Doc. dr. Darius Alekna. Apgaulė, grasinimai, persekiojimai – šviesus mūsų rytojus

Šios savaitės pradžioje šalies žiniasklaida mums parodė šviesaus dabar valdančių nukairėjusių liberalų rytojaus vaizdelį. Jį matydami vyresni žmonės lengvai atpažins savo jaunystės laikus, o jaunesni turės pavyzdį, pagal kurį galės įsivaizduoti, kokia tvarka jų laukia.

Apgaulė

Akcija buvo paruošta šiai savaitei. Pirmadienio rytą portalas Delfi.lt paskelbė pribloškiančią antraštę – „Naujausia apklausa: pusė gyventojų palaiko tos pačios lyties civilines sąjungas“. Visi, kas domisi šia tema, apstulbo: dar šį birželį Civilinės sąjungos įstatymui pritarė 20,1 proc., o štai po trijų mėnesių jau – 49,6 proc., t. y. pustrečio karto daugiau.

Tokie stebuklai atsitinka tik per Putino rinkimus, bet ne normalios visuomenės gyvenime. Juo labiau, kai apklausos rodo, jog palaikymas LGBT partnerystėms ir sąjungoms Lietuvoje nesikeičia visus pastaruosius dešimt metų ir svyruoja apie 15 proc.

Kas atsitiko? Atsakymą randame pačioje straipsnio pabaigoje:

„Apklausą rugsėjo 20 – spalio 1 dienomis, Lietuvos žmogaus teisių centro užsakymu, internetu atliko DELFI.lt. Apklausos klausimus rengė sociologas dr. Vytenis Juozas Deimantas. Respondentų atranka vykdyta išlaikant amžiaus ir lyties proporcijas, atitinkančias Lietuvos gyventojų sudėtį pagal Statistikos departamento duomenis“.

Išvertus į paprastesnę kalbą, tai reiškia, kad apklausa nereprezentatyvi, t. y. tokia, kuri neatspindi Lietuvos gyventojų nuomonės.

Išvertus į paprastesnę kalbą, tai reiškia, kad apklausa nereprezentatyvi, t. y. tokia, kuri neatspindi Lietuvos gyventojų nuomonės.

Išlaikydamas amžiaus ir lyties proporcijas, aš galiu apklausti savo žmoną, vaikus, tėvus, vieną kitą pažįstamą ir garantuoju – apklausos rezultatai bus stulbinantys.

Apklausos nėra žaidimas, jos rengiamos laikantis sudėtingos metodologijos, taikoma atsitiktinė respondentų atranka, nurodoma imtis ir skaičiuojamos paklaidos. Naujoji apklausų agentūra Delfi.lt bent jau sąžiningai pripažino ir nesigiria, kad surengė reprezentatyvią apklausą, o jau antradienį šį straipsnį paslėpė neišpinamose savo tinklapio gelmėse.

Mažai kas gilinasi į apklausų metodologijas, o šiaip dažniausiai skaito ir girdi tik antraštes. O antraštė, formaliai žiūrint, sako visišką tiesą: naujausia apklausa išties tą parodo. Tik tai nėra Lietuvos gyventojų nuomonę parodanti reprezentatyvi apklausa, o apgaulė ir manipuliacijos. Tai tokios rūšies apklausa, apie kurią V. Čerčilis būtų pasakęs: „Aš tikiu tik tomis apklausomis, kurių duomenis pats suklastojau“.

Tačiau Lietuvos žmogaus teisių centro veikėjos jokių sąžinės skrupulų nejaučia – juk dėl kilnaus „žmogaus teisių“ reikalo galima ir pameluoti, ar ne? Bet savo tinklapyje jokių nuorodų į „naujausią apklausą“ taip pat nededa – jei kas, tai tegu Delfi.lt ir aiškinasi.

Ir štai jau antradienį per žiniasklaidą ritasi sensacingasis pavadinimas – LRT ryto laidoje „10–12“ kalba Monika Guliakaitė ir Vytenis Juozas Deimantas, o LNK žinios taip pat neatsilieka – kalbina pačią Jūratę Juškaitę. Jos visos kalba tuos pačius dalykus – neva įvykęs lūžis, visuomenė subrendusi, vaikai su tėvais pasikalbėję virtuvėje, o dabar jau politikai turį žengti ryžtingą žingsnį…

Jei tai būtų verslas, už tokį duomenų klastojimą darbuotojai būtų atleisti iš darbo, o gal net turėtų reikalų su teisėsauga.

Jei tai būtų verslas, už tokį duomenų klastojimą darbuotojai būtų atleisti iš darbo, o gal net turėtų reikalų su teisėsauga. Jei tai būtų mokslas, tokie tyrėjai netektų reputacijos visam likusiam gyvenimui.

Kažkodėl neabejoju, kad šios „apklausos“ organizatoriai ir vykdytojai bus maloniai pagirti savo politinės vadovybės.

Grasinimai

Jau prieš dvi savaites vyriausiasis Lietuvos eksfariziejus D. Žalimas feisbuke paskelbė ištarmę, kurią verta pacituoti visą:

„Ne mažiau svarbus asmens lojalumas demokratinei Lietuvos konstitucinei santvarkai. Todėl natūraliai kyla abejonė dėl lojalumo šiuo požiūriu tokio asmens, kuris sąmoningai kuria savo alternatyvią konstitucinę realybę siekdamas nustatyti priešingą Konstitucijai teisinį reguliavimą. Pavyzdžiui, kai tyčia ignoruojant oficialią, Konstitucinio Teismo atskleistą, konstitucinę šeimos sampratą neigiamas tos pačios lyties asmenų šeimų egzistavimas, nekalbant jau apie tokių šeimų apsaugą. Ypač jei tai daro ne koks nors mitinguotojas aikštėje, o aukštas valstybės pareigūnas savo kalbose ir kitoje oficialioje veikloje.“

Anot šio pono, švenčiausia institucija Lietuvoje yra Konstitucinis Teismas. Galima tyčiotis iš Prezidento, netgi kviesti pareigūnus būti jam nelojalius („pirmiausia tai turi būti lojalumas būtent Lietuvos Respublikai, o ne kuriam nors (tegu ir aukščiausiam) jos pareigūnui“ – iš to paties D. Žalimo įrašo). Galima kritikuoti Seimą, ministrus, ką tik nori, bet tik ne Konstitucinį Teismą, kad ir kokią nesąmonę jis „atskleistų“.

Galima kritikuoti Seimą, ministrus, ką tik nori, bet tik ne Konstitucinį Teismą, kad ir kokią nesąmonę jis „atskleistų“.

Taip pat negalima abejoti „tos pačios lyties šeimų egzistavimu“. Kodėl gi? Jeigu šeima Lietuvos žmonės laiko dviejų asmenų sąjungą, iš kurios gali gimti vaikai, tai dviejų tos pačios lyties asmenų sąjunga nėra šeima. Bet p. D. Žalimas pasakė, ir byla baigta, jokių svarstymų ir diskusijų būti negali, nes kairuoliška dogma negali būti abejojama.

Tačiau ne tai viso šio epizodo svarbiausioji dalis. Gerai įsidėmėkime – p. D. Žalimas visa tai kalba Lietuvos specialiųjų tarnybų ir žvalgybų pareigūnams. Ar tai nėra šio pono raginimas imtis tam tikrų pažiūrų neišpažįstančių Lietuvos piliečių persekiojimo? Žinoma, jokie „žmogaus teisių gynėjai“ čia tikrai nesikiš, juk ponas D. Žalimas – „teisingoje“ pusėje.

Persekiojimai

O kaip atrodo naujųjų laikų persekiojimai mes taip pat turėjome progos šiomis dienomis pasikartoti. Atrodo, ano TS-LKD valdymo laikais įvairūs tos partijos aktyvistai reikalavo, kad LIDL parduotuvių tinklas iš darbo atleistų jiems neįtinkantį kasininką, tautininką J. Panką.

Šiandien matome, kad naujosios ideologijos išpažinėjai siekia iš darbo atleisti mokytoją Astrą Astrauskaitę. Ne todėl, kad ji nemoka dirbti, yra nepareiginga, neišmano dalyko. Ir ne todėl, kad geria, vartoja narkotikus, viešai išsirenginėja ar seksualiai priekabiauja prie mokinių. Ne. Todėl, kad yra aktyvi visuomenėje, rengia mitingus, kuriuose negiria dabar valdančių.

Apgaulės, grasinimų, persekiojimų dėl įsitikinimų pumpuras jau skleidžiasi, o Civilinės sąjungos įstatymo dar net nėra.

Galbūt ne visi jos darbai patinka ir man. Bet kaip tik šio atvejo, kilniai sušukę „Nesutinku su tuo, ką sakai, bet iki mirties ginsiu tavo teisę tai sakyti“, turėtų imtis visi Lietuvos žmogaus teisių su jų centrais gynėjai.

Visgi kažkodėl, spėju, kad jie nė piršto nepajudins. Nes juk neprogresyvi ponia mokytoja kuo tiksliausiai atitinka D. Žalimo „nelojalumo Lietuvai“ apibrėžimą.

Apgaulės, grasinimų, persekiojimų dėl įsitikinimų pumpuras jau skleidžiasi, o Civilinės sąjungos įstatymo dar net nėra. Kas bus, jei jis vis dėlto bus priimtas ir visos teisinės jo pasekmės įstatymo prievartos galia pradės keisti visų mūsų gyvenimą?

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

15 KOMENTARAI

 1. Juk tai pagrindinis naujienų portalas Lietuvoje! Iš serijos „mes esame geriausia, kas galėjo atsitikti Lietuvai“…

 2. Atkreipkite dėmesį – Seimas skuba prastumti ,,vienalyčių santuokų“ įstatymą tuo pačiu metu, kai paaiškėjo, kad JAV rinkimus demokratai pralaimi. O tai reiškia, kad save proamerikietiška pozicionuojanti TSLKD yra susijusi su JAV demokratų partija, ir galimai net ne su pačia partija, o tik su kai kuriais demokratų simpatikais. O solidžios ir politinį svorį turinčios partijos, kur būtų susijusi su JAV repsublikonų partiją, Lietuvoje mes neturime. Ir dar viena svarbi detalė: valdančiųjų ruporas 15min niekada nesiremia BBC kaip informacijos šaltiniu. ir ne tik BBC, bet ir apskritai jokiu britų žiniasklaidos kanalu. Išvadas darykite patys.

 3. Štai jums dabartinės vyriausybės programa:

  1. Būtina visus piliečius apkrauti maksimalių kiekių mokesčių ir baudų. Mokestinė įstatymdavystė turi būti maksimaliai paini.

  2. Būtina iš piliečių atimti teisę siūlyti įstatymus, keisti konstituciją, ir skelbti referendumus.

  3. Būtina panaikinti galimybę piliečiams atšaukti seimo narius, vyriausybę ir prezidentą nuo valdžios.

  4. Piliečiai privalo bijoti „savo“ vyriausybes, valdžios organų, policijos, mokesčių inspekcijos, teisėjų, prokuratūros ir vienas kito.

  5. Būtina iš visų piliečių atimti jų laisvalaikį, vergiškai alinant juos darbuose.

  6. Darbas piliečiams būtinai turi būti menkai apmokamas ir alinantis.

  7. Savo gyvenamo busto įsigijimas daugumai gyventoju turi būti neįgyvendinama misija. Reikia visus įstumti į kreditine-hipotekine vergove.

  8. Kiekvienas pilietis turi tikėti, kad nuo jo niekas nepriklauso ir jis nieko negali pakeisti.

  9. Kiekvienas pilietis visada turi gyventi baimėje. Baimės priežastis nėra svarbi. Svarbiausia kad baimė paralyžiuotu jo veiksmus.

  10. Būtina visos šalies mastu panaikinti teisingumo principą darbo apmokėjimo srityje. Labiausiai apmokamas turi būti mažiausiai naudingas visuomenei „darbas“.

  11. Sąžiningi žmonės turi būti visada neturtingi.

  12. Būtina visos šalies mastu persekioti ir bausti piliečius už išreikšta iniciatyvą, idėjas, pasiūlymus kurie liečia valstybės valdymo formos pakeitimą.

  13. Būtina visiems piliečiams įteigti, kad jokia valstybinė paslauga be kyšio negalima.

  14. Būtina visiems piliečiams pasąmones lygmenyje įteigti, jog jie yra vergai, neturintys jokių teisių, o jų uždavinys tik darbas ir prasimaitinimas.

   • Ko gero, tas „paistalas“ Jums skaudžiai ant nuospaudos užlipo… Savo ruožtu aš turėčiau tik 1 pastabą – tam punktui, kur „Būtina panaikinti galimybę piliečiams atšaukti seimo narius…“ etc. Juk tokios galimybės piliečiaqi niekada neturėjo, tai nėr ką ir naikinti.

   • žiūrėk, landsbergini, kaip manai, ko G. Landsbergis važinėja į JAV, jeigu jo ten nepriima jokie oficialūs asmenys? Ar tikrai G.Landsbergis važinėja į JAV? O gal į kur nors kitur? Ir gal tik parsiveža sau pinigų iš kokių nors masonų?

  • tikrai taip. o piliečiai visų lygių tik dar labiau galveles nulenkia ir traukia vargo vežimą

   • Bet tokiomis priemonėmis ilgai netrauks. Pirmiausia todėl, kad vergai neturi tiek palikuonių, kurie pakeistų išeinančiąją kartą – t.y. susidaro darbo jėgos stygius. Pati tokia įtvirtinta vergovės sistema anksčiau ar vėliau pradeda veikti prieš save pačią – ir šios vergovės kūrėjai tai supranta. Ir visas kalbas apie darbo jėgos stygių inspiruoja būtent jie, nes aiškai mato savo sukurtos vergijos sistemos defektus. Bet šios vergovės kūrėjai negali imtis reformų, nes bet kokia reforma iškart sugriaus jų kuriamą vergovę, o jie patys bus nedelsiant išmesti iš savo pačių rato kaip pradėję veikti prieš vergovės kūrimo sistemą, kuri garantuoja tokių sambūrių viršūnėms didelį pelną. O griuvant sistemai, neišvengiamai neliks ir pelno. Sukūrus tokią vergovę, neišvengiamai pradeda veikti visuomenės egzuistencijos ir evoliucijos dėsniai, ir – atkreipkite dėmesį – šie dėsniai jau veikia, todėl ir pasipylė kalbos, kad mažėjančius darbščiausios visuomenės dalies resursus reikia kompensuoti imigracija, keturių dienų darbo savaitė, ir t.t., ir panašiai. Bet tokiomis kalbomis, kurios yra viso labo visuomenės vergovę bandanti pridengti kazuistika, vergovės kūrėjai meluoja pirmiausia sau patiems ir dėl to vergijos sistemos griūties sulaikyti jie negali.

  • cia panasiai, kaip ir komunizmo statybos laikais – state, state – buvo akyvaizdu, kad liaudziai tai kele juoka, bet kuo tai baigesi dar ir dabar ne visi supranta…

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte