Pandemija lėmė amerikiečių nenorą susilaukti vaikų

Amerikoje atliktas tyrimas parodė, kad dėl pandemijos daugelis moterų persigalvojo dėl savo planų susilaukti vaikų.

Niujorko universiteto Grossmano medicinos mokykla apklausė 1179 Niujorko moterų, kurios yra jau turi vaikų. Apklausa vyko pirmaisiais pandemijos mėnesiai 2019 metais iki 2020 metų rugpjūčio mėnesio.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad pandemija daugelį moterų privertė persigalvoti dėl daugiau vaikų turėjimo, o kai kurios jų apskritai atsisakė tokių planų ateityje.

Pusė (49,2 proc.) moterų, kurios aktyviai bandė pastoti prieš prasidedant pandemijai, teigė, kad prasidėjus pandemijai nustojo bandyti susilaukti vaikų.

Iš jų mažiau nei pusė (43,3 %) manė, kad pasibaigus pandemijai vėl stengsis pastoti.

Daugiau nei trečdalis (37,2 %) moterų, planavusių pastoti iki pandemijos, teigė, kad daugiau neplanuoja turėti vaikų.

Tik 4,5 % moterų, kurios nei planavo, nei bandė pastoti iki pandemijos, teigė, kad, nepaisant COVID-19 atsiradimo, naujai svarsto galimybę susilaukti kūdikio.

„Mūsų gauti rezultatai rodo, kad pandemija, atrodo, privertė moteris gerai pagalvoti apie šeimos pagausėjimą ateityje, ir kai kuriais atvejais privertė sumažinti vaikų, kurių galiausiai ketina susilaukti, skaičių”, – sakė tyrimo pagrindinė autorė, epidemiologė Linda Kahn.

„Tai dar vienas pavyzdys, kad pandemijos pasekmės gali būti ilgalaikės, o ne tik akivaizdus poveikis sveikatai ir ekonomikai.”

Tyrimas paskelbtas žurnale „JAMA Network Open”. Jis atkartoja duomenis, rodančius, kad 2020 m. JAV gimė apie 300 000 mažiau vaikų, ir kitus tyrimus, rodančius panašų sumažėjimą visoje Europoje.

Tyrimo vyresnioji autorė epidemiologė Melanie Jacobson sakė: „Šie rezultatai pabrėžia, kokią žalą koronavirusas padarė ne tik atskiriems tėvams, bet galbūt ir apskritai gimstamumo rodikliams.”

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version