REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Harvardo profesorė užsipulta dėl žodžių apie tik dviejų lyčių egzistavimą

Harvardo universiteto (JAV) profesorė Carol Hoeven buvo kritikuojama kolegų ir koneveikiama socialiniuose tinkluose už pasisakymą, kad egzistuoja tik dvi lytys.

Kalbėdama tiesiogiai „Fox News“ televizijoje, profesorė pažymėjo, kad pastaruoju metu ideologija iškelta aukščiau mokslo ir primygtinai reikalaujama naudoti atitinkamą žodyną nėščiųjų atžvilgiu, kai vietoj termino „besilaukianti moteris“ kviečiama naudoti terminą „besilaukiantis žmogus“.

Profesorės teigimu, mokslas kalba faktais, ir faktas yra tai, kad egzistuoja dvi lytys – vyriška ir moteriška, ir šias dvi lytis lemia mūsų gaminamos lytinės ląstelės. Tačiau, pasak Carole Hoeven, ideologija šiuo metu diktuoja, kad biologija iš tikrųjų nėra svarbi, o svarbu tai, ką žmogus jaučia, kuo jis pats save laiko.

mokslas kalba faktais, ir faktas yra tai, kad egzistuoja dvi lytys – vyriška ir moteriška.

Biologijos profesorės žodžius sukritikavo Simone Lewis, Harvardo administracijos atstovė. Savo „Twitter“ ji C. Hoeven žodžius pavadino „kenksmingais ir transfobiškais“.

Pasak S. Lewis, labai svarbu šviesti medicinos studentus lyčių atžvilgiu jautria kalba, nes jie tikrai bendraus su žmonėmis, kurie identifikuoja save už dviejų lyčių ribų.

Tokią poziciją aktyviai palaikė S. Lewis šalininkai, socialiniuose tinkluose užsipuolę biologijos profesorę C. Hoeven ir jos pasisakymą.

Mokslų daktarė C. Hoeven 18 metų dėsto Harvarde ir yra Evoliucinės biologijos katedros profesorė. Savo kitame interviu ji atsakė kritikams, kad yra pasirengusi gerbti kito asmens lytinę tapatybę ir asmeniniuose, privačiuose santykiuose vadinti juos taip, kaip jie patys nori, tačiau tuo pačiu ji nesutinkanti naudoti moksle lyčių atžvilgiu neutralių terminų, nes, pasak jos, tai yra blogas kelias.

Ji taip pat pripažino, kad profesoriai, kurie atsisako naudoti lyčių požiūriu neutralų žodyną, patiria patyčias ir susiduria su agresija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte