Turino drobulės tyrimas – dokumentiniame filme pristatomas „tikras nusikaltimas”

ŠaltinisCNA

1988 m. atlikus anglies dvideginio nustatymo tyrimus buvo nustatyta, kad Turino drobulė yra 700 metų senumo klastotė. Praėjus 35 metams, XXI a. mokslas pateikia visiškai kitokią išvadą, rašo CNA.

Britų muziejaus ir Oksfordo universiteto prižiūrimi anglies dvideginio tyrimai buvo diskredituoti. Dėl ne iki galo paaiškintų priežasčių mokslininkai analizavo tik nedidelį pluošto mėginį, paimtą nuo 1532 m. gaisro metu pažeisto drobulės krašto, kurį dažikliais sutvarkė klarisės vienuolės.

Tuo tarpu vis sudėtingesni audeklo žiedadulkių, kraujo dėmių ir tobulo trimačio vaizdo tyrimai pateikia vis daugiau įrodymų, kad Turino drobulė buvo sukurta I a. per „branduolinį įvykį”, kurio neįmanoma atkartoti šiuolaikinėmis technologijomis.

Režisierius R. Orlando pasineria į diskusijų dėl drobulės kilmės ir autentiškumo sūkurį naujame dokumentiniame filme „Turino drobulė: akis į akį”, kuris pasirodys lapkričio mėnesį.

R. Orlando, parašęs to paties pavadinimo knygą, savo temą pateikia kaip šiuolaikinį „tikro nusikaltimo” tyrimą, pasitelkdamas atkurtas scenas ir aštrius vizualinius efektus, kad suteiktų filmui menišką atmosferą.

Filme rodomi interviu su abiejų diskusijų pusių ekspertais, tarp jų – amerikiečių istoriku, Prinstono teologinės seminarijos profesoriumi Dale’u Allisonu, Turino drobulės švietimo ir tyrimų asociacijos atstove Cheryl White (Šeril Vait) ir televizijos režisieriumi, Naujojo Testamento tyrinėtoju, Djuko universiteto Religijos katedros profesoriumi Marku Goodacre’u (Marku Gueikru).

5 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version