Prancūzijos arkivyskupas kancleriu paskyrė už išžaginimą teistą kunigą

Birželio 2 d. Tulūzos–Sen Bertran de Komingo–Rjo arkivyskupijos vadovas arkivyskupas Guy André Marie de Kerimelis paskyrė kunigą Dominique’ą Spiną arkivyskupijos kancleriu bei vyskupo delegatu santuokų klausimais.

Tačiau Spina 2006 m. buvo nuteistas už 1993 m. įvykdytą 16-mečio vaikinuko išžaginimą ir nuteistas penkerių metų laisvės atėmimo bausme.

Liepos 7 d. žiniasklaidai išplatintame pareiškime arkivyskupas Kerimelis tvirtino pasirinkęs „gailestingumo kelią“ kun. Spinos atžvilgiu.

„[Spina] nebeatlieka jokios pastoracinės veiklos, išskyrus Eucharistijos šventimą – vienas pats arba išimtiniais atvejais dalyvaujant tikintiesiems“, – pažymima pareiškime.

„Kadangi per pastaruosius 30 metų neturime jokio pagrindo priekaištauti šiam kunigui dėl veiksmų, galinčių turėti kanoninių ar civilinių teisinių pasekmių, nusprendžiau jam patikėti šią administracinę pareigą.“

Kun. Spina, įšventintas Bajonos vyskupijoje, anksčiau dirbo mokyklos kapelionu ir parapijos klebonu Po mieste, taip pat buvo atsakingas už pašaukimų sielovadą, kol sulaukė kaltinimų dėl seksualinės prievartos.

Prievartavimai vyko 1993–1994 m., kai auka buvo 16 metų ir mokėsi Notr Dam de Betaram mokykloje, kuri vėliau buvo įtraukta į platesnį seksualinio išnaudojimo skandalą, apėmusį laikotarpį nuo 1970-ųjų iki 1990-ųjų pabaigos.

Auka vėliau stojo į kunigų seminariją, kur apie patirtą smurtą pranešė seminarijos rektoriui. Tyrimas pradėtas 2000 m., Spina buvo suimtas 2002 m., o 2006 m. nuteistas už išžaginimą penkeriems metams kalėjimo. Po ketverių metų jis buvo paleistas lygtinai.

Remiantis „Le Monde“, teismo ekspertai konstatavo, kad Spina turi „paranojiškų, narciziškų ir iškrypėliškų bruožų“, neprisiima atsakomybės už padarytus nusikaltimus ir kelia riziką juos kartoti ateityje.

Po paleidimo iš kalėjimo Spina buvo inkardinuotas Tulūzos arkivyskupijoje ir paskirtas į vietinę parapiją, kur buvo atsakingas už vaikų sielovadą.

2016 m. žiniasklaidai paviešinus informaciją apie Spinos praeitį, tuometinis arkivyskupas Robertas Le Gall pašalino jį iš viešos tarnystės.

„Kunigas Dominique’as Spina supranta, kad šiuo metu negali eiti klebono pareigų (…) Jis pats paprašė būti atleistas – tai vienintelis kelias atsižvelgiant į visuotinį nepasitikėjimą. Aš priėmiau jo atsistatydinimą“, – sakoma 2016 m. spaudos pranešime.

Tuometinis arkivyskupas taip pat patvirtino, kad arkivyskupija sulaukė daugiau pranešimų apie galimą vaikų išnaudojimą, tačiau teigė negalįs jų komentuoti.

„Šiuo metu klausomės aukų liudijimų ir remsime jas jų pasirinktuose žingsniuose“, – nurodė jis.

Nepaisant to, arkivyskupijos birželio 4 d. pranešimas apie naujus paskyrimus rodo, kad iki šiol Spina ėjo vicekanclerio pareigas, nors buvo nušalintas nuo pastoracinės veiklos.

Dabar, eidamas kanclerio pareigas, jis padės arkivyskupui oficialioje komunikacijoje ir administraciniuose klausimuose. Pagal Kanonų teisę kancleris yra atsakingas už kurijos archyvus, tačiau daugelyje vyskupijų tai ir vyresnio patarėjo funkcija.

Kanonų teisė nurodo, kad kancleriu turi būti asmuo, kurio reputacija yra nepriekaištinga ir nekelianti įtarimų.

Nepaisydamas šių reikalavimų, arkivyskupas Kerimelis gynė savo sprendimą.

„Ši pareiga reiškia, kad Spina yra kurijos notarų ir sekretorių pareigas einantis asmuo. Be to, jis nelydi sužadėtinių į santuoką“, – pabrėžė arkivyskupas.

Arkivyskupas Kerimelis paskirtas vadovauti Tulūzos arkivyskupijai 2021 m. gruodį popiežiaus Pranciškaus. Iki tol jis vadovavo Grenoblio vyskupijai, priklauso Emanuelio bendruomenei, garsėjančiai evangelizacinėmis iniciatyvomis Prancūzijoje.

Kun. Spina naujas pareigas pradės eiti nuo 2025 m. rugsėjo 1 d.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version