Harvardo profesorė užsipulta dėl žodžių apie tik dviejų lyčių egzistavimą

Harvardo universiteto (JAV) profesorė Carol Hoeven buvo kritikuojama kolegų ir koneveikiama socialiniuose tinkluose už pasisakymą, kad egzistuoja tik dvi lytys.

Kalbėdama tiesiogiai „Fox News“ televizijoje, profesorė pažymėjo, kad pastaruoju metu ideologija iškelta aukščiau mokslo ir primygtinai reikalaujama naudoti atitinkamą žodyną nėščiųjų atžvilgiu, kai vietoj termino „besilaukianti moteris“ kviečiama naudoti terminą „besilaukiantis žmogus“.

Profesorės teigimu, mokslas kalba faktais, ir faktas yra tai, kad egzistuoja dvi lytys – vyriška ir moteriška, ir šias dvi lytis lemia mūsų gaminamos lytinės ląstelės. Tačiau, pasak Carole Hoeven, ideologija šiuo metu diktuoja, kad biologija iš tikrųjų nėra svarbi, o svarbu tai, ką žmogus jaučia, kuo jis pats save laiko.

mokslas kalba faktais, ir faktas yra tai, kad egzistuoja dvi lytys – vyriška ir moteriška.

Biologijos profesorės žodžius sukritikavo Simone Lewis, Harvardo administracijos atstovė. Savo „Twitter“ ji C. Hoeven žodžius pavadino „kenksmingais ir transfobiškais“.

Pasak S. Lewis, labai svarbu šviesti medicinos studentus lyčių atžvilgiu jautria kalba, nes jie tikrai bendraus su žmonėmis, kurie identifikuoja save už dviejų lyčių ribų.

Tokią poziciją aktyviai palaikė S. Lewis šalininkai, socialiniuose tinkluose užsipuolę biologijos profesorę C. Hoeven ir jos pasisakymą.

Mokslų daktarė C. Hoeven 18 metų dėsto Harvarde ir yra Evoliucinės biologijos katedros profesorė. Savo kitame interviu ji atsakė kritikams, kad yra pasirengusi gerbti kito asmens lytinę tapatybę ir asmeniniuose, privačiuose santykiuose vadinti juos taip, kaip jie patys nori, tačiau tuo pačiu ji nesutinkanti naudoti moksle lyčių atžvilgiu neutralių terminų, nes, pasak jos, tai yra blogas kelias.

Ji taip pat pripažino, kad profesoriai, kurie atsisako naudoti lyčių požiūriu neutralų žodyną, patiria patyčias ir susiduria su agresija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Patyčios, nuolatinis spaudimas, marginalizavimas ir net susidorojimas karjeros atžvilgiu jau juntamas iš taip vadinamos PROGRESYVIOSIOS visuomenės dalies nesutinkančiųjų su LGBT ideologija atžvilgiu. Ir tai Lietuvoje tik stiprės, jei mūsų visuomenė nesupras, kad šios lytinio sutrikimo ideologinės aukos negali diktuoti mums (kartu su Briuseliu) kaip turime gyventi, kuo tikėti, kaip auklėti jaunąją kartą. Laikas telktis ir ieškoti sąjungininkų tarp kitų Rytų kraštų, kurie sėkmingai atsispiria LGBT propogandai (Vengrija ir Lenkija) prieš šį vaivorykštinį marą. Tam reikia politinės valios, kurios šiuo metu nėra, tačiau viskas prasideda nuo idėjos ir mažų žingsnių…

  2. LGBT, Gender, Stambulo konvencijos, partnerysčių įstatymai, incestas, pedofilija, nekrofilija, migrantai, nutautinimas ir t.t. – visą tai turim nuolankiai priimti, JEI liekam ir toliau ES… tokie ES planai – sukurti vieną bendrą Europos tautų komuną… o JEI mes viso šito „gėrio“ nenorime – žūtbūt turim išeiti iš ES. Kito kelio tiesiog nėra…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte