Europos Bažnyčios Estijoje išreiškė susirūpinimą dėl kai kurių Bažnyčių paramos karui

ŠaltinisVATICAN NEWS

Bažnyčios, dalyvaujančios Europos ateities kūrime, turi būti išradingos ir drąsios, pasitikinčios savimi, bet ne arogantiškos, įsiklausančios, ne vien kalbančios, žvelgiančios su pasitikėjimu, be nerimo, pilnos vilties, ne vien paprasto optimizmo“, – rašoma baigiamajame Europos Bažnyčių Konferencijos asamblėjos Taline pareiškime, paskelbtame birželio 20-ąją.

Primename, kad Europos Bažnyčių Konferenciją sudaro 114 protestantų, ortodoksų ir anglikonų Bažnyčių, bendruomenių ir tarpbažnytinių organizacijų.

Estijos sostinėje susitiko apie 300 jas atstovaujančių delegatų ir svečių, kaip kad Europos Sąjungos vyskupų konferencijų komisijos (COMECE) pirmininkas.

Europos Bažnyčių Konferencijos generalinės asamblėjos tema – „Ateities kūrimas su Dievo palaiminimu“.

Pasak baigiamojo pareiškimo, palaiminimas taip pat reiškia išlaisvinimą – iš nerimo dėl savo saugumo, iš troškimo kontroliuoti, iš įkalinimo savo istorijoje ar naratyve dabartiniame konfliktiškame pasaulyje, priimant iššūkį duoti savo indėlį vis labiau sekuliarizuotame politiniame kontekste.

Europos žemyno situacija taip pat reikalauja, esant vieningiems Kristuje, spręsti klimato, biologinės įvairovės praradimo, pasaulinės migracijos, populistinio nacionalizmo, žmogaus teisių pažeidimų, didelio mąsto konfliktų ir karų problemas, kurios tarpusavyje glaudžiai susijusios.

Asamblėja pripažino pareigą išklausyti jaunų žmonių, dažnai nuviliamus tų, kurie patys kartą buvo jauni, balsus, troškimus ir lūkesčius.

Europos Bažnyčių Konferencija baigiamajame pareiškime panoro itin aiškiai pasisakyti keliais aktualiais klausimais.

„Asamblėja vienprasmiškai smerkia brutalią Rusijos invaziją į Ukrainą ir gyvybės, teritorijos ir tarptautinių santykių naikinimą. Tai labai grubus pokario tvarkos, kurioje esminis buvo teisinės valstybės principas, žlugdymas. Asamblėja išklausė galingus tiesiogiai nukentėjusių asmenų liudijimus, stiprius prašymus melstis ir konkrečiai lydėti ateityje. Asamblėja atsistoja greta šio karo smurto aukų.“

„Esame susirūpinę dėl kai kurių Bažnyčių vaidmens remiant šį siaubingą konfliktą ir apgailestaujame dėl  poveikio krikščionių liudijimui Europos žemyne. Susitikimo Taline metu atsivėrė naujas galimo konflikto Europoje puslapis: branduoliniai ginklai buvo perkelti į Baltarusiją, kurioje demokratija ir neprievartinis pasipriešinimas dabartiniam režimui buvo nuslopintas. Labai apgailestaujame dėl šio žingsnio“, – priduriama pareiškime.

1 KOMENTARAS

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version