Neapolyje trečią kartą per 2022 m. suskystėjo šv. Januarijaus kraujas

ŠaltinisCNA

Penktadienį Neapolyje jau trečią kartą šiais metais suskystėjo šventojo Januarijaus kraujas.

Laikraštis „Corriere della Sera“ gruodžio 16 d. pranešė, kad „suskystėjimo stebuklas“ įvyko 10.56 val. ryto Neapolio katedroje esančioje Šventojo Januarijaus koplyčios skrynioje.

Kai koplyčios iždinės abatas monsinjoras Vincenzo De Gregorio pirmą kartą atidarė seifą su šventojo Januarijaus relikvijoriumi, ryte viduje esantis kraujas atrodė visiškai kietas, tačiau po dviejų valandų įvyko pokytis.

Gruodžio 16 d. minimos 1631 m. Vezuvijaus išsiveržimo Neapolyje metinės. Tai tik viena iš trijų dienų kiekvienais metais, kai relikvijorius rodomas, o vietos neapoliečiai susirenka pažiūrėti, ar išdžiūvusi, raudonos spalvos masė, apsiribojusi viena relikvijoriaus puse, pasikeičia ir padengia visą stiklą.

Vietos gyventojai žino ir pripažįsta šį stebuklą, nors oficialaus Bažnyčios pripažinimo jis dar nesulaukė.

Šventasis Januarijus, itališkai vadinamas San Gennaro (San Dženaro), yra Neapolio globėjas. Manoma, kad vyskupas buvo nukankintas per krikščionių persekiojimą, kurį vykdė imperatorius Dioklecianas.

Vietos padavimuose sakoma, kad nesuskystėjęs kraujas signalizuoja apie karą, badą, ligą ar kitą nelaimę.

Suskystinimas tradiciškai vyksta bent tris kartus per metus: rugsėjo 19 d., šventojo šventės dieną, pirmąjį gegužės šeštadienį ir gruodžio 16 d., per 1631 m. netoliese esančio Vezuvijaus išsiveržimo metines.

Trečiojo amžiaus vyskupo kraujas, esantis apskritame sandariame buteliuke, suskystėjo ir šių metų gegužę, ir rugsėjį, tačiau 2020 m. gruodį jo būklė nepasikeitė.

Kalbėdamas žmonėms, susirinkusiems koplyčioje į gruodžio mėnesio jubiliejų, monsinjoras De Gregorio pasidalijo pasakojimu apie stebuklingą išgijimą, kuris šiais metais buvo priskirtas šventojo Januarijaus užtarimui.

„Atėjo labai jaunas tėvas su vos kelių mėnesių mergaite ant rankų ir šalia jo ašarojančia žmona. Jie paaiškino, kad šiai mergaitei diagnozuotas piktybinis auglys, ir galima įsivaizduoti, koks buvo apstulbimas ir širdgėla“, – pasakojo jis, kaip rašo „Il Mattino“.

„Šiandien jie buvo čia ir dėkojo šventajam Januarijui, nes netrukus po to, kai rugsėjo 19 d. jie meldėsi šventajam globėjui, atėjo žinia, kad auglys buvo gerybinis ir kūdikiui nieko nenutiko.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte