Krikščionims kepėjams skirta 135 tūkst. dolerių bauda turėtų būti peržiūrėta – JAV teismas

Oregono (JAV) apeliacinis teismas nurodė, kad 135 tūkst. dolerių bauda krikščionims kepėjams, atsisakiusiems gėjų porai iškepti vestuvinį tortą dėl savo religinių pažiūrų, turėtų būti įvertinta iš naujo.

Šią savaitę Oregono apeliacinis teismas patvirtino pirminį sprendimą, kad Kleinų šeima neteisėtai diskriminavo gėjus, atsisakydami iškepti tortą jų vestuvėms.

Tačiau teismas nesutiko su bauda ir teigė, kad pažeistos įstatymo pataisos dėl „griežto neutralumo religijos atžvilgiu“.

Teismas nurodė civilinių teisių skyriui iš naujo įvertinti baudą.

„Bylos dėl žalos atlyginimo nagrinėjimas neatspindi neutralumo religijos atžvilgiu, kurio reikalaujama pagal Laisvo išpažinimo nuostatą“, – sakė apygardos teisėja.

Teismas pripažįsta, kad teisinė agentūra, kuri šioje byloje veikė ir kaip prokuroras, ir kaip teisėjas, buvo šališka Kleinų tikėjimo atžvilgiu“, – sakė šeimos advokatė.

„Tačiau, nepaisydamas šio, prieš krikščionis nukreipto, šališkumo, kuris užkrėtė visą bylą, teismas grąžina bylą iš naujo nagrinėti tai pačiai teisinei agentūrai“, – pridūrė ji.

„Šiandien turėjo būti šios dešimt metų trukusios istorijos pabaiga. Atėjo laikas Oregono valstijos priešiškumui kepėjų atžvilgiu baigtis“, – užbaigė savo mintis advokatė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte