JAV Gynybos sekretoriaus P. Hegsetho malda Pentagone sukėlė diskusijas

JAV Gynybos sekretorius Pete’as Hegsethas (Pitas Hegsetas) trečiadienį Pentagone, Arlingtono mieste (Virdžinija), savanoriško renginio metu sukalbėjo maldą, kurioje Jėzų pavadino karaliumi ir prašė Jo išminties vedimui. Tai išprovokavo kritiką – kai kurie apkaltino Hegsethą pažeidus JAV Konstituciją.

„Karaliau Jėzau, nuolankiai stojame Tavo akivaizdon, ieškodami Tavo veido, Tavo malonės, nuolankiai paklusdami Tavo įstatymui ir žodžiui“, – meldėsi Hegsethas. „Ateiname kaip nusidėjėliai, išgelbėti tik Tavo malone, ieškodami Tavo apvaizdos savo gyvenime ir savo tautai.“

„Viešpatie Dieve, meldžiame išminties atpažinti, kas teisinga kiekvieną dieną ir kiekvienoje situacijoje, ir drąsos daryti, kas teisinga, paklūstant Tavo valiai. Visa tai meldžiame mūsų Viešpaties ir Gelbėtojo Jėzaus Kristaus vardu. Ir visi Dievo žmonės tepasako ‘amen’“, – pridūrė jis. Kai kurie susirinkusieji atsakė: „Amen.“

Kaip rašo The New York Times, Hegsethas užsiminė, kad šis 30 minučių trukęs savanoriškas renginys, pavadintas „Gynybos sekretoriaus krikščioniškos maldos ir garbinimo tarnyba“, galėtų tapti kasmėnesiniu.

Tačiau ši malda iššaukė kritiką – kai kas tvirtina, kad tai pažeidžia JAV Konstitucijos Pirmąją pataisą.

Oro pajėgų atsargos leitenantė pulkininkė Rachel VanLandingham, buvusi Pentagono teisininkė, dabar dėstanti Pietvakarių teisės mokykloje, CNN teigė, kad šios pamaldos yra „itin problemiškos“.

Pasak jos, „Valstybė neturi remti jokios religijos, tačiau transliuojamas viešas renginys yra akivaizdus palaikymo ženklas, net jei oficialiai neskelbiama, kad tai Pentagono renginys.“

„Tai tikroji žodžio ‘rėmimas’ prasmė – jis šį renginį palaiko, jis remia tai kaip Gynybos sekretoriaus biuro atstovas, kviečia į Pentagoną dvasininką šiam vesti religines apeigas. Tai yra neteisinga“, – pridūrė ji.

Kariuomenės religijos laisvės fondo įkūrėjas Mikey Weinsteinas, kurio organizacija jau 20 metų siekia pašalinti atvirai religinius simbolius iš kariuomenės, šią maldą sukritikavo pasitelkdamas Holokausto palyginimą.

„Žiniasklaida klausė manęs, ką apie tai manau ir kokį poveikį tai daro, ir aš atsakiau paprastai: tai – holokaustas. Kalbu kaip žmogus, kurio šeimos nariai buvo nužudyti nacių Holokausto metu“, – sakė jis trečiadienį paskelbtame vaizdo įraše. „Tai neapsakoma. Tai pažeidžia mūsų Konstituciją ir to negalime leisti.“

Maldoje Pentagone dalyvavo ir pastorius Brooksas Potteigeris iš Hegsetho gimtosios bendruomenės Pilgrim Hill Reformed Fellowship, įkurtos 2021 m. netoli Nešvilio, Tenesyje.

Savo maldoje Potteigeris teigė, kad prezidentas Donaldas Trumpas ir kiti lyderiai buvo paskirti Dievo valia, ir meldė, kad Dievas suteiktų jiems išminties ir apsaugos.

Potteigerio bažnyčia priklauso Reformatų evangelikų bažnyčių bendrijai (CREC), kurią 1998 m. įkūrė Douglasas Wilsonas. Anksčiau ši bendrija vadinosi Reformatų evangelikų bažnyčių konfederacija, tačiau 2011 m. pakeitė pavadinimą, kad būtų išvengta asociacijų su Amerikos Konfederacija.

Hegsethas, reaguodamas į The New York Times straipsnį apie renginį, ironiškai pastebėjo, kad laikraštis buvo „priverstas išspausdinti visą Jėzui skirtą maldą“. Šis laikraštis yra ne kartą kritikavęs Hegsethą, kaltindamas jį troškimu pradėti naujas „kryžiaus žygių“ idėjas ir atkreipdamas dėmesį į jo tatuiruotę „Deus Vult“, kuri buvo pirmojo 1095 m. Kryžiaus žygio šūkis.

Šių metų sausį senatorė Elizabeth Warren iš Masačusetso nusiuntė Hegsethui 33 puslapių laišką, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl jo tatuiruotės ir pavadino jį „vidine grėsme“.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version