Diakonas Lukas Skroblas. Iniciacijos ir slaptieji Reiki simboliai

Pirmoje dalyje pristatę Reiki kilmę ir jos įkūrėją, šiame tekste pažvelgsime kaip formuojami šio gydymo metodo pasekėjai ir kokius simbolius jie naudoja. 

Iniciacijos

Visuotinė Mikao Usui atrasta energija teka kanalais, kurie yra aktyvuojami per iniciacijas[1]. Šie kanalai vadinami čakromis, todėl praktikuojantieji Reiki sieja gydymą su jomis. Čakrų skaičius priklauso nuo tradicijos. Jos aprašytos vedose ir tantriniuose tekstuose, sakoma, kad šios čakros yra energijos sūkuriai, subtiliosios energijos centrai, atveriantys ekstrasensoriniam suvokimui[2], susijusiam su visuotine energija. Čakros tradiciškai siejamos su dievybėmis ir manoma, kad jų yra septynios. Vainikinė čakra, esanti viršugalvyje, yra atveriama pirmosios iniciacijos pakopos metu, kad būtų pakviesta energija. Kitos čakros, išsidėsčiusios tarp antakių, gerklose, širdyje, bamboje, lytinių organų srityje ir stuburo pabaigoje, išsivalo ir susiderina kitų formacijos pakopų metu. 

Teigiama, kad asmuo, kuris yra perėjęs Reiki iniciacijas, prisipildo šios energijos ir tampa jos perdavimo kanalu. Jis jau geba nukreipti visuotinę energiją į žmogaus fizinį, protinį ir dvasinį kūną bei gydyti visus jo būties lygmenis. Šis metodas susijęs su holistine[3] minties srove ir terapija, būdinga Naujajam amžiui[4].

Norint pradėti iniciaciją, nereikia jokios išankstinės formacijos. Kiekvienas gali tapti Reiki kanalu. Kiekvieno mokymo kurso pabaigoje išduodamas sertifikatas, kuris turi tik mokymo mokyklos pripažinimą, nes kiekviena mokykla yra konkurencinga ir nebūtinai pripažįsta kitose mokyklose praktikuojamas iniciacijas. Iniciacijos turi likti paslaptyje, jei norima, kad praktikuojantis arba Reiki meistras išsaugotų su juo susijusias galias.

Reiki meistras atlieka adepto[5] iniciacijos ritualą, dar vadinamą mokinio harmonizavimas. Palaipsniui mokiniui atskleidžiami itin svarbūs simboliai (juos mes aptarsime vėliau), priklausomai nuo jo iniciacijos lygio. Meistras pažadina ir stimuliuoja adepto energetinius kanalus, kad šis galėtų priimti ir vėliau skleisti kosminę energiją. Reiki meistras visada turi rekomenduoti savo Meistrus, kurie jam suteikė iniciaciją.

Visa formacija apima tris, o kai kuriose mokyklose ir keturis laipsnius, kuriuose – paskaičiavome – išsidėsčiusios šešios iniciacijos. 

Pirmasis laipsnis leidžia mokiniui prisijungti prie visuotinio energijos šaltinio per keturias nuoseklias iniciacijas. Meistras parodo, kaip uždėti rankas ant savo paties, o paskui ant paciento kūno. Kaip minėjome, vainikinė čakra, esanti viršugalvyje, yra atveriama pirmosios iniciacijos pakopos metu, kad būtų pakviesta energija. Taip atveriamas energiją pernešantis kanalas. Tada adeptas įgyja gebėjimą nukreipti Reiki dėdamas rankas, mąstydamas figūras ir viduje kartodamas mantras[6]. Po šių apsivalymų arba harmonizavimo tikimasi, kad mokinio vibracinis dažnis bus imlus Reiki, todėl jis galės gydyti save ir savo artimuosius. Po ketvirtosios iniciacijos, manoma, adeptas jau apvalytas, kanalas jame atvertas ir užanspauduotas. Jis jau turi naują „turtą“, kuris jį lydės visą likusį gyvenimą. Jam patariama praktikuotis kuo daugiau, nes kuo daugiau Reiki skleidžiama, tuo labiau stiprėja energija.

Antrasis laipsnis pagerina ryšį su Reiki per kitas dvi iniciacijas. Praėjus maždaug trims mėnesiams po pirmojo laipsnio praktikos mokinys geba priimti simbolius, kurių reikia, kad  mintimis per atstumą perteiktų Reiki. Šiame etape jis gauna tris slaptus simbolius kartu su atitinkamomis mantromis. Simbolių pagalba mokinys galės siųsti universalią gyvybinę energiją į bet kurį erdvės ir laiko tašką. 

Šiame etape jis taip pat įvedamas į santykį su astralinėmis būtybėmis, nes būtent jos perteikia jam savo galias. Šias dvasines astralinio pasaulio būtybes krikščioniškoji tradicija priskiria demoniškoms dvasioms.  

Teigiama, kad antrojo laipsnio adeptas lengvai judės beribiame erdvės ir laiko pasaulyje. Jokių ribų, esama visagalybėje, baigtinumas nugalėtas. Žmogus tampa dievu, nebepriklausančiu nuo atsitiktinumų. Pasitelkęs mentalinį gydymą, neigiamus ir nusidėvėjusius praeities psichikos modelius, kurie tebevaldo mūsų dabartinį elgesį, adeptas  jau geba transformuoti į teigiamus modelius, taip pašalindamas vidinei senatvei būdingą psichinį sustingimą. 

Tai ypač rimta: tai tikėjimas, kad turime priėjimą prie paciento pasąmonės ir galime keisti net jo prisiminimus. Egzistuoja akivaizdus pseudoterapeuto įsibrovimo į savo pacientą pavojus. 

Trečiasis laipsnis suteikia galimybę tapti meistru, gebančiu perduoti Reiki mokymus ir iniciacijas. Meistras gali įkrauti Reiki energija ne tik žmones, bet ir daiktus, vietas ir gyvūnus.

Priimdamas Reiki, adeptas įsijaučia į mediumo būseną, o perduodamas Reiki, įlieja šią būseną į žmogų, kuris ja „naudojasi“, taip paruošdamas šį tapti Reiki perteikėju. Šis magiškas procesas leidžia adeptui užmegzti ryšį su astraline esybe, bendradarbiaujančia su Meistru. Šis adeptui ne tik perduoda Reiki ir galią jį perduoti, bet ir suveda jį su okultine dvasia, kuri nuo šiol teiks jam savo galias. Būtent mediumo būsenoje adeptas tampa imlus okultinio pasaulio esybėms, kurios yra tikrieji Reiki praktikos poveikio sukėlėjai.

Iniciacija suteikiama ir nuotoliniu būdu. Šis veikia taip pat, kaip ir gyvo susitikimo metu. Kadangi iniciacijos atliekamos astraliniame pasaulyje, meistras, sekdamas numatytu ritualu, tėra ryšys tarp fizinio ir astralinio pasaulių.

Slaptieji Reiki simboliai

Teigiama, kad Mikao Usui gavo tris simbolius, kurie jam pasirodė ugniniu šviesoraščiu parašyti dangaus ekrane. Kiti teigia, kad jis gavo keturis simbolius. Kiekvienas simbolis turi savo pavadinimą. Tas pavadinimas, simbolio vardas, yra jo kosminis kodas, o patsai simbolis – dieviškoji aukštesniosios plotmės esybė, pašaukta tarnauti žmonijai. Reikipraktikai šiuos simbolius vadina angelais. Kaskart, kai ištariamas simbolio vardas, mentaliniame lygmenyje susijungiama su angelu-simboliu, tereikia ištarti: „Sei He Ki“ arba „Čo Ku Rei“, ir bematant atsiranda ryšys, angelas-simbolis viską girdi ir tuoj pat atsiranda greta. Kai piešiamas simbolis tam tikrame erdvės taške arba mintimis pasiunčiamas tenai, tai nurodoma šiam angelui vieta, kur norima, kad jis įdiegtų savo nešamą harmonijos matricą. Kadangi, Reiki – tai spindulys, kuris turi pradžią ir pabaigą. Spindulio pradžia – Kūrinijos ištakose, o pabaiga – ten, kur mes jis siunčiamas, ištariant kanalo atvėrimo kodą. Tad Reiki simboliai yra raktas šios gydymo sistemos energijos siuntimui.

Sakoma, kad šių simbolių vizualizacija ir vidinis garsų tarimas leidžia gydyti per atstumą. 

Taigi, kiekvienas simbolis atitinka savitą angelą. Simbolio naudojimas ritualo metu jį kviečia. Tai ne kas kita, kaip demoniškos dvasios

Trys simboliai yra šie:

Chokurei spiralės formos.

Seiheki yra tam tikra tibetietiškos sanskrito raidės „Ah“ deformacija.

Honshazeshonen reiškia grįžimą prie ištakų.

Kiti ketvirtą simbolį vadina Daikomyô, kuris vaizduoja Šiaurinę žvaigždę, esančią tarp Saulės ir Mėnulio. 

​Iniciacijos pirmojo simbolio pavadinimas reiškia: „Energija, ateik“. Ji užrašoma ant paciento kūno toje srityje, kurią norima harmonizuoti, ir mintyse bei slapta pakartojama tris kartus. Jį taip pat galima naudoti norint energiją kam nors nusiųsti per atstumą, išvalyti patalpą arba apsisaugoti nuo neigiamos įtakos. Ją taip pat galima užrašyti ant daiktų, ant laiško arba ant audinio, kurį reikia uždėti ant sergančios vietos. Tai iš tikrųjų yra magiškas ritualas[7], kurio metu naudojamas magnetizmas.

Antrojo simbolio pavadinimas reiškia „Aš turiu raktą“. Jis naudojamas protiniam gydymui, siekiant atpalaiduoti sąmoningą protą ir iškelti nesąmoningus prisiminimus.

Trečiasis simbolis reiškia: „Manyje esantis Buda užmezga ryšį su tavyje esančiu Buda“. Jis naudojamas gydant per atstumą. 

Su simboliais taip pat siejamos mantros. Tai šventi garsai arba žodžiai, kurie turėtų suaktyvinti tam tikras energijas. Jos turi būti tariamos tyliai. Pagal Vedų, hinduistų raštų, mokymą, mantra yra konkrečios dievybės įsikūnijimas. Šiais šūksniais šaukiamasi dievybių iš nematomo pasaulio, praktikuojančiajam to net nežinant. Taip šaukiamasi demonų.

Yra daugybė Reiki formų, kuriose naudojami kiti simboliai ir nurodomi kitų dvasių ar dievybių vardai. Kiekvienas Reiki meistras gali sugalvoti begalę savo panteono ir variantų, kurių kiekvienas galingesnis už kitą.

Sekančioje dalyje trumpai pristatysime Reiki gydymo seansą ir pateiksime išvadas krikščionišku požiūriu. 

​Sekančioje ir paskutinėje dalyje trumpai aptariame Reiki gydymo seansą ir pateikiame krikščioniškas išvadas

[1]Iniciãcija (lot. initiatio – įšventinimas), pirmykščių kultūrų vaikinų ir merginų pripažinimo suaugusiais vyrais ir moterimis apeigos. Iniciacijai būdinga pamokymai, fiziniai ir dvasiniai išbandymai (pasninkavimas, išbandymas nemiga, apipjaustymas ir kita), simbolinė naujokų mirtis ir jų atgimimas nauju statusu. (Visuotinė lietuvių enciklopedija).

[2]Ekstrasensòrinis suvokimas, parapsichologijoje – informacijos priėmimas ir suvokimas netradiciniais jutimais ir mokslu nepaaiškinamais būdais. (Visuotinė lietuvių enciklopedija).

[3]Holistinė terapija grindžiama energetiniais (kvantinė medicina, kinų medicina, magnetizmas (magnetai, geobiologija ir kt.), psichiniais, aplinkos (ekologija ir sveikata), sociokultūriniais (žiniasklaidos, švietimo, meno ir kt. poveikis) ir transpersonaliniais (arba dvasiniais) požiūriais.

[4]Naujasis Amžius – pati žinomiausia Vakaruose ir plačiausiai reklamuojama šiuolaikinė religija. Tai plačiai paplitęs okultinis neopagoniškas sąjūdis, kurį galima pavadinti skirtingų spiritistinių ir okultinių grupių, kultų mokyklų bei mokymų konglomeratu.

[5]Adèptas (lot. adeptus – pasiekęs), kurios nors idėjos, doktrinos, religijos sekėjas arba šalininkas. (Visuotinė lietuvių enciklopedija).

[6]Mántra (skr.), budizme, džainizme, hinduizme, sikhizme – sakralinė formulė, meditacijos skiemuo, garsinė dievybės inkarnacija. Rečituojama balsu arba mintyse per įvairius religinius ritualus, medituojant. (Visuotinė lietuvių enciklopedija).

[7]Magija (lot. magia, gr. mageia), tikėjimų ir veiksmų sistema, kuria remiantis manoma, kad pasitelkus antgamtines galias, mistinėmis priemonėmis ir veiksmais galima paveikti aplinką, fizinius objektus ar įvykių eigą (dažniausiai ateitį). (Visuotinė lietuvių enciklopedija).

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version