Translyčiam moksleiviui, negalėjusiam pasirinkti norimo tualeto – milijoninė kompensacija

Virdžinijos mokyklų rajonas abiejų pusių sutarimu sutiko sumokėti daugiau nei 1 milijoną dolerių buvusiam mokiniui, identifikuotam kaip translytis asmuo. Taip baigėsi ilgametė teisinė kovą dėl to, ar šis mokinys galėjo naudotis priešingos biologinės lyties tualetu.

Gavinas Grimmas, gimęs biologine moterimi, tačiau identifikavęs save kaip vyrą, ne tik laimėjo bylą ir gaus kompensaciją, bet mokyklų rajonas sutiko sumokėti ir advokato bei kitas išlaidas.

Susitarimas priimtas po to, kai JAV Aukščiausiasis Teismas atsisakė nagrinėti apeliacinį skundą šioje byloje, leisdamas palikti galioti JAV 4 -osios apygardos apeliacinio teismo sprendimą, palankų Grimmui.

Meredith Mason iš Amerikos pilietinių laisvių sąjungos, kuri padėjo atstovauti Grimmui, elektroniniu paštu „The Christian Post“ sakė, kad byla turės platų poveikį. Šio regiono mokyklos privalės taikyti taisykles, atitinkančias Virdžinijos švietimo departamento naują translyčių mokinių politiką.

G. Grimmas 2015 m. pateikė ieškinį prieš savo mokyklą, teigdamas, kad jam buvo uždrausta naudotis berniukų tualetu.

Mokykla bandė ieškoti kompromiso ir įrengė tris vienviečius, lyčių požiūriu neutralius tualetus, kuriuos bet kuris moksleivis galėtų naudoti vietoj konkrečios lyties tualeto. Vis dėlto, šis kompromisas Grimmo netenkino.

Tokių bylų, kai moksleiviai bylinėjasi su mokykla dėl galimybės naudotis tualetu pagal lytinę tapatybę, o ne pagal biologinę lytį, pastaruoju metu daugėja.

Skaitykite:

Mokytojai: translytiškumo politika mokykloms mus verčia meluoti

Harvardo profesorė užsipulta dėl žodžių apie tik dviejų lyčių egzistavimą

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis