Vilniaus savivaldybė: Astrauskaitė negali dirbti mokytoja dėl reputacijos, direktorės laukia patikrinimas

ŠaltinisBNS

Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas sako, kad pedagogė Astra Genovaitė Astrauskaitė negalėjo būti priimta dirbti lietuvių kalbos mokytoja sostinės mokykloje, nes neatitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimų.

Jis taip pat patvirtino, kad savivaldybė atliks tarnybinį patikrinimą dėl Vilniaus „Juventos“ gimnazijos direktorės Irinos Ignatavičienės veiksmų. 

Anot vicemero, aukščiausi nepriekaištingos reputacijos reikalavimai galioja ne tik mokyklų vadovams, bet ir mokytojams, o A. G. Astrauskaitė, be kita ko, yra viena kaltinamųjų pernykščių riaušių prie Seimo byloje.

„Ta nuostata lieka galioti ir šiuo atveju: ponios Astrauskaitės priėmimas mokyti vaikų bendrojo ugdymo mokykloje atrodo visiškai nesuderinamas su nepriekaištingos reputacijos reikalavimu. Mūsų administracijos skyriams yra pavesta pradėti tarnybinį patikrinimą dėl mokyklos vadovės veiksmų“, – BNS antradienį sakė T. Gulbinas.

„Teisinio vertinimo atlikti negaliu, bet mes, turbūt, ir vertybiškai orientuojamės gyvenime, o po visų žinomų įvykių ir nebaigtų bylų teismuose priimti ją ugdyti vaikus į mokykla, mano supratimu, yra visiškai netinkamas žingsnis“, – kalbėjo vicemeras. 

Aktyvi protestuotoja prieš valdžią A. G. Astrauskaitė yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo

Aktyvi protestuotoja prieš valdžią A. G. Astrauskaitė yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Ji kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

13 KOMENTARAI

 1. Kas čia per absurdas. Lietuvos patriotai nebeatitinka komunistųn keliamų reikalavimų. Manau, kad Šimašius dėl savo reputacijos negali eiti Vilniaus mero pareigų.

 2. O štai Lietuvos sienos apsaugos tarnybos vadovas rusas Liubajevas sako, kad ,,migrantų iš Rusijos antplūdžio pavojaus į Lietuvą nėra”. Kada, kaip ir kokiu būdu Lietuvs valstybės sienos apsaugai vadovauti paskirtas būtent rusas?

 3. Vilniaus vicemeras Gulbinas diskriminuoja žmones dėl jų požiūrio i sveikatą, dėl jų noro ginti Lietuvą nuo jos moralę, kalbą, ekonomiką, energetiką, saugumo struktūras, bankams ir visiems norintiems pirkti parduodančių savo šalies nepriklausomybę, savo žmones ir net vaikus segreguojančių ir prievartaujančių išdavikų.
  Gulbinas ne tik pats diskriminuoja, bet verčia diskriminuoti ir kitus, nuo jo priklausančius žmones.
  Gulbinas stengiasi ignoruoti, kad jis gyvena teisinėje valstybėje, kurioje galioja nekaltumo prezumpcija, kuri sako, kad žmogus yra nekaltas tol, kol nėra irodyta priešingai. Gulbinas turi žinoti, kad neužtenka žmogaus melagingai apkaltinti, jo kaltė turi būti dar ir irodyta nepriklausomame teisme.
  Teisingai parašė straipsnio autorius – ir seime ir tuo labiau Vilniaus savivaldybėje yra pilna teistų ir teismuose dalyvavusių žmonių, kurie nepaisant savo pakliuvimo teisėsaugos akiratin, ir toliau netrukdomai dirba savo darbuose.

 4. Labai dėkoju gerbiamai Astai už jos veiklumą, už jos iniciatyvumą, už jos meilę Lietuvai, dėl kurios ji yra persekiojama dabar, buvo persekiojama ir praeityje.
  Pamenu, kad tuomet kai Šimašius ėmė žeminti kovotojus už Lietuvos nepriklausomybę ir panaikino Kazio Škirpos alėją, ne kas kitas, bet būtent gerbiama Asta su grupele bendraminčių, su tautinėmis vėliavomis susirinko pagerbti šio Lietuvos praeities patrioto. Dėl to, kad Asta turėjo Lietuvos vėliavą, ji buvo suimta Vilniaus policijos, pavaldžios Šimašiui ir Gulbinui, nuvežta skyriun ir tardoma.
  Tai yra komunistuojančių Vilniaus savivaldybės pareigūnų atviras persekiojimas žmonių, mylinčiu savo šalį ir gerbiančių jos didvyrius.
  Didžiulė pagarba Astai ir visiems kitiems neabejingiems Lietuvai ir joje vykdomiems naikinimo procesams, dėl to persekiojamiems.
  Šie žmonės stovi pirmose eilėse neša visų mūsų kryžių ir kovoja visų mūsų kovas, kurias turėtume mes visi kovoti už savo šalį.

 5. Šiaip jau tos Atros nepažįstu. bet ir susipažinti nenoriu. Eilinė rėksnė boba, kažkas panašaus į Gražulį. Bėda, kai priekin tokie išleidžiami. Už jų bet kas gali slėptis, bet kokias provokacijas padaryti, kol rėksnė rėkia… tačiau… Tačiau rėksniai atsiranda ir gali rėkti tada, kai “gerieji” tyli.. Taip kad..Kalti visi, kurie tyliai laukia, kad kas kitas Laisvę ir Demokratiją apgins. O jie tada atbėgs ir užsiims geriausias vietas. Kol rėksniai dar vis rėks.

  Taip jau buvo mano gyvenime. Atgimimas, Sąjūdis. Kol gerieji, sąžiningieji mitingavo, agitavo, įamžino Laisvės kovų dalyvių atminimą, gudručiai prichvatizavo, bažnyčiosna atbėgę pirmuose suoluose apie nosis pasimosavo, garsiai pagraudeno, kad “nereikia keršyti”. t.y. liustraciją pravesti. Op ir turim. Po trisdešimt metų vis dar tam pačiam liūne sėdim, demokratija, tik kol “patriotiškiausią” partiją valdžion išrenkam… Ir vėl neiškentę ima rėkti nekantriausieji…

  • Onut, atminkite paprastą dalyką – jūsų bobiška nemeilė kitai moteriai ne naujiena. Bet kai šitie skeltanagiai pabaigs susidoroti su Astra, tuomet jie imsis susidoroti su Jumis.

   Apie Astrą: rėksnė, ne rėksnė, bet nors daro. Ir padaro. Taip pat akivaizdžiai parodo kas per režimas šiandien ir kaip jis toli nenuėjo lyginant su “LTSR” okupacine administraciją.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte