Kiekvieną dieną parlamentinė veikla Jungtinėje Karalystėje prasideda malda – praktikoje tai dažnai naudojama kaip būdas parlamentarams užsiimti vietą salėje.
Bendruomenių rūmų vadovė, parlamentarė Lucy Powell pareiškė, kad ši tradicija išliks, pabrėždama, jog Parlamentas yra susijęs su Anglijos valstybine Bažnyčia (anglikonų) ir kad ši istorinė sąsaja yra „savotiškai svarbi“.
Šį jos sprendimą sukritikavo organizacija „Humanists UK“, teigdama, kad ši tradicija yra neteisinga tų parlamentarų atžvilgiu, kurie nepriklauso Anglijos Bažnyčiai, ir netgi tvirtindama, kad tokie nariai susiduria su „demokratiniu nepalankumu“.
Powell pabrėžė, kad komitetų nariai vis tiek turi galimybę rezervuoti vietą parlamento salėje ir be maldos. Tačiau „Humanists UK“ tvirtino, jog tai vis tiek yra nesąžininga tų parlamentarų atžvilgiu, kurie nėra nei komitetų nariai, nei Anglijos Bažnyčios tikintieji.
Dar 2023 metais buvo išsakyti raginimai atsisakyti parlamento maldų praktikos. Tuomet parlamentaras seras Gary Streeteris, vadovavęs krikščionių parlamente grupei, atmetė tokią idėją, sakydamas: „Pagrindinis argumentas už Parlamento maldų panaikinimą yra tai, kad pašalinus visas nuorodas į religiją ir Dievą iš politikos ir viešojo gyvenimo, mes galiausiai turėsime tikrai neutralią viešąją erdvę.”
„Tačiau tai reikštų tiesiog vienos pasaulėžiūros ir įsitikinimų sistemos pakeitimą kita… Šimtus metų malda buvo parlamento veiklos dalis ir sudarė ryšį su praeitimi bei Parlamento raida. Neturėtume pernelyg skubėti atsisakyti savo tradicijų ir paveldo.“