Žolinė Krekenavoje: Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvade

Nuo neatmenamų laikų Krekenava garsėja Žolinės atlaidais. Šie, 2021-ieji metai, – neišskirtiniai. Didieji Žolinės atlaidai vyko, o maldininkai džiaugėsi, kad gali melstis atremontuotoje Krekenavos Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikoje. 

Garsieji Krekenavos Žolinės atlaidai tęsis 9 dienas ir prasidėjo jie rugpjūčio 14 dieną, o baigsis rugpjūčio 22 dieną žemdirbių ir jų partnerių diena.

Ypatingi Žolinės atlaidai

Šiųmetės Žolinės atlaidai Krekenavoje – ypatingi. Jie vyksta ne tik jau restauruotoje bazilikoje, kur bus švenčiami Šeimos ir Šv. Juozapo metai, bet ir paminėti 120 metų, kaip pastatyta Krekenavos šventovė bei 10 metų kaip bažnyčiai suteiktas Mažosios bazilikos titulas.

Be to, Žolinės atlaidų šventimas Krekenavoje šiais metais įtrauktas į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Didieji Žolinės atlaidai / Rimvydo Ančerevičiaus nuotr.

Atlaidai pritraukia minias

Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų mažosios bazilikos klebonas, teologijos  mokslų dr. Gediminas Jankūnas džiaugėsi Žolinės atlaidais ir sakė, kad kiekvienais metais garsieji atlaidai pritraukia minias žmonių.

„Žolinės atlaidų kulminacija – Didžioji žolinė vadinama Šeimų diena ir ji vyksta šiandien. Tačiau ir kitos dienos svarbios, nes kiekvieną dieną meldžiamasi skirtingomis intencijomis: kunigų, ligonių, medicinos darbuotojų, pedagogų, tikybos mokytojų, policijos ir kitų visuomenės saugumą užtikrinančių institucijų darbuotojų, bendruomenių, žemdirbių ir jų partnerių. Visos dienos Žolinės atlaiduosi svarbios“, – teigė dvasininkas.

Didieji Žolinės atlaidai / Rimvydo Ančerevičiaus nuotr.

Atgaivins kermošius

Pasak jo, jam labai smagu, kad Žolinės atlaidų maldos vyksta ne tik atrestauruotoje bazilikoje, bet žmonės melsis jau priešais atrestauruotą originalų Marijos paveikslą.

„Dar labai smagu, kad Žolinė atlaidų šventimas įtrauktas į nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Be to, Kultūros taryba skyrė lėšas šios vertybės puoselėjimui, todėl rugpjūčio 21-22 dienomis vyks Krekenavos kermošius. Tie kermošiai Krekenavoje vyko tarpukariu ir dabar bandome juos atnaujinti. Kermošių metu vyks edukacijos, žolynų pynimai, bandeles keps“, – pasakojo bazilikos klebonas G. Jankūnas.

Ypatinga Žolinė

„Galime paminėti, kad pastarieji atlaidai jubiliejiniai. Krekenavos šventovei 120 metų, Mažosios bazilikos titulas buvo suteiktas prieš 10 metų. Kadangi šie metai yra Šeimos ir šv. Juozapo metai, tai melsimės pagal „Amoris Laetitia“ maldą: „Jėzau, Marija ir Juozapai, išgirskite ir išklausykite mūsų maldavimą“. Tai yra šeimos kontekstas. Šiųmečiai Krekenavos didieji Žolinės atlaidai visapusiškai svarbus ir didingi. Beje, šv. Mišiose melsis ir Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, ir kitų vyskupijų vyskupai. Be to, antradienį, rugpjūčio 17 dieną, Kunigų ir pašvęstųjų gyvenimo dienos maldose dalyvaus nuncijus“, – aiškino klebonas G. Jankūnas ir kvietė apsilankyti garsiuose Krekenavos Žolinės atlaiduose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. „Re-stauruotoje“ ir reiškia „atstatytoje, darkart pastatytoje“. Prie nelietuviško žodžio „restauruoti“, kuris pats reiškia pakartotinį veiksmą, nereikia darkart pridėti pakartotinį veiksmą žyminčio lietuviško priešdėlio. Restauruota bazilika!

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis