Bažnyčia Kirgizijoje surengė dviejų dienų bendruomenės susitikimą

Velykų savaitę, balandžio 2-3 d., Kirgizijos apaštališkoji administracija sostinėje Biškeke surengė dviejų dienų susitikimą, skirtą maldai, dalijimuisi ir evangelizacijos darbui nedidelėje, tačiau dar tik besikuriančioje katalikų bendruomenėje, pasklidusioje po visą Centrinės Azijos šalį.

„Mums visiems tokia didelė malonė būti šios visuotinės Bažnyčios, turinčios tiek daug narių visame pasaulyje, dalimi, – interviu CNA sakė Kirgizijos apaštalinis administratorius tėvas Anthony Corcoranas SJ (Entonis Korkoranas). – Tačiau taip pat malonu būti čia, tokioje mažoje bendruomenėje.”

Kirgizijoje, daugiausia musulmoniškoje šalyje, katalikai sudaro mažiau nei 0,01 proc. 6,7 mln. gyventojų. Šiuo metu šalyje yra keli šimtai katalikų, priklausančių Romos arba Bizantijos apeigų katalikams.

Nors Kirgizijoje katalikai gyvena nuo XIV a., Corcoranas teigė, kad bažnytinių bendruomenių, išsidėsčiusių trijose parapijose Biškeko, Talaso ir Džalalabado miestuose, „steigėjai” yra vokiečių, lenkų ir kitų etninių europiečių šeimų, Antrojo pasaulinio karo metais ištremtų į Vidurinę Aziją Rusijos komunistinio Stalino režimo laikais, palikuonys.

Šv. Mykolo bažnyčioje, vietos parapijoje, kuri yra Biškeko apaštališkosios administracijos prokatedra, susitikime dalyvavo kunigai, vienuoliai broliai ir seserys, Bažnyčioje dirbantys pasauliečiai ir pasaulietės.

„Kadangi visi čia dirbame ir paprastai dažnai būname išsisklaidę, tai tokia puiki proga susirinkti ir susitelkti”, – kalbėjo Corcoranas.

Be dalijimosi vietos katalikų bendruomenių naujienomis ir įvykiais, susitikimo metu aptartos ir kitos temos: neseniai įvykęs Sinodas apie sinodalumą, evangelizacija, atsižvelgianti į vietos aplinkybes ir kontekstą, taip pat naujų teisės aktų, susijusių su užsienio nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO) ir Bažnyčios labdaringa veikla, poveikis.

Susitikime taip pat dalyvavo Kirgizijos „Caritas”, šalies Katalikų Bažnyčios labdaros padalinio Kirgizijoje, priklausančio 160 katalikiškų labdaros organizacijų, organizuojamų prie vyskupų konferencijų visame pasaulyje, nacionalinis vadovas Šeras Abdugapirovas. Jis sakė, kad susitikimo dalyvių pasikeitimas nuomonėmis ir idėjomis buvo vaisingas ir turėjo potencialo išplėsti Bažnyčios labdaringą veiklą visose parapijose.

„Caritas” socialiniai darbai ir projektai rodo, kad Katalikų Bažnyčia yra nedidelė, bet entuziastinga ir vietinės bendruomenės dalis, pasirengusi dirbti kartu su visais tautiečiais visuomenės labui ir mūsų tėvynės plėtrai”, – kalbėjo jis.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version