Kardinolas Sigitas Tamkevičius: stovėti tiesos, gėrio ir šeimos pusėje yra svarbiausia dvasininko pareiga

ŠaltinisRESPUBLIKA

Vis dar netylant kalboms apie kunigo Algirdo Toliato užsipuolimą dėl viešo savo nuomonės išsakymo apie Stambulo konvenciją ir kvietimo pasirašyti porą itin aktyviai žmonių viešinamų peticijų, itin svarbus tampa aktyvus krikščionių, dvasininkų ir ypač vyskupų palaikymas kunigui. Kaip sakoma, vienas lauke – ne karys, tačiau net ir prieš nieką nekovojant, žmogiška yra norėti sulaukti palaikymo.

Kunigas A. Toliatas iš tiesų sulaukė daug palaikymo. Ypač svarbus yra kardinolo Sigito Tamkevičiaus komentaras. Kardinolas teigia sekantis kunigo užsipuolimo situaciją viešoje erdvėje. Vyskupai džiaugiai, kad kyla diskusijos dėl visuomenei itin svarbių klausimų, tokių kaip Stambulo konvencijos priėmimo ir šeimos kaip visuomenės pagrindo.

Kardinolas Tamkevičius mano, kad gyvename laisvoje šalyje, ir nesvarbu, esi kunigas ar ne, turi teisę išreikšti savo nuomonę viešai. Net gi atvirkščiai – kunigai turi stovėti šeimos pusėje. „Kunigas, išsakęs savo nuomonę apie šeimą ir pasiūlęs pasirašyti peticijas, už tai buvo užsipultas ir išvadintas tokiais žodžiais, kurių kartoti neapsiverčia liežuvis. Tai yra prastas signalas“, – „Respublikai“ sakė kardinolas. Jis mano, kad jei šiandien tai yra tik žodinis puolimas, vėliau, patvirtinus Stambulo konvenciją, jis bus galimas ir teisiškai. „Jeigu užsipuolusių svajonės išsipildys ir Stambulo konvencija bus ratifikuota, už A.Toliato žodžius jam teks sulaukti ne piktų komentarų, o baudžiamosios atsakomybės straipsnių. Gaila, kad einama tokiu keliu. Nors apklausos rodo, kad didelė dalis Lietuvos gyventojų palaiko tradicinę šeimą.“

Kardinolas mano, kad dvasininkas turi teisę pasisakyti visais klausimais, kurie susiję su žmogumi. „Nors mūsų visuomenėje yra žmonių, kurie turbūt labai norėtų uždrausti dvasininkams kalbėti ir mielai išleistų tai reglamentuojančius įstatymus. Dėl to galima tik apgailestauti. Einama cenzūros link. Kitų šalių patirtis rodo, kaip suinteresuoti žmonės kovoja tarsi už laisvę, tačiau siekia apriboti jiems nepalankius žmones ir įvesti cenzūrą, kad pastarieji negalėtų kalbėti“.

Dvasininkas turi teisę pasisakyti visais klausimais, kurie susiję su žmogumi.

Kardinolas socialiniuose tinkluose mato žmonių komentarus, kuriuose kunigai yra itin aštriai kritikuojami dėl tam tikrų viešai nuskambėjusių nusikaltimų, tačiau nemano, kad dėl šios priežasties kunigai turėtų tylėti nereikšdami savo nuomonės žmogų liečiančiais klausimais. „Klaidų gali padaryti visi. Bet stovėti tiesos, gėrio, šeimos pusėje yra svarbiausia dvasininko pareiga. Todėl mes tikrai nedrausime savo kunigams apie tai kalbėti ir palaikysime, jeigu jie bus puolami. Visi, kurie vertina prigimtinę šeimą, kalbės apie tai ir toliau, net jeigu ir bus išleisti nepalankūs įstatymai“, – išreikšdamas palaikymą ir pritarimą kunigams viešai kalbėti visuomenei svarbiais klausimais kalbėjo kardinolas „Respublikai“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

31 KOMENTARAI

 1. Nepalaikau nei vienos pusės. Bet iš Dieva atstovaujančio žmogaus girdėti kas antrą žodį „užsipuolė“, pasidaro LB negera ir jaučiu, kaip bažnyčia skaldo visuomenę. Nieko nuostabaus, jūs, Kunigai, esate išmokyti retorikos meno ir kaip paveikti klausytojus. Jei iš tiesų nesate gėrį ir taiką, prašau, neskaldykit visuomenės, o ją burkit. Ir ne užsipuolė gerb. Toliata, o išsakė savo nuomonę, lygiai taip pačiai, kaip kunigais apie Konvencija.

   • Gal tai atsakas kunigui, palaikančiam gražius pasisakymus apie ištvirkėlius, gaidynus ir kitus” krikščioniškus” perlus????? O , šiaip pritariu, atsakas nelabai derantis. Džiaugiuosi tik, kad tarp kunigo kritikų, bjaurasties buvo šimteriopai mažiau, nei iš tos nelemtos konvencijos kritikų????

   • Jau kai kurie žmonės nori toliaruoti kaleimo ,,Paniatjas“,kaleimo supratimus: ,,tu negyveni pagal ,,Paniatjas“,eik iš mūsų rato,toje kameroje viskas pagal ,,Paniajas“,tokiem nevieta …. : Kunigas toliaruoja žmonių supratimą ….,o kas vyksta tame ….,Kunigas teisingai išsireiškia: blogis gerumu tampa ????.

   • Kritikų? ar anoniminių komentatorių? Nes tarp pastarųjų, manau, pilna specialiai tai darančių – t,y, tyčia bjauriai rašinėjančių

   • Kunigai vienija tautą, o ne skaldo. Siūlyčiau labiau apsišviesti. Ar galima taip tyčiotis iš Toliato pavardės?

  • Arba panelei su atmintim arba su lietuvių kalba kažkas ne taip.Paskaitykit iš naujo aisčio mickevičiaus(pavardę ir vardą rašau mažosiomis raidėmis nes šitas padaras tiek tevertas) komentarą ir pamatysit kokiais žodžiais jis išvadino kun.Toliatą

  • O jūs tikrai tuo tikit,ką parašėt? Jūs gal neskaitėte komentarų tų pasisakiusiųjų pop veikėjų? Ten buvo grynas puolimas, įžeidinėjimas ir plakimas žodžiais? Tai čia,vadinasi, šiais laikais yra toks nuomonės išsakymas???

  • paklausykit,brangioji to paties Algirdo Toliato,Ricardo Doveikos,bei kitu intelektualiu kunigu pamokslu ir suprasit ar baznycia skaldo visuomene.Koks gali buti skaldymas,jei jie gina seimos teises.Gal norit,kad Lietuvoj nebeliktu mamos,tevo,sunaus,dukros,mociuciu,seneliu,ir liktu beveides asmenybes,kurias nezinia,kaip reiktu vadinti?Pamastykit gerai…..

 2. Jau kai kurie žmonės nori toliaruoti kaleimo ,,Paniatjas“,kaleimo supratimus: ,,tu negyveni pagal ,,Paniatjas“,eik iš mūsų rato,toje kameroje viskas pagal ,,Paniajas“,tokiem nevieta …. : Kunigas toli
  aruoja žmonių supratimą ….,o kas vyksta tame ….,Kunigas teisingai išsireiškia: blogis gerumu tampa ????.

 3. Norėčiau žinoti, kiek šeimų Lietuvoje sugriovė būtent gėjai, ar dėl gėjų skiriasi vos susituokusios poros? Ar gėjų kaltė, kad nesusituokę gyvena pusę Lietuvos, kad vaikų pilni globos namai, kalti gėjai???gal jau laužus kuriam ir deginam gėjus kaip raganų laikais? Ar gėjai ne krikščionys? Ne Dievo kūriniai?

  • Čia kalba neina koks baisus žmogus gėjus,bet jog ant visko jis darosi padėjes.Tai problema kai norima save aukščiau už visus iškelti.

  • Kotryna, ne gėjus krikščionys kritikuoja, bet priešinasi LGBT įdeologijai, kuri nori įvesti cenzūrą ir sunaikinti šeimos tradicinę sampratą. Vargšai gėjai tai tik priedanga. Jų teisėmis tik manipuliuojama

 4. Manau kad gerb. kardinolas pasakė per švelniai. Prisiminkime kad Jėzus prekeivius išvarė iš maldos namų labai ryžtingai , be jokio pakantumo. O čia tūkstantį kartų baisesnis atvejis. Pritarčiau jei ,,Laisvės’ partijai būtų pareikšta statyti savo šėtonbažnyčią.

 5. Manau kad gerb. kardinolas pasakė per švelniai. Prisiminkime kad Jėzus prekeivius išvarė iš maldos namų labai ryžtingai , be jokio pakantumo. O čia tūkstantį kartų baisesnis atvejis. Pritarčiau jei ,,Laisvės’ partijai būtų pareikšta statyti savo šėtonbažnyčią. Jeigu ir gerb. kardinolą trauktų baudžiamojon atsakomybėn, gal tektų stoti prieš tą patį teismą kaip ir pokario metais. Gal į kompaniją tiktų ir Nijolė Sadūnaitė. Būtų graži akistata, o tarybiniai teisėjai nutartis komentuotų ,,Lietrytyje“. Atsiprašau už juodą humorą, bet juokaujama buvo ir Stalino laikais .

 6. Ne kunigai skaldo ir ne jų retorika mus įtikinėja. Mes, tikintieji, nesame avių banda, jei kam nors taip atrodo. Turime savo nuomonę, kuri remiasi prigimtinėmis žmogaus vertybėmis ir Dievo Žodžiu. Mes gerbiame ir kitas nuomones, tačiau negalime sutikti su tais, kurie griauna pačius gyvybės ir moralės pagrindus.

 7. Negalima sutikti su tais padarais, kurie drįsta griauti tai, kas yra šventa. Mes privalome remtis tuo, kas mums buvo apreikšta paties Viešpaties, jeigu norime gyventi darnoje ir malonėje.

  Stambulo konvencija yra tapati pedofilijos įteisinimui. Visoks genderizmas, mažamečių vaikų tvirkinimas darželiuose, mokyklose svaigstant apie socialines lytis, pasakojant apie seksualumą daugiau nei to reikia mažamečiams vaikams yra ne kas kita, o kaip pedofilija. Ir apie tai ne konvencijoje reikėtų kalbėti, o teismo salėje skiriant bausmes šitiems padarams už siekį pedofiliją paversti norma.

  Kiekvienas tikras tikintysis turėtų aiškiai suvokti, kas sukūrė vaikus. Taip, sėkla yra iš žmogaus lytinio akto, bet, kad iš jo gimtų vaikas, tam yra būtinas Dievo palaiminimas ir malonė. Taigi, sielą sukuria Jis. Todėl mes privalome jausti begalinę padėką Viešpačiui, jog Jis mus šitaip apdovanojo. Ir, jausdami šią padėką, mes privalome besąlygiškai, iš visų jėgų ginti tai, ką Jis mus dovanoja.

  Mes, nekovodami su šitais padarais, negindami to, ką mums dovanojo pats Viešpats, visos visatos sukūrėjas ir išgelbėtojas, ir patys trypiame tai, kas yra šventa. Mes, leisdami šitiems niekšams įteisinti tokius dalykus, pažeidžiame dievo įsakymą „Nežudyk“. Tai yra įsakymas, turintis kur kas platesnę prasmę. Tai nėra tiesiog nušovimas, papjovimas ar uždaužymas mirtinai. Šis įsakymas reiškia bent šiuos dalykus, kad ne tik to nedarysime, bet ir tokių minčių neturėsime, taip pat nežalosime nei fiziškai, nei psichiškai, nei psichologiškai. Kad tu nieko gyvenime iš tikrųjų neužmušei, dar nereiškia, jog nesulaužei šio įsakymo. Tai reiškia, kad jo nesulaužei baisiausia įmanoma forma, bet mažiau baisiomis formomis tą esame visi padarę. Ir iš to, kas matosi dabar visuomenėje, akivaizdu, kad daugybė žmonių, būdami perdėtai tolerantiški tam, kas niekina Dievo Žodį, šį įsakymą ir laužo. Juk Adomas su Ieva irgi nieko neužmušė – jie tik „obuoliuką suvalgė“, bet tas tarsi nekaltas veiksmas pasėjo prakeiksmą visam pasauliui, kuriam panaikinti prireikė paties Viešpaties Jėzaus Kristaus atėjimo. Tai čia irgi tas pats. Mes negalime būti perdėtai tolerantiški tam.

  Ir yra daugiau momentų, bet akivaizdu, kad Stambulo konvencija visos žmonijos atžvilgiu trokšta pažeisti įsakymą „Nežudyk“. Užuot sutikę, kad lytiškumas kiekvieno žmogaus formuotųsi natūraliai ir sulauktų jis reikiamos pagalbos tada, kai reikia, leistų Dievui veikti per jį taip kaip reikia, jie bando prisidengti pagalba, tačiau iš tiesų siekia vykdyti masinę pedofilijos ir seksualinio traumavimo kampaniją prieš vaikus, taigi, jie drįsta išniekinti Dievo Žodį.

 8. Per šią konvencija satanistai ir jų vadovėlis nori mus išniekinti sunaikinti ir sugriauti tikrąją ją dieviškąją kilnią ir orią prigimtį, bei siekia, kad nebedalyvautume tikrajame su Kūrėju bendrajame plane ir pašaukimą gyventi laisvėje moralėje atsakomybė je mylint vyrui ir moteriai kilnią kūrinių ir asmenų meilė bei kurti naują gyvybę.
  Todėl su blogiu reikia kovoti ne tik valios išreiškimu malda, bet gali tekti stovėti už tikrąsias vertybes visa esybe-širdimi, siela, protu ir kūnų.
  Nes nebegalime laukti, o galbūt mūsų tai ne ištiks.. Tai grėsmė nę tik žmonėms, bet ir mūsų Tautai, kurią atkūrę galime išdavikų valdžiai šiandien mes ir kartų kartos prarasti. Buskime ir drauge kovokime – tegul mus visus laimina Dievas, jog tamsa netaptų šviesa, o šviesa tiesa ir meilė liktų mūsų tikraja amžinąją duotybe!

 9. Jau bunda …daugelis jau budina ir kitus…
  Mūsų vaikų, anūkų, proanūkių ateitis yra mūsų rankose…Ačiū visiems kunigams, kurie skelbia palaikymo žodį apie moters ir vyro santuokinę šeimą ,…Šeima – tai santuoka tarp vyro ir moters ir joje gimstantys vaikai… Labai ačiū už palaikymą…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte