierius vykdant religinį atsivertimą prisidengiant švietimo ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimu, kartu įspėdamas nutraukti šią praktiką”.

Tačiau, pabrėžė organizacijos atstovas, krikščionys Čatisgarche sudaro tik 2 proc. iš 25 mln. valstijos gyventojų.

UCF pareiškime taip pat atkreiptas dėmesys į krikščionių persekiojimą minėtos partijos valdomame šiauriniame Utar Pradeše, kuriame gyvena 231 mln. žmonių ir kuris „užima antrą vietą [tarp] valstijų, kuriose Indijos piliečiai persekiojami už krikščionybės išpažinimą”.

„Yra aiškių įrodymų, kad šioje valstijoje krikščionis persekioja valstybė, nes policija pateikia melagingus kaltinimus dėl atsivertimo net už tai, kad pastoriai meldžiasi gimtadienio šventėse ir kituose socialiniuose susibūrimuose. UCF pagalbos linija užfiksavo daugiau kaip 30 pastorių areštų ir sulaikymų pagal UP religijos laisvės įstatymą”, – pažymėjo Krikščionių forumas.

CNA išsamiai pranešė, kaip tėvas Babu Francis, Allahabado vyskupijos Utar Pradešo valstijoje socialinės tarnybos direktorius, buvo įkalintas daugiau kaip 80 dienų po to, kai spalio pradžioje buvo suimtas dėl kaltinimų melagingu atsivertimu.

Panašiai CNA taip pat pranešė apie tai, kaip vasario mėn. buvo suimtas tėvas Dominykas Pinto, Lanknau vyskupijos pastoracinio centro direktorius, apkaltintas melagingu atsivertimu. Kovo 13 d. jis buvo paleistas už užstatą.

UCF nurodė, kad iš 161 incidento, užregistruoto per pirmąsias 75 2024 m. dienas: „Yra 122 krikščionys, kurie buvo sulaikyti arba areštuoti dėl melagingo kaltinimo atsivertimu”.

UCF duomenys buvo paskelbti kovo 22 d. Nacionalinės maldos dienos, kurią Indijos katalikų vyskupų konferencija (CBCI) paragino švęsti dėl didėjančių žiaurumų prieš krikščionis ir religinės poliarizacijos šalyje, išvakarėse.

Tūkstančiai bažnyčių visoje šalyje šią dieną rengė specialias maldas, kurių metu buvo švenčiamos specialios šventos valandos, kalbamas rožinis ir Kryžiaus kelio stotys, atsiliepdamos į CBCI raginimą siekti „taikos ir harmonijos”.

Tuo tarpu Indijos evangelikų draugijos Religinės laisvės komisijos 2023 metų ataskaitoje išreikštas sielvartas dėl „nerimą keliančio smurtinių incidentų prieš krikščionių bendruomenę skaičiaus didėjimo”.

„Indijos politinis aparatas, jos teisėsaugos institucijos ir teisingumo sistema, ypač kaimų ir mažų miestelių lygmeniu, pasirodė esantys nepakankami ir lėtai reaguojantys, nepaisant skubių aukų, Bažnyčios vadovų ir pilietinės visuomenės pagalbos prašymų”, – apgailestaujama ataskaitoje.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version