Dievo kulto ir sakramentų drausmės dikasterija paskelbė dekretą, kuriuo į Romos Mišiolą įrašomos Mišios už kūriniją („Missa pro custodia creationis“).
Popiežius Leonas XIV dikasterijos dekretą patvirtino jau per šių metų Sekmines, birželio 8 d., o liepos 3 d., sprendimas įrašyti į Mišiolą naujas Mišias buvo pristatytas Vatikano Spaudos salėje.
Šios Mišios, kaip aiškinama dikasterijos paskelbtame dokumente, papildys „Mišių įvairiems reikalams“ skyrių, tarp kurių yra Mišių už Bažnyčią, visuomenę ir įvairias situacijas tekstai. Kaip nurodė ketvirtadienio rytą vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavęs Tarnystės integraliai žmogaus pažangai dikasterijos prefektas kardinolas Michaelas Czerny, Romos Mišiole iki šiol buvo 49 specialios Mišios – 20 susijusių su Bažnyčios gyvenimu, 17 – su visuomenės reikalais, o 12 – skirtų įvairioms kitoms progoms.
Pasak dekretą paskelbusios Dievo kulto ir sakramentų drausmės dikasterijos, sukūrimo slėpinys yra neatsiejamas nuo Išganymo slėpinio. Biblija kviečia žmogų kontempliuoti kūriniją kaip Dievo gerumo, už kurį dera be paliovos dėkoti, ženklą. Kūrinija yra brangus turtas, kuris turi būti ne tik mylimas ir saugomas, bet ir atsakingai perduodamas ateinančioms kartoms.
Dekrete taip pat pažymima, kad kūrinija šiandien rimtai kenčia dėl žmogaus neatsakingo elgesio, abejingumo ir trumparegiškų sprendimų. Tai pabrėžta ir popiežiaus Pranciškaus enciklikoje Laudato si’. Dekrete cituojami ir popiežiaus Benedikto XVI 2006 m. Devintinių Mišių homilijos žodžiai, kad Eucharistijoje „pasaulis, išėjęs iš Dievo rankų, sugrįžta pas Jį džiaugsmingai ir tobulai Jį šlovindamas. Eucharistinėje duonoje kūrinija vienijasi su Kūrėju“. Švęsdami Mišias, tikintieji yra kviečiami ne tik dėkoti, bet ir permąstyti savo gyvenimo būdą, tapti atsakingais tvarkytojais to, kas patikėta jų globai.
Pasak kardinolo Czerny, sprendimas įrašyti į Romos Mišiolą naujas Mišias už kūriniją yra tikėjimo, vilties ir meilės aktas, o kartu ir bendruomeninis dvasinis atsakas į aplinkos krizę. Tai raginimas melstis, gyventi bei veikti atsakingai tiek asmeniniu, tiek visuomeniniu lygmeniu.
Naujų Mišių tekstai parengti lotynų kalba, taip pat nurodyti atitinkami skaitiniai. Pagal paskelbtą tipinį tekstą viso pasaulio vyskupų konferencijos galės parengti vertimus į nacionalines kalbas.